Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Olympus SP 560 UZ
Автор: mi6o_mmm   
Дата:   07-09-08 10:45

Моля изкажете обосновани мнения за този фотоапарат , защото има много атрактивна цена
и впечатляващи характеристики.Нужен ми е фотоапарат за много хубави любителски снимки , които да мога без притеснение да кача в някой форум , и освен това да е най близкото нещо до универсален фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus SP 560 UZ
Автор: paparak_ivi   
Дата:   07-09-08 12:22

хубава машинка земай я Олимпус в този клас са ненадминати, светлосилата на обективчето и големия обхват на вариото наистина го правят едно доста приемливо решение за цена качество просто това е много добър избор[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus SP 560 UZ
Автор: mguergov   
Дата:   07-09-08 12:56

+ добре снима
+ има RAW
- не влиза в джоб
- xD карта скъпа

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus SP 560 UZ
Автор: sirkhann   
Дата:   07-09-08 12:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus SP 560 UZ
Автор: mitku   
Дата:   07-09-08 12:58

Олимпус, в тоз клас не само, че НЕ са "ненадминати", а буквално "не пеят в хора". В тоз клас, Панасоник водят с няколко "обиколки" пред Фуджи... а някъде далеч-далеч след тях е Олимпус. [smilie7]
И в тоз ред на мисли - тук изборът е Panasonic FZ18. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus SP 560 UZ
Автор: paparak_ivi   
Дата:   07-09-08 13:02

митку а ти защо реши че олимпус и панасоник се различават по матрици като се знае че олимпус е със панасоник матрица а?

така че като не си информиран не дезинформиран,панасоник е сас сащата матрица бади сигурен,а и вий сжетлосилата на оли и тогажа гожори - няма по яка оптика от клас сапунер [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus SP 560 UZ
Автор: paparak_ivi   
Дата:   07-09-08 13:06

ето линк
http://www.olympus.bg/consumer/29_sp-560_uz.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus SP 560 UZ
Автор: mitku   
Дата:   07-09-08 13:17

Ами пиша от телефона и клавиатурката е неудобна за дълги писания, затуй ще кажа само, че:
1) матрица НЕ е равно на фотоапарат... тук "води" Фуджи;
2) оптиката на Панасоника е с класа по-добра... явно затуй FZ18 е и най-продаваната сапунерка в света, в последната година (следвайки традициите на предните модели).
Има достатъчно писано по темата из форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus SP 560 UZ
Автор: chicken   
Дата:   07-09-08 13:18

малко скептично гледам на горенаписаното, но пък на такива пари...
Ако се научиш да го лъжеш ще има моменти в които ще се учудваш от резултатите. Но пък по-често ще ти се реве :)
Дългия край е неизползваем, абсолютно мазало, особенно на плажа[smilie8] . Всъщност излъгах. Идеален е за по- близки обекти. Примерно портрет от десетина+ метра. Получаваш дори приятен дефокус но чак в задния план и учудваща рязкост където трябва при добра светлина.
Макро режима... ами забавен, стига да не очакваш прекалено много...
Абе мързи ме да пиша. Мисля че снимките в профила ми са с такъв. Без последните две и девойката със слушалките. Ще ти пусна линкове към страничката ми като се сетят да я включат тъпите... Там има няколко стотин...
Като вмъкнеш и фотошопа могат да се получат прилични резултати, за повече лечението е с повече пари [smilie5]
А, за форумите...ами има хора които снимат със скъпа техника, осират снимката с шопа докато заприлича на снимана с телефон, слагат и етикет "АРТ", ако има и име (на автора) за подплънка и я пускат без да се притесняват[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus SP 560 UZ
Автор: chicken   
Дата:   07-09-08 13:28

А, то докато пиша и други се включили за вечния спор кой от лай....те фотоапарати прави по-малко лай...ни снимки [smilie5]
И всички много знаят щото много са чели [smilie5]
Картата що да е скъпа? 22 лева за 1 ГБ си звучи прилично. Преди години имаше големи разлики в цените.
RAW е рядко иползваем. Първо пише кошмарно бавно,второ "суровия материал" при Олимпус не е чак толкова суров и трето файла става наистина огромен. Та като се вземемат предвид и възможностите на фотоапарата, по-често не си струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus SP 560 UZ
Автор: mitku   
Дата:   07-09-08 13:47

Аз затуй минах на Nikon D80 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus SP 560 UZ
Автор: chicken   
Дата:   07-09-08 14:00

[smilie24]
и аз натам съм се прицелил. с един 105 микро [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus SP 560 UZ
Автор: apollo   
Дата:   07-09-08 14:09

mitku написа:

> Олимпус, в тоз клас не само, че НЕ са "ненадминати", а буквално
> "не пеят в хора". В тоз клас, Панасоник водят с няколко
> "обиколки" пред Фуджи... а някъде далеч-далеч след тях е
> Олимпус. [smilie7]
> И в тоз ред на мисли - тук изборът е Panasonic FZ18. [thankyou]



Тия обиколки си ги направи сам на стадиона... имал съм Паналайка ФЗ5 и ФЗ30 и каквото и да предлагат тези апарати то скапаната матрица го осира [smilie23]

Гледам си старите снимки и се убеждавам в това... за семеен албум иначе да [smilie24]

Ултразуум не бих вземал а ако все пак трябва ще е Фуджи [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus SP 560 UZ
Автор: Vector   
Дата:   07-09-08 15:15

mitku написа:

> Аз затуй минах на Nikon D80 [smilie5]

Микту, евала за избора![smilie24] Ма не е ли бая тежичък тоя Д80 за теб бре (в сравнение с ефзетосемнайската)!? Преди няколко месеца разправяше, че ФД6000 бил тежък кютук, а ефзетосемнайската колко приятно лекичка била, и лекичка, и голям зуум, и туйцък-онуйцък, разходки в планината и ала-бала..... ФЗ18 - пУлвин кило я има, я няма с чантата и батериЙте барабар! Д80 - близо две кила с поне един обектив, батериЙ, чанта.... Дали пък "приличната"[smilie10] матричка, с "приличнен"[smilie10] шум до 200 исо на панасоника не са причината да минеш на "кютук"!?
Ай на здраве и безпроблемно снимане с Никона![beer]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus SP 560 UZ
Автор: kosio2002   
Дата:   07-09-08 15:38

mi6o_mmm написа:

> Моля изкажете обосновани мнения за този фотоапарат , защото има
> много атрактивна цена
> и впечатляващи характеристики.Нужен ми е фотоапарат за много
> хубави любителски снимки , които да мога без притеснение да
> кача в някой форум , и освен това да е най близкото нещо до
> универсален фотоапарат.

Винаги има и ще има по-добър фотоапарат, въпроса е какво ти харесва на теб и какви (не е за пренебрегване) финансови възможности имаш за момента.
Аз пред около месец си взех SP-550UZ (модела преди твоя избор). Спрях се на него заради много ниската му цена - 274 лв. (от USA), и защото ми е 4-тия фотоапарат с марка Olympus. Снимал съм преди и с Canon и Nikon от същия ценови клас (250-350 лв.) но Olympus ми допадат най-много, като цена, възможности и качество на снимката (все пак това е лично мнение на непрофесионалист). Снимките от фотоапаратите които съм имал ги гледам най-вече на компютъра, вадил съм във фото до 10х15 см и съм разпечатвал на мастиленоструйния си принтер в къщи до А4 формат, като за любителски снимки ми харесват. Според мен за любителска фотография не е толкова важно с каква техника снимаш, а какво снимаш и как настройваш фотоапарата.
Иначе и професионалистите ще ти кажат, че за такъв клас фотоапарат няма да можеш да получиш снимка с качество подобно на D3 или 5D.
Отлична идея (в мнение по-горе) е също да отидеш направо в магазина и да подържиш апарата в ръка, да разгледаш на живо. Така, че порови из сайтовете, където има сравнителни ревюта на фотоапарати, там си има и примерни снимки заснети с всеки модел, може да сравниш. Аз така направих и сега не съжалявам.

Това е мнение на неспециалист.


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus SP 560 UZ
Автор: p_iliev   
Дата:   07-09-08 16:44

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=1&ma1=32&mo1=522&p1=3213&ma2=60&mo2=368&p2=2316&ph=2


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus SP 560 UZ
Автор: mitku   
Дата:   07-09-08 16:45

Vector написа:

> Микту, евала за избора![smilie24] Ма не е ли бая тежичък тоя
> Д80 за теб бре (в сравнение с ефзетосемнайската)!? Преди
> няколко месеца разправяше, че ФД6000 бил тежък кютук... ФЗ18 - пУлвин кило я има, я няма с чантата и
> батериЙте барабар! Д80 - близо две кила с поне един обектив,
> батериЙ, чанта.... Дали пък "приличната"[smilie10] матричка, с
> "приличнен"[smilie10] шум до 200 исо на панасоника не са
> причината да минеш на "кютук"!?
> Ай на здраве и безпроблемно снимане с Никона![beer]
> [shtrak]

Мерси. Със здраве. [beer]
Е, много ясно, че туй е причината да мина на тоз кютук (D80 + 18-55VR + 70-300VR... т.е. не ми липсва зуум, но D80, с монтиран 70-300VR са си около 1.5 кг., а като добавим и 18-55VR, чанта и т.н. си отминава 2кг. [smilie5] ), но пък аз все пак не съм никак "малък" (меко казано). FZ18 си ми е по-удобен, по-лек, по-малък, но си е сапунерка и не може да се сравнява по качество на снимките с DSLR, също както и Фуджито не може [smilie3] . Т.е. - сега поне като съм взел тоз кютук, се "изплаща" с качество. [shtrak]
Иначе - мислех да взема D90, но като видях каква цена са му замислили и реших, че е по-добре да мина "тънко" с D80, пък догодина като падне цената на D90 - тогаз. Наложи ми се да преглътна липсата на LiveView, но офертата за тоз D80 беше от тип, който човек не може да откаже. [cool]

Тук обаче темата е друга и Олимпус 570 (а още по-малко - обсъжданият тук модел 560), НЕ може да стъпи и на малкия пръст на FZ18 по каквато и да било характеристика, както и всички останали в тоз клас (Фуджи 8100 например). Фуджи 6000 е малко по-различен клас и си има едни предимства пред FZ18, а самият FZ18 има други предимства пред Фуджито... просто са за различни хора.



Публикацията е редактирана (07-09-08 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus SP 560 UZ
Автор: mi6o_mmm   
Дата:   07-09-08 17:06

благодаря за изказаните мнения
бих помолил хора които имат опит с марката и модела да драснат нещо
благодаря на всички
моля , не забравяйте че става въпрос за аматьорски снимки , не се интересувам от дслр-и засега
знам за оптиката на панасоника , за легендарния му шум и т.н
относно този модел във форумите почти няма инфо

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus SP 560 UZ
Автор: kosio2002   
Дата:   07-09-08 18:11

Това е сайта с помоща на който реших да си взема фотоапарата с който съм сега:

http://www.imaging-resource.com/PRODS/SP560/SP560A.HTM


Разгледай всичкки раздели от ревюто, гледай и ревюта на други фотоапарати.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »