Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Аурора Бореалис
Автор: Crimble   
Дата:   08-09-08 00:41

Някой има ли опит? Къде? Как? Кога? Колко дни трябва да остане човек за да има добри шансове?

Отговори на това съобщение
 Re: Аурора Бореалис
Автор: NNNAAAMMM   
Дата:   08-09-08 00:55

мисля, че е доста случайно.. принципно по на север и по на тъмно е по-добре ;) изчакай полярната нощ и отивай към трондхайм примерно :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   08-09-08 01:21

най-добре Норвегия, Швеция и Финландия (северните части). Из нета бях гледал карта с вероятностите, потърси.
Общо взето пишеше че на правилното място през полярната нощ е сигурно че ще има, само да не е облачно. Ако пък е полярния ден естествено нищо няма да видиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Аурора Бореалис
Автор: rw   
Дата:   08-09-08 01:51

[smile] Красива гледка е, ако успееш да го видиш, да.

Освен, че трябва да си колкото се може по на север или по на юг и съответно да е тъмно, обикновенно помага и това Слънцето да е по-активно. В момента, обаче, изглежда че то е в период на голям мързел ...

Отговори на това съобщение
 Re: Аурора Бореалис
Автор: Fru   
Дата:   08-09-08 07:57

Канада със сигурност! В Канада са чести явления и то не много на север. Но не знам точно явлението кога се проявява. Трябва да прочетеш повече в интернет

Отговори на това съобщение
 Re: Аурора Бореалис
Автор: didesignbg   
Дата:   08-09-08 08:46

Последния брой на Диджитал Фото Видео има много хубав фото разказ за Аурора Бореалис. Няма да отговори на въпросите ти конкретно, но ще ти хареса[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Аурора Бореалис
Автор: Tenev   
Дата:   08-09-08 09:16

http://www.photosynthesis.bg/?article=104



Отговори на това съобщение
 Re: Аурора Бореалис
Автор: charm   
Дата:   08-09-08 10:37

Исландия, октомври [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: heavyrockin   
Дата:   08-09-08 11:49

И в сайта има 2 мацки с този ник, питай ги, може да са фенки и да ти разкажат повече :)

Отговори на това съобщение
 Re: Аурора Бореалис
Автор: urbangrey   
Дата:   08-09-08 12:05

moje da se probvash i v rusia, tam moje da ti izleze i po-tynko, hem shte imash vyzmojnost da snimash interesni portreti [smilie3] malko e po-riskovano obache [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Аурора Бореалис
Автор: Rebellious   
Дата:   08-09-08 13:11

Аурора Бореалис ?
Да бяхте го написали както си е на български - Северно сияние, а? Че повече народ да разбере за какво иде реч и да се отзове! Аман от хора, дето не се интересуват от собствения си език![smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Аурора Бореалис
Автор: ALBIREO   
Дата:   08-09-08 19:06

Всъщност, северното сияние се получава, когато има магнитни бури - причинени от слънчеви изригвания. А такива има, когато слънцето е активно. Те се получават в зони, където има протуберанси. Планетата ни се намира във външните части на слънчевата корона и постоянно бива "брулена" от слънчев вятър. Изригвания се получават, когато магнитното поле над някое гигантско слънчево петно се разкъса.
В момента активността набира сила, като все още е близо до своя минимум. През следващите 2-3 години ще се засилва.
Северни сияния са се наблюдавали и от България, но лично аз не съм гледал.
Разбира се, по-добре е да си колкото се може по-близо до полюсите на планетата ни.

Това е с няколко думи, което липсва в онази статия във фото-синтезатора (не, че я изчетох до край). [smilie5] [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (08-09-08 19:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Аурора Бореалис
Автор: ALBIREO   
Дата:   08-09-08 19:12

Абе не го написах много последователно и ясно, но в момента мисля за други неща [smilie18]
Който има въпроси - да пита, ще опитам да обясня. [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Аурора Бореалис
Автор: Kanonir   
Дата:   08-09-08 19:26

При съвпадение на подходящи условия се виждат и доста по на юг. 2004 зимата съм го виждал близо до границата на САЩ и Канада - което е почти 45-я паралел, на който е и Букурещ, а имаше съобщение че са го видели и в Ню Йорк![smilie10]
Но наистина правилото е - колкото по близо да полюсите и колкото по-активно слънцето толкова по-добре за шансовете да се види/снима!
[beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Аурора Бореалис
Автор: Crimble   
Дата:   08-09-08 19:36

Мерси на всички. Точно през 2008 слънцето има минимум на активността, според това, което чета из Нета. Май ще трябва да изчакам по- добри времена.

Нещо друго обаче също ме човърка - как се държат ДЛСР-ите при екстремни температурни условия? Филм или CCD?

Може пък да имам време да разработя някоя алтернативна технология. 3 широкоъгълни камери с R, G и B филтри да щтракат едновременно? Едно време така снимахме метеори.

Отговори на това съобщение
 Re: Аурора Бореалис
Автор: Crimble   
Дата:   08-09-08 19:39

Tenev написа:

> http://www.photosynthesis.bg/?article=104

>

това е доста полезно - мерси...

Отговори на това съобщение
 Re: Аурора Бореалис
Автор: djogata   
Дата:   08-09-08 19:47

Мисля, че обикновено пикът на северното сияние е през Ноември. Финландия, Гренландия, Канада са добри страни за това нещо (лично мнение). В Норвегия и Исландия времето е облачно по дефолт и не знам доколко ще имаш късмет.

Датчаните ходят в Гренландия да го гледат и снимат (ама дотам е доста скъпо да се отиде). Иначе мисля, че в Европа Финландия е най-добрата идея.

Отговори на това съобщение
 Re: Аурора Бореалис
Автор: Lalinda   
Дата:   09-09-08 00:28

Батериите на лентовия ми апарат изобщо не издържаха зимно време в Санкт Петербург, и дори в Прага и Прищина (зимно време ги носех в джоба, нощно време под възглавницата - в Косово нямаше и отопление и ток) и ги поставях във фотоапарата само в момента на снимане... За цифровите не зная. Но за четири години в СПб не видяхме северно сияние нито веднъж...

Чувала съм, че в Канада се виждало и по на юг.

Отговори на това съобщение
 Re: Аурора Бореалис
Автор: ОхоБохо   
Дата:   09-09-08 14:30

Тъкмо сега им почва сезона на северните сияния.Преди две години точно по това време пообиколих Аляска и Канада на роудтрипче двайсетина дни и почти всяка вечер се появяваха.Много яко преживяване е да си седиш до палатката а огъня да звърчи докато сиянитео танцува на небето над теб.
Имам и някои снимкии,но са некадърни,понеже снимах със сапунер от ръка...чак сега се наканих да си взема дслр...


http://212.36.3.59/site_pics/160/6_1220959713.jpg



http://212.36.3.59/site_pics/160/6_1220959684.jpg





Публикацията е редактирана (09-09-08 14:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Аурора Бореалис
Автор: vga   
Дата:   09-09-08 14:33

охобохо, тази втората, със къщата, къде точно е правена?

Отговори на това съобщение
 Re: Аурора Бореалис
Автор: alcap007ne   
Дата:   09-09-08 15:00


http://212.36.3.59/site_pics/172/c_1163244732_IMG_0926.JPG




Ето от мен една снимана в Аляска [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Аурора Бореалис
Автор: Crimble   
Дата:   09-09-08 18:51

alcap007ne,

Би ли споделил технически подробонсти?

Отговори на това съобщение
 Re: Аурора Бореалис
Автор: ivanov_id   
Дата:   10-09-08 15:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »