Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Синхронизация на външна светкавица с 40D
Автор: Manchev   
Дата:   27-08-08 13:34

Въпросът ми към техничарите е мога ли да са купя каква да е смотана светкавица с изцяло ръчно управление и да я синхронизирам с фото-клетка с вградената светкавица на 40D. Например в базара в момента се продават две светкавици- Unomat за Минолта и Soligor за Никон. Аз искам да си ги ползвам с 40-така като ги паля с вградената. Възможно ли е да се направи това нещо? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизация на външна светкавица с 40D
Автор: ALBIREO   
Дата:   27-08-08 13:38

Възможно е.
Ако светкавиците не могат да запалят от външен импулс, купуваш им по едни фотоклетки за 16 лева бройката и решаваш проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизация на външна светкавица с 40D
Автор: Manchev   
Дата:   27-08-08 13:42

Да, именно за такива фото-клетки си мисля, от тези в Dynaphos. Въпросът обаче е дали ще стане и дали синхронът ще е точен.

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизация на външна светкавица с 40D
Автор: ALBIREO   
Дата:   27-08-08 13:46

Скромният ми опит с тези устройства показва, че е точен. Ако някой има случай, където да не е - да каже.

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизация на външна светкавица с 40D
Автор: GenaDP   
Дата:   27-08-08 13:48

С вградената светкавица няма да можеш да ги синхронизираш, освен ако не успееш да я накараш да светва само по веднъж.

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизация на външна светкавица с 40D
Автор: hash   
Дата:   27-08-08 14:02

вградената има префлаш заради ТТЛ-а. Албирео, я кажи как се бориш с този проблем [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизация на външна светкавица с 40D
Автор: Manchev   
Дата:   27-08-08 14:04

В М режима би трябвало да няма префлаш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mixmike   
Дата:   27-08-08 14:05

че префлаша се изключва ве, мушмороци[smilie10] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизация на външна светкавица с 40D
Автор: mixmike   
Дата:   27-08-08 14:07

т.е. ако става въпрос за фокус асистента, а за префлаша при меренето - на М го няма...май[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Davidoff   
Дата:   27-08-08 14:09

И в М режим светкавицата си бачка на TTL, тъй че няма отърване от префлаша, поне до колкото ми е известно. Вариантите са или още една външна светкавица за оптичен синхрон или радиосинхронизатор. Започнах и аз да се мъча в началото с оптичните ама като напляскаш по един snoot на светките и оптичния синхрон умирга. Затуй - радио [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   27-08-08 14:11

Амииииииии
искате да кажете май не на М (тоест не когато камерата е на ръчни), а по-скоро когато е изключен Е-ТТЛ?
Щото на ръчни (М) на камерата като използваш Е-ТТЛ няма как да няма префлаш, нали. Аз например Е-ТТЛ май само на ръчни използвам.

На 40Д на вградената светкавичка може ли да се изключва ТТЛ-а?

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизация на външна светкавица с 40D
Автор: джъмбо   
Дата:   27-08-08 14:12

друго си е никончето [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизация на външна светкавица с 40D
Автор: hash   
Дата:   27-08-08 14:12

и при М светкавицата работи в ЕТТЛ режим и си има префлаш. имаше някакъв номер да натиснеш бутона със звездичка, за да ти премери експозицията. при това натискане се пуска префлаша и външната светва веднъж. чакаш да се зареди и тогава снимаш. външната се пуска отново по главния импулс на вградената, защото префлаш вече няма. ако помня добре :)

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизация на външна светкавица с 40D
Автор: Manchev   
Дата:   27-08-08 14:13

Всъщност какво точно представлява префлаша? Доколкото разбирам не е ли като натиснеш спусъка и свектавицата мига няколко пъти много много бързо? Ако е така в М го няма, току що проверих, веднъж си пука.

Или е AF-асиста?



Публикацията е редактирана (27-08-08 14:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизация на външна светкавица с 40D
Автор: GenaDP   
Дата:   27-08-08 14:14

Манчев, земи да се образоваш, преди да пишеш глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизация на външна светкавица с 40D
Автор: Manchev   
Дата:   27-08-08 14:15

Ееми не съм ползвал вградена светкавица и не знам бе, човек. [smilie3] Затова и питам.

Всъщност префлаша ще дойде миганията, които помагат на апарата да фокусира, right?



Публикацията е редактирана (27-08-08 14:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизация на външна светкавица с 40D
Автор: Davidoff   
Дата:   27-08-08 14:17

Не. Туй е AF assist. Префлаша е за меренето и е точно преди основния флаш. Понякога трудно забележим с просто око. Вземи си радиосинхронизатори - не се наказвай.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mixmike   
Дата:   27-08-08 14:19

не, това е автофокус асистента, Манчев.
Всяка светкавица когато е в ТТЛ бляска незабележимо в момента в който натиснеш спусъка и мери отразената светлина, за да премери колко реално да блесне за самата експонацията. Ние тоя проблясъм не го виждаме, но фотоклетките го виждат.
На външна светкавица на М режим го няма, ама на вградената (не съм сигурен) май се оказва че е проблем.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   27-08-08 14:21

Ми Manchev, то и на вградената и на външната е все така.

Е-ТТЛ означава, че като снимаш (не на полуспусък, а като си натиснеш спусъка) светкачката първо пуска един много кратък импулс и от резултатите от него си прави сметката колко силен трябва да е основния импулс.После апарата снима, а светкавичката блясва и снимката става.
Първия импулс - краткия - служи за да може системата Е-ТТЛ да прецени какъв да е истинския импулс. В М също ще го има ако на светкавичката е включен ТТЛ.
Това, че се използва вградената/външната светкавица за фокусиране е съвсем друго.

Идеята на hash изглежда добра, защото бутонът със звездичката е за "заключване" на настройките от меренето на апарата. Логично е когато има светкавица включена (независимо вградената или външна)импулса с който системата измерва да е точно в този момент. Така че в този случай сигурно когато натиснеш спусъка няма да има префлаш - използват се настройките от последното мерене.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mixmike   
Дата:   27-08-08 14:21

Абе и тея синхронизатори де се продават в БГ са пълен шит. Аз не успявам да синхронизирам на повече от 1/160, а и тогава чат пат имам кадри дето второто перде е скрило част от кадъра. На 1/250 като по спецификацията имам директно черни кадри.[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизация на външна светкавица с 40D
Автор: Manchev   
Дата:   27-08-08 14:25

Сега разбрах. Благодаря ви за търпението и подроното обяснение. :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Davidoff   
Дата:   27-08-08 14:25

Е за толкоз пари - толкоз. Хубавите синхронизатори са леееко по-скъпички. Тия оптичните пък къв е зор да ги накараш да бачкат понякога...

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизация на външна светкавица с 40D
Автор: mixmike   
Дата:   27-08-08 14:32

добре де, скъпи, скъпи, колко да са скъпи[smilie5]
Btw наистина ме интересува откъде в БГ може да се купят по-качествени?
То от US е ясно

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизация на външна светкавица с 40D
Автор: mike74   
Дата:   27-08-08 14:45

Добре де, когато е на М режим светкавицата (не камерата), не пуска ли само основен импулс без пре-флаш?? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизация на външна светкавица с 40D
Автор: didesignbg   
Дата:   27-08-08 14:47

Alien Bees
Pocket Wizard
сега ще разбереш че не търсиш по-качествени[smile]
Гената нищо че се движи по тъча в темата, със сигурност има какво да ти предложи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »