Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Относно кражбата на снимки
Автор: Sumuelll   
Дата:   28-08-08 17:36

Все съм си мислел че това е много далеч от мен и не съм се заглеждал какво се прави в такива случаи, тайно съм ублажавал на тези на които им се е случвало, но онази вечер попаднах на една моя снимка в сайт с недвижими имоти при което аз самия не повярвах на очите си. Ето я и въпросната снимка http://mirela.bg/offplan-images/big/68553_53.jpg

Обадих се на хората да ги питам ако са толкова заитересовани да закупят и други такива както си му е реда, но отговора беше че това са намерили от нета, това са сложили, че така процедирали. Тези които сте си патили в такива случаи какво бихте ме посъветвали да направя, защото снимката не е напечатана на брошура например и 'черно на бяло' нямям доказателство че са я използвали, та не съм на ясно. Инак снимката е стигнала до тях като са я изкопирали от сайта на клиент който си плати за нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно кражбата на снимки
Автор: ogimag   
Дата:   28-08-08 17:39

Запамети страницата! Направи си скрийншот!
По-натам ти си решавай!

Отговори на това съобщение
 Re: Относно кражбата на снимки
Автор: Fru   
Дата:   28-08-08 17:52

Редно е да си търсиш авторските права с всички легални средства ! Освен всичко се консултирай с адвокат! Имаш голм шанс да ги осъдиш. [smilie24]
Смело напред!

Отговори на това съобщение
 Re: Относно кражбата на снимки
Автор: ivanov_id   
Дата:   28-08-08 17:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно кражбата на снимки
Автор: Sumuelll   
Дата:   28-08-08 18:02

Това със скрийншота наистина ли върви? Мога с лекота да я сложа и в сайта на Майкрософт ако върви, затова дигнах тема, инак след сек правя скрийна.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно кражбата на снимки
Автор: Sumuelll   
Дата:   28-08-08 18:10

Ех ама и те бързо пипат, разговора ми с тях беше преди час. 68553 беше номера на обявата, то даже си личи и по името на файла. Махнали са я... и аз си мислех за скрийн, но прекалено лесно ми се видя, все пак ще следя съветите ви и ще видя ако ми се случи отново какво да правя, защото я видях и в друга тяхна страница в нета, но и от там са я махнали като гледам.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно кражбата на снимки
Автор: flipbeat   
Дата:   28-08-08 21:39

о,боже...отново пладнешки обир...посред бял ден.

съди ги до дупка,вземи си най-скъпия адвокат и пусни още 3 теми да набереш средства.
юхуууу.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно кражбата на снимки
Автор: Fru   
Дата:   29-08-08 07:25

Грешката е, че си ги "предупредил" Неумишлено.... в този случай може би трябваше да реагираш без да контактуваш с тях. Но все пак има резултат ..щом са я махнали.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно кражбата на снимки
Автор: ivanov_id   
Дата:   29-08-08 09:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно кражбата на снимки
Автор: obo69   
Дата:   29-08-08 10:22

Предложи им да се споразумеете без съд. Ако откажат има кажи, че освен правни последствия ще се наложи да понесат и имиджова загуба поради известяване за тяхната практика. В повечето случаи се стига до споразумение, защото никои не иска името му да бъде забърквано в подобна гнусна постъпка. Не поставяй ултимативно своите искания, просто ги представи писмено и им дай време да ти отговорят. Ако имаш желание бих могъл да ти помогна с оформянето на твоето изложение. Успех. [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »