Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обурудването и визията ....
Автор: tonevjr   
Дата:   08-09-08 21:34

Не съм от хората,които смятат,че добрата техника прави фотографа и че има значение,но сега разглеждам тази галерия и се замислих доста...

http://www.flickr.com/groups/noctilux/pool/


Просто има неща които не можеш да снимаш без определената техника и този обектив смятам го доказва...

Смятате ли,че ако се сдобиете с техника от този калибър(не е задължително точно такава,но просто коренно различна от вашата) стилът ви на снимане ще се промени драстично?

Отговори на това съобщение
 Re: Обурудването и визията ....
Автор: mravunko   
Дата:   08-09-08 21:42

и за 5000лв обектив да си купя пак ще съм си същото дърво, може би дърво, което снима с малко повече кеф, но не по-добре :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обурудването и визията ....
Автор: zlak   
Дата:   08-09-08 21:48

Стилът - едва ли ! Той се гради с времето и е част от самите нас , нашите емоции и мироглед.
Качеството на фотографиите ще се подобри със сигурност.

Отговори на това съобщение
 Re: Обурудването и визията ....
Автор: sirkhann   
Дата:   08-09-08 21:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обурудването и визията ....
Автор: Kanonir   
Дата:   08-09-08 23:18

ми на някои им трябват техника като за визията им на другим им трябва визия като за техниката им.... разни хора разни идеали/кефчета
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Обурудването и визията ....
Автор: tonevjr   
Дата:   08-09-08 23:20

Да![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Обурудването и визията ....
Автор: magnifico   
Дата:   08-09-08 23:23

Хах, тва е раят за хора без въображение [smilie3]
Да снимаш бокета е най-лесно...и най-много се харчат [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Обурудването и визията ....
Автор: zariio   
Дата:   08-09-08 23:27

magnifico,не си много прав относно лесното[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Обурудването и визията ....
Автор: tonevjr   
Дата:   08-09-08 23:28

Абе не е баш така...просто този обектив не му тряба шоп,не му трябва нищо....Особено за стрийт е уникален...Да не говорим,че позволява да се снима при такива условия,при които няма как иначе да се снима...тук не говорим само за боке[smile] Просто за мен това е обектив,който носи емоцията на даден момента със себе си [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Обурудването и визията ....
Автор: magnifico   
Дата:   08-09-08 23:28

Автор: zariio
Дата: 08-09-08 23:27

magnifico,не си много прав относно лесното




да така е...ако си пълен бездарник, и тва ще ти е трудно да уловиш [smilie18]



Публикацията е редактирана (08-09-08 23:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Обурудването и визията ....
Автор: zariio   
Дата:   08-09-08 23:33

Е а толкова като се напъваш покажи едно боке[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Обурудването и визията ....
Автор: darksorrow   
Дата:   08-09-08 23:36

бокето е естествен период, няма лошо за него.

и в един момент човек се усеща, че всъщност блендите могат и да се затварят...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   08-09-08 23:45

Не си съвсем прав за обектива.

Първо f/1.0 е само един стоп по-бърз от иначе евтиния Canon 50mm f/1.4. Новите Канони (50Д и сигурно 6Д) и Никон Д3 се справят с много по-високо ИСО от тази Лайка, и още повече от лентовите (примерно 3-4 стопа предимство - снимаш на 6400 и не ти пука).

Второ - цвета. Не знам какви са му качествата на този обектив, но цветопредаването не зависи само от обектива. На смесено осветление или на някакви гадни луминисцентни лампи, предпоставките са много лоши за добра картина.


А иначе по принцип:
Да, техниката е важна много. Тя няма да направи от лошия фотограф добър, но ще позволи на добрия фотограф, да прави още по-добри снимки.

А Кен Рокуел дето вика че 'Камерата Няма Значение' да вземе и да снима с тостер тогава [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Обурудването и визията ....
Автор: tonevjr   
Дата:   08-09-08 23:49

А ти знаеш ли,че всъщност разликата от 1.4 до 1.0 е колкото от земята до небето[smilie5] Да не говорим за оптическите качества на обектвиа...
А хубавата картинка която могат да ти докарат новите тела,няма никакво значение,ако си направиш кефа да снимаш с лайка,ако това наистина би ти доствило удоволствие...Мен такива неща като шум не ме блазнят много,ако ще снимам на лента и лайка....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Обурудването и визията ....
Автор: zariio   
Дата:   08-09-08 23:51

borisyankov,никога ама никога не можеш да покажеш тва което искаш по един и същи начин с ноктилукс и канон 50/1.4[smilie3]
дори и 50/1.2 е съвсев различен като рисунък от ноктилукса[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Обурудването и визията ....
Автор: tonevjr   
Дата:   08-09-08 23:55

http://www.l-camera-forum.com/leica-forum/landscape-travel/30061-garden-noct-f1-0-canon-50-a.html

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   08-09-08 23:58

TonevJr, zariio, ако човек снима за да му се радват печени фотографи - сигурен съм че има разлика. Но съм забелязал че обикновенния човек гледа съдържанието, и не обръща вниание на техническата страна (а и не я разбира).

Отговори на това съобщение
 Re: Обурудването и визията ....
Автор: tonevjr   
Дата:   09-09-08 00:07

Точно това казвам...хората не гледат техническата страна,а визията като цчло и дали им харесва...а за мен този обектив е като вълшебен и както казах горе,просто променя начина на снимане и винаги носи със себе си визията на фотографа със себе си[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Обурудването и визията ....
Автор: Lalinda   
Дата:   09-09-08 00:15

Забелязала съм, че повечето кадри тук с пейзажни бокета и дофове, както галено ги наричат, са доста ЗЛЕ КОМПОЗИРАНИ (ами поразгледайте ги, де, особено тези с цветченцата из тях), за цветовете им пък изобщо не ми се ще да отварям дума (тъй като и цветовете из тях са модифицирани. Въпреки това си получават охканиците и ахканиците, но пък какво от това?

"хората не гледат техническата страна,а визията като цчло и дали им харесва", както е написал по-горе Тонев Джуниър (предполагам, че става дума за Джуниър, както и да е). Не се изненадвайте тогава, че ЧАЛГАТА СЕ ХАРЕСВА...

"Дали им харесва" зависи от някои неща, но и това, което се показва МАСОВО...
[smilie7]

Аз самата, не зная защо, страня от начин на снимане, който ти показва неща, които можеш да видиш само благодарение на техниката... Така де, наблягам на изострянето на зрението и сетивата за нещата, които не виждате просто защото никой не ви ги е показал...

Отговори на това съобщение
 Re: Обурудването и визията ....
Автор: rorus   
Дата:   09-09-08 11:19

Любимият ми линк е за светлосила е:

http://www.flickr.com/photos/moaan/


Действително зависи от човека и неговият опит. Разбира се че един и същ стил (например натюрморт, с плитък ДОФ) ще бъде реализиран по различен начин от различната оптика. Лично за мен на първо място във фотографията стои идеята (съдържание, композиция и т.н.). След това са цветовете или тяхната липса. ДОФ-а и другите техничски параметри (разд. способност, шум и т.н.) са след това.

Отговори на това съобщение
 Re: Обурудването и визията ....
Автор: navy   
Дата:   09-09-08 11:24

Да взема ли да пусна една тема за бокето, да не взема ли да пусна...

Ама ще стане пак една караница [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »