Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Има ли място
Автор: krasi02   
Дата:   29-08-08 13:41

Фотобулгарис, хиперпигментация и фотопротекция.Инересувам се от тази тема и дали има развитие у нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли място
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   29-08-08 13:51

В последните години се наблюдава известно обостряне на статичното електричество по повърхността на матриците вследствие особените метеорологични особености на региона. Това ли имаш предвид под Фотобулгарис? Иначе според мен за фотопротекция при използване на подходящи филтри се избягва хиперпигментацията. Или греша?


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли място
Автор: krasi02   
Дата:   29-08-08 14:03

4i4obenjy,,съгласен съм с теб, но аз си мисля че,внай-общ смисъл статичното електричество натрупано по повърхността на матриците може би води до нереалистична представа или възприемане на действителността или до субективно преувеличаване или смаляване на някои детайли в изображението.
Но когато навлезеш в многоплановото му сържание и се сблъскаш с многопосочните взаимодействия, то неминуемо се натъкваш на илюзорните възприятия и тяхното отражение върху кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли място
Автор: canonio   
Дата:   29-08-08 14:07

Изследвайки, анализирайки и синтезирайки парадоксалните способи на вашата пространствена илюзия, аз констатирах, че въпросът е градивно индеферентен и се крепи на солидни фундаменти.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли място
Автор: Davidoff   
Дата:   29-08-08 14:09

Отвори прозореца да проветриш! Всичко ще си дойде на мястото когато се възстановят нормалните нива на кислород и азот [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли място
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   29-08-08 14:12

Естествено, че води до това. Презумпцията в съзнанието на фотографа за пост процес с фотошоп изкривява пресъздаването на обективната реалност и превръщането на изконната същност на фотопроцеса от улавяне на сакралния миг в умело мазане в компютърни програми и създаване на субпродукти достойни за прозвището фоточалга.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли място
Автор: krasi02   
Дата:   29-08-08 14:27


Да, обаче когато има ритристично изграждане на кадъра и стремеж към съзидателна дейност за превръщане природния хаос в максимално подреден кадър, характерен с интровертна насоченост се получават афористични снимки, изглеждащи като фрагменти, между които няма логическа връзка.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли място
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   29-08-08 14:47

Толкова сте елементарни...

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли място
Автор: zaiko   
Дата:   29-08-08 14:56

Петък е трудно да се работи... мдааа....

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли място
Автор: jekopj   
Дата:   29-08-08 15:00

...Никой не спомена за фОтОристичното изкривяване при 3Д матриците,водещо до имагинерното усещане,че пространствения континиум се намира в потенциален катарзис...[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли място
Автор: krasi02   
Дата:   29-08-08 15:10

Някои епистемологични проблеми по време на снимане могат да доведат и до антропологическата натовареност на матрицата, а тези изменения пък да предизвикат изкривявания , които непосредствено влияят на средата и честотата бързината на запис върху носителя.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли място
Автор: jekopj   
Дата:   29-08-08 15:17

красио2,това имах предвид и аз само че отнесено към бъдещия,по-сложен физиотрактичен паноптикум...който е навътре в тази материя,едва ли ще му е нужно по-подробно обяснение...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли място
Автор: Voland   
Дата:   29-08-08 15:28

аре стига с този псевдонаучен редукционизъм, моля ви се...

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли място
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   29-08-08 15:29

jekopj и krasi02 Абсолютно съм съгласен с вас НО! Една от причините създаваща постоянно илюзорни фотодеструкции е самозаблудата, че една матрична натовареност е напълно достатъчна за някакво събитие. Самовлюбеността е друг постоянен източник на фотилюзии. Например, почти всеки се смята за шедьовросъзидател и за жертва на другите, докато в действителност - в 99% от случаите, причина за лошота комуникация е самият потърпевш, независимо, че му се струва, че не е давал конкретен повод. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   29-08-08 15:49

Аз ще изчакам 4-дименсионалните матрици, преди да си кажа мнението.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли място
Автор: sirkhann   
Дата:   29-08-08 16:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли място
Автор: krasi02   
Дата:   29-08-08 16:42

jekopj i 4i4obenjy Смятам че, преди всичко заради пределна лаконичност на фотографията, съчетана с многомерност на плановете всяка направена снимка трябва да се отличава със силна сугистивност и тогава може би съчетанието на човешкия мозък и матрицата,която възприема едновременно с това се и сугестира - стимулира цялата личност - и интересите, и възприятията, и интелектуалната активност, и мотивацията, и креативността и се постига един благоприятен психохигинен или по-точно психотерапевтичен ефект за снимащия.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли място
Автор: delsol   
Дата:   31-08-08 12:38

А според мен ето за какво става дума. Когато има ексхатологично предчувствие за "безусловно" отрицателните последици върху матрицата, то от тази промяна следва да да се направят екстраполации и регресии в изображението което е заложено като трансцехдентално апостериори, които се записват върху нея, предопределя крайния резултат.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »