Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Най-красивото място в България
Автор: sunnyshot   
Дата:   16-08-08 07:29

" За бога, братя, не снимайте красивите места в България!"


Отговори на това съобщение
 Re: Най-красивото място в България
Автор: sunnyshot   
Дата:   16-08-08 07:49

прочетете статията. Аз нямам коментар.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-красивото място в България
Автор: komitoff   
Дата:   16-08-08 07:51

Общество, което се опитва да забогатее чрез безконтролно отчуждаване на обществен ресурс в частна полза, т.е. чрез системно самоограбване,

такова общество живее в нескончаемо и самопричинено робство

Отговори на това съобщение
 Re: Най-красивото място в България
Автор: yakumo   
Дата:   16-08-08 12:42

Имаше наскоро тема за красивите места. Там казах, че отдавна съм спрял да споделям местоположението на такива места с непознати по подобни причини. Сега казвам същото - то не че остнаха много места де [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-красивото място в България
Автор: Orlin   
Дата:   16-08-08 16:43

Дааа...

Има нещо такова, и аз не давам точно местоположение на определени места.
Знам точно къде има големи находища на еделвайси в Пирин. Знам къде има едно рядко и търсено медицинско растение, също в Пирин.
Знам точните местоположения на доста български пещери, но...

Знанието освен сила е и отговорност.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-красивото място в България
Автор: pmartinov   
Дата:   16-08-08 17:06

Един фотограф на няколко пъти прави кадрите за изборите на една партия...

В непринуден разговор с лидера и споделя едно много красиво място в една от планините ни .

И на другата година като отива на това място


Цялото застроено ...[smilie10]



Сега се чувства виновен.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-красивото място в България
Автор: bobo21   
Дата:   16-08-08 17:48

Ми да с снимаме красивите места в Турция и да изселим политиците натам..

Отговори на това съобщение
 Re: Най-красивото място в България
Автор: sunnyshot   
Дата:   16-08-08 18:25

Автор: Lalinda
Дата: 16-08-08 14:14


Благодаря за линка.
Добре написана статия, а ако фотографското общество откликне МАСИРАНО на призива в нея, наистина ще има ефект!

За бога, братя фотографи, приятели и ценители на красотата, не снимайте нищо красиво и нищо не изпращайте за конкурса на БНТ. Още преди да са изсъхнали вашите снимки, ресорни министри, областни управители и кметове ще подпишат разрешения за застрояване на тези места. Бетонът вече се върти в бетоновозите, а проектите с кичозни хотели и жилищни блокчета отдавна чакат в архитектурните бюра. Вместо красиви места снимайте най-красивите хора на България. Снимайте Асен Гагаузов и Джевдет Чакъров, снимайте кметове и туристически босове. Снимайте хотелите в Слънчев бряг или казармените бетонни дувари и мутробарока в Драгалевци и Бояна. Снимайте молове или пък застроените участъци от Южния парк в София. Снимайте Софиянски и архитект Стоян Янев. Снимайте двата нелепи до комизъм хотела, които президентският спонсор Людмил Стойков построи в курорта Дюни. Снимайте архитектите, които ги проектираха. Впрочем, те са същите, които проектираха и самия курорт през 80-те години, и този факт не прави чест на архитектурната гилдия.

Това е отличен призив.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-красивото място в България
Автор: sunnyshot   
Дата:   16-08-08 18:28

Автор: Lalinda
Дата: 16-08-08 14:26


P.-S.:
То и Лазурният бряг е застроен до краен предел (да не говорим за Монако, примерно), но не дразни, дори напротив...

Защо ли?

Не на последно място, заради отличната работа на архитектите с цветовете, не само с формата...


Тук и едното, и другото е трагедия, струва ми се, пък и се забелязва с просто око. Ако пътувате със самолетите на Bulgaria Air, вероятно сте забелязали, че поне 3/4 от съдържанието на бордовото им списание вече е каталог на агенция за недвижими имоти... от грозно по-грозно и по-мутренско от година на година... Казват и си вярват, че било "луксозно". Българийо, Българийо, злочеста Българийо, да ти имам критериите за лукс...


Отговори на това съобщение
 Re: Най-красивото място в България
Автор: pomstar   
Дата:   16-08-08 22:59

На автора на това есе искам да му стисна ръката...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-красивото място в България
Автор: MauMyHa   
Дата:   16-08-08 23:22

Много е, добре написано но, като гледам ще си остане с няколко положителни отзива под статията и във този форум.
Вместо да крещите блаво евала и незнам си кво що не направите нещо по въпроса???
Знам какво ще стане още от сега!
[smilie19] [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-красивото място в България
Автор: мара   
Дата:   17-08-08 12:41

а сигурни ли сте, че лазурния бряг не дразни? що не питате тия, дет са живели там преди да се застрои до дупка?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-красивото място в България
Автор: navy   
Дата:   17-08-08 12:52

аре
аре
и
извън
БГ
е
зле
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-красивото място в България
Автор: sunnyshot   
Дата:   17-08-08 15:33

че тя, публикацията във в.Сега, НЕ Е за това къде е добре и къде е зле!


Нещо друго пише там [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-красивото място в България
Автор: lupus_ai   
Дата:   17-08-08 15:56

Конкурсът не е добре формулиран. Звучи сякаш търси хубаво място, а не хубави снимки - ние най-добре знаем колко различни неща са това. [smilie25]

Не мисля, че ще предпазим красивата природа като си мълчим за нея. По-добре е да организираме фотопрояви, които да носят ясно послание.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-красивото място в България
Автор: muha-palamarka   
Дата:   17-08-08 22:51

По този повод, близо до Созопол- там където някога беше сниман филма "оркестър без име" сега строят шест къщи... във формата на тикви!!! Ами така е естетичен е нашият елит! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-красивото място в България
Автор: icodin   
Дата:   17-08-08 23:21

Ами те тиквите - тикви строят. Лошото е, че секат, бетонират и ОГРАЖДАТ.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-красивото място в България
Автор: sunnyshot   
Дата:   18-08-08 01:54

Ако решите да следвате призива на автора от в. Сега, ето и това става подходящо за снимане за конкурса...въпреки че едва ли ще събуди вдъхновение в снимащите [shtrak]



Публикацията е редактирана (18-08-08 05:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-красивото място в България
Автор: bobihot   
Дата:   26-08-08 15:51

http://forthenature.org/upload/actions/strandza_petko.JPG



http://forthenature.org/actions/149


Kонкурс за снимки 'Най-красивото място в България, мястото, което искам да запазя'
2008 08 20

Включете се в конкурс за снимки „Най-красивото място в България” на БНТ и в нашия конкурс, вдъхновен от този на БНТ: "Най-красивото място в България, мястото, което искам да запазя" . Краен срок за конкурса на БНТ - 31.08.2008. Изпратете снимките и на нас. Безсрочно:), на pictures@forthenature.org

Защо?
Често унищожаването на природата, протестите по улиците, корупцията в управляващите остават не добре отразени от медиите. Този конкурс отваря вратите на национална медия за снимки на нашите любими места и ако тези места са и вашите любими места значи можем да затрупаме БНТ със снимки. Надяваме се, че така следващия път, когато има багер, акция или бездействие на институциите медийното внимание по случая ще бъде по-изострено поради обществения интерес…

Внимание:
Изпращайте само снимки на красиви места, в които вече има сериозни унищожителни интереси! Да не показваме нови красиви места за унищожаване.




Публикацията е редактирана (26-08-08 19:24)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »