Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Дистанционен спусък за Canon 30D и HDRI
Автор: dkokalanov   
Дата:   07-08-08 23:35

Знаете ли дали дистанционния спусък TC80N3 може да се настрои да прави множество кадри с различа експозиция автоматично (Например 10 кадъра през 1/2 бленда през 1 секунда)?

Отговори на това съобщение
 Re: Дистанционен спусък за Canon 30D и HDRI
Автор: scrap   
Дата:   07-08-08 23:56

The TC-80N3 Timer Remote Controller is a remote switch with a 2.6ft cord and a self-timer, interval timer, long-exposure timer, and exposure-count setting feature.

Да, може.

Отговори на това съобщение
 Re: Дистанционен спусък за Canon 30D и HDRI
Автор: Rotor   
Дата:   08-08-08 00:55

Не не може!!!
Може да прави "произволен" борй снимки, през "произволен" интервал от време, но не може да влияе на експозицията. Тоест единственият начин с това дистанционно е на апарата да му се зададе клин (ако това те устройва, ако не съм чувал за някъв софтуер, който позволява доста по-добър контрол, но ще ти трябва лаптоп и да разбереш как се казва софтуера).

Отговори на това съобщение
 Re: Дистанционен спусък за Canon 30D и HDRI
Автор: scrap   
Дата:   08-08-08 01:18

Да, аз значи съм се объркал. Но аз имам подобно дистанционно за Минолта и ако зададеш на апарата Bulb и бленда, можеш да настроиш на дистанцинното експозицията от 1 сек. нагоре. По-малко от 1 сек. не можеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Дистанционен спусък за Canon 30D и HDRI
Автор: darksorrow   
Дата:   08-08-08 01:21

я, актуална темичка.

Canon RS-60E3 - това е май най-ниският клас канонски спусък, който няма варианта, който ротор описа - за произволния брой снимки през произволен интервал?

практически - това дистанционно (RS-60E3) е просто едно копче, така ли излиза?

Отговори на това съобщение
 Re: Дистанционен спусък за Canon 30D и HDRI
Автор: darksorrow   
Дата:   08-08-08 01:34

и ако е наясно някой, понеже не успявам да го открия добре систематизирано това - кое е НАЙ-НИСКИЯТ възможен вариант за дистанционно с гореописаната функция, работещо на актуалните дигитални модели? доколкото аз виждам - RS-80N3?



Публикацията е редактирана (08-08-08 01:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Дистанционен спусък за Canon 30D и HDRI
Автор: Rotor   
Дата:   08-08-08 09:14

RS-80N3 е най-високият клас всъщност. За не канонските не знам дали има някакво отговарящо на изискванията ти.Според мен такова дистанционно няма и няма и да има. Просто е абсурд да се наблъска такава функционалност във хардуерно усройство. Никой не би си купил подобно нещо след като такива специфични неща са по-евтини да се направят софтуерно (както споменах по-горе).

Отговори на това съобщение
 Re: Дистанционен спусък за Canon 30D и HDRI
Автор: b0bb0   
Дата:   08-08-08 11:19

(Във връзка с астрофотото) май не съм чувал и за софтуер, който прави такава поредица кадри без да се наложи между компютъра и апарата да има междинно устройство, ако скоростите са над 30 секунди.

Отговори на това съобщение
 Re: Дистанционен спусък за Canon 30D и HDRI
Автор: dkokalanov   
Дата:   08-08-08 12:16

Аз подкрепям мненито на Ротор, от всичко, което съм изчел излиза че не може. Ще пробвам за финал в синтезиса да открия какво прави, когато настроя апарата на клин и настроя спусъка на 5 кадъра например. Имайки предвид че с руския хак сапунерката А610 прави колкото искаш екзпозиции през каквато искаш стъпка да им умра на канонските мозъци!!! Иначе има такъв софтуер - дсл ремоте про, но като го направят за симбиан, ще го смъкна ;-) Благодаря за постовете.

Отговори на това съобщение
 Re: Дистанционен спусък за Canon 30D и HDRI
Автор: Dekov   
Дата:   09-08-08 08:05

Защо за HDR трябва да са толкова на рядко- през 1 сек. снимките? Канон 30Д няма ли режим "брекетинг" да ги изстреля една след друга, или това е привилегия само на Nikon ?[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Дистанционен спусък за Canon 30D и HDRI
Автор: dkokalanov   
Дата:   09-08-08 22:18

Има бракетинг - но е 3 експозиции и не стигат. 1 сек го писах "примерно".

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »