Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как стареят Lcd мониторите?
Автор: anastas   
Дата:   10-08-08 18:52

Реших да сменя стария си монитор с TN матрица с монитор, който е с MVA или PVA матрица.Понеже не намерих бюджетно решение разгледах предложенията за употребявани монитори.Не съм на ясно обаче как стареят LCD дисплеите тип MVA,PVA.На какво трябва да обърна внимание при покупката на употребяван монитор?[smilie11] [smilie10] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Как стареят Lcd мониторите?
Автор: flancer   
Дата:   11-08-08 21:11

Я забрави старите LCD-та , иди и си намери Asus PW210 , после пак кажи че няма бюджетен вариант, в момента е 390 кинта. От most.bg , или някой друг , ако има от други де.
Ндам и цената е с ДДС :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как стареят Lcd мониторите?
Автор: nikel   
Дата:   11-08-08 21:16

Старите LCD-та наистина не са добър вариант. До момента съм ремонтирал 4 броя. Най-често срещаните проблеми са дефектни електролитни кондензатори по платките на захранването и стартера за флуоресцентните лампи на подсветката. Вземи си нещо ново!

Отговори на това съобщение
 Re: Как стареят Lcd мониторите?
Автор: danbi   
Дата:   11-08-08 22:27

дефектните електролитни кондензатори не са атрибут на старите модели, по-скоро на новите. причината е в икономия на пари от производителя. някой и друг цент тук и там... а живота на изделието се скъсява значително.
но инак как да ти продадат нов?

инак, най-стареещото нещо в LCD монитора е лампата на подсветката. обикновено имат живот..

Отговори на това съобщение
 Re: Как стареят Lcd мониторите?
Автор: asahi   
Дата:   12-08-08 10:29

Стареят най-вече морално.

Отговори на това съобщение
 Re: Как стареят Lcd мониторите?
Автор: stoyan_5   
Дата:   12-08-08 13:34

Аз съм с Asus VK222H
Диагонал : 22" Wide Разделителна способност : 1680 x 1050 WSXGA+ Брой възпроизводими цветове на екрана : 16. 7 million Стъпка : 0. 282 mm Analog Signal Frequency : 30~86 KHz(H) / 56Hz~75 Hz(V) Яркост : 300 cd/m2 Kонтраст : 5000:1 ASCR Ъгли на видимост : 170/160 (H/V) Време за реакция : 2 ms GTG Connectors : D-Sub / DVI-D / Audio-in / HDMI / Earphones Високоговорители : 2 x 2W Webcamera : 1. 3 mpx Power Supply : AC 100~240 V Power Consumption : On


Трепач е ...
И скоро Асахи ще ми го калибрира ...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как стареят Lcd мониторите?
Автор: asahi   
Дата:   12-08-08 22:56

Скоро юе доста неопределено.

Отговори на това съобщение
 Re: Как стареят Lcd мониторите?
Автор: mitakabus   
Дата:   13-08-08 07:51

Така, така, хвалете си ТН мониторчета, после земете сложете един VA/IPS до тях и пуснете една снимка и на двата. Ще видите една истина която мнооого боли момчета! И тя е , че ще ви се прииска да изхвърлите кирливия ТН през терасата! Това което говорите тука са пълни глупости! Асус 20" , Асус незнам си какъв 22" с камера. Абе не се ли научихте - все пак сме във фото-форум! ТН матрицата не струва! Бедни цветове, тъмни области, лош ъгъл на виждане, гаден констраст, светли и тъмни области!
..пресен пример - скоро ей тъка сравних едно уж добро 19" ViewSinic-че с моя DEL 2407. Една и съща снимка и на двата. Разликата е много голяма просто . ТН няма и 50% от цветовете на ДЕЛ-а! Друг пример е , пусках едно Леново 220Лх във една фирма. Там направих същия тест, хората си паднаха просто от разликата в изображението! Реалността и хубавите цветове! Така , че тея глупави неща от сорта "мойто си е най-убаво" недейте с лека ръка да ги предлагате във форума тук! Ве пак хората искат да се наслаждават на снимките които правят а не да ги извадят на хартия и после да чукат тъпия монитор с тях като видят каква е разликата!
[beer]



Публикацията е редактирана (13-08-08 07:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Как стареят Lcd мониторите?
Автор: borisyankov   
Дата:   13-08-08 19:06

anastas, прочети из чуждите форуми нещо за мониторите. Тук виждам дори опасно незнание по тази тема.

И двата 'бюджетни' монитора за с TN матрица и то не от много добрите. За какво си говорим въобще?

stoyan_5, този монитор по-добре не го калибрирай. И така предава що годе верни цветове - доколкото има възможност. Това че гамута му е свит е друг въпрос.

Между TN мониторите също има разлика. Аз съм с 24" за 950лв и е що-годе добре. Но и аз си търся относително бюджетно мониторче за снимки.

Би ми било интересно ако някой знае 24" PVA/MVA монитор за до хиляда и малко да сподели, ама ако не разбира по-добре да мълчи [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как стареят Lcd мониторите?
Автор: cade   
Дата:   13-08-08 19:55

LG 24" LCD L245WP, 8ms (gtg), S-IPS $687.00

но не съм го виждал още live. [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geniusloci   
Дата:   14-08-08 11:25

Колко "бюджетно" трябва да е решението?

Отговори на това съобщение
 Re: Как стареят Lcd мониторите?
Автор: sirkhann   
Дата:   14-08-08 12:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как стареят Lcd мониторите?
Автор: n1x0n   
Дата:   14-08-08 16:28

Би ми било интересно ако някой знае 24" PVA/MVA монитор за до хиляда и малко да сподели

Dell 2407WFP струва под 1200 лева и е с една доста прилична S-PVA матрица. Калибрира се безпроблено и дава доста точен цвят.

Отговори на това съобщение
 Re: Как стареят Lcd мониторите?
Автор: flancer   
Дата:   14-08-08 21:30

Mitacabus
"
Така, така, хвалете си ТН мониторчета, после земете сложете един VA/IPS до тях и пуснете една снимка и на двата. Ще видите една истина която мнооого боли момчета! И тя е , че ще ви се прииска да изхвърлите кирливия ТН през терасата! Това което говорите тука са пълни глупости! Асус 20"

Да вземеш да се стегнеш и да почетеш малко, а? Asus PW210 е единствения монитор от толкова бюджетен клас с PVA матрица , та да не говорим глупости преди да сме помислили. Като за фотографи има и sRGB профил , друг е въпроса колко са му верни цветовете, но затова матрицата не отговаря, отговаря производителя. Абе като за монитор който не е предвиден за предпечат са добре де :).

Отговори на това съобщение
 Re: Как стареят Lcd мониторите?
Автор: Insight   
Дата:   14-08-08 22:55

nikel написа:

> Старите LCD-та наистина не са добър вариант. До момента съм
> ремонтирал 4 броя. Най-често срещаните проблеми са дефектни
> електролитни кондензатори по платките на захранването и
> стартера за флуоресцентните лампи на подсветката. Вземи си нещо
> ново!


... типично мнение на сервизен техник - цял ден се занимава с дефектирала техника и не си дава сметка за работещите неща, които никога не минават през ръцете му... минал съм през това състояние и не съм сигурен, че съм се отърсил все още от него ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Как стареят Lcd мониторите?
Автор: mitakabus   
Дата:   15-08-08 08:57

flancer написа:

> Mitacabus

> Да вземеш да се стегнеш и да почетеш малко, а? Asus PW210 е
> единствения монитор от толкова бюджетен клас с PVA матрица , та
> да не говорим глупости преди да сме помислили. Като за
> фотографи има и sRGB профил , друг е въпроса колко са му верни
> цветовете, но затова матрицата не отговаря, отговаря
> производителя. Абе като за монитор който не е предвиден за
> предпечат са добре де :).

..Така...аз за PW210 не сам чувал, виж за ASUS PW201 да - добро мониторче с ВА панелче.. Та ти ако си чувал за PW210 да ни пообазоваш , че ние тука не сме на ясно ...[smilie7] [smilie19]
..а и панелa му май беше от лъскавите, което въобще не се вързва с понятие за фото обработка и точни цветове ама това е друга тема...



Публикацията е редактирана (15-08-08 09:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Как стареят Lcd мониторите?
Автор: flancer   
Дата:   15-08-08 11:27

Ндам , но поне знам за какво говоря нали :) , а ти , със всичките си знания не виждам да си предложил вариант на VA монитор до 400лв?
Да не решиш да се заяждам , наистина е по-добре да е мат, ама няма "бюджетно" решение , за съжаление , а човека е питал за такова. Да вземеш да предложиш нещо друго , да демонстрираш услужливост , това онова?

п.с. За заяждането , можем да се позаяждаме , но при мен поне единия монитор е такъв, та имам обща представа от него , а ти , виждал ли си го наживо?

Отговори на това съобщение
 Re: Как стареят Lcd мониторите?
Автор: mitakabus   
Дата:   16-08-08 15:57

flancer написа:


> п.с. За заяждането , можем да се позаяждаме , но при мен поне
> единия монитор е такъв, та имам обща представа от него , а ти ,
> виждал ли си го наживо?

Дам 2 са минавали през ръцете ми и съм пускал единия колкото да се убедя, че става! Аз 20" монитор не харесвам,прекалено малка точка, за такъв с лъскаво покритие и една камара ММедиа глупости пък хич не ми влизат в полезрението - още по -малко за работа и фото обработка!! Предпочитам 19" с VA/IPS, друг е въпроса ,че в момента свършиха ефтинжосите в Плесио и HP тата дето бяха в Стемо , ама на тебе ли да обяснявам ти ги знаеш тея неща....бтв, като е при тебе вземи му научи модела ,че да имаме поне база за спор ... [smilie7]



Публикацията е редактирана (16-08-08 16:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Как стареят Lcd мониторите?
Автор: flancer   
Дата:   16-08-08 20:05

Просто като цена/качество бюджетен няма такъв монитор, а това , че ти не харесваш не знам си какво в него няма значение. За модела няма да спорим , лапсус лингва , вервай ми знам за този монитор почти всичко което може да се знае , написах даже във форума на хардуербг едно кратичко запознаване със монитора , за да помогна на търсещи като този човек, които се чудят отде да вземат кинти за Dell с по-лошо цветопредване от асуса.

>>"Асус 20" , Асус незнам си какъв 22" с камера. Абе не се ли научихте - все пак сме във фото-форум! ТН матрицата не струва!" -

к'во да говорим , ти даже не си забелязал с каква матрица е като си го пуснал ли??? Егати познавача . Още веднъж - предложи на човека бюджетен монитор да не се набутва на втора ръка с поиздухана подсветка , че аман от празни приказки. Ама то пък Belinea свършиха , а ти за други евтини качествени xVA не си чувал нали?



Публикацията е редактирана (16-08-08 20:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Как стареят Lcd мониторите?
Автор: anastas   
Дата:   16-08-08 21:42

Здравейте!Отново нямах достъп до нета за няколко дни -просто БТК-нямам думи [smilie23]
Радвам се че има отзовали се на моето питане и виждам че темата има голямо развитие дори и без мое участие.От вчера при мен е на изпитателен срок един употребяван Samsung SyncMaster910t който е с PVA матрица.За първи път видях на снимките си истинтски телесен цвят ,въобще нещата са доста по-добри в сравнение със стария ми TN Philips.Няма признаци на износена подсветка.Знам че най-вероятно модела е морално остарял но мисля че става за любителска работа.Монитора ще ви струва около 200лв и ще получа едногодишна гаранция за него.С оглед на това че модела е по-стар се надявам повече съфорумци да имат опит с него и да пишат по темата.Струва ми се че следващия проблем,който трябва да реша е да намеря кой да ми го калибрира.Става въпрос за района на Смолян ,ако знаете кой може да помогне моля споделете!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »