Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Как се постигат снимки от този род?
Автор: chavdarpg   
Дата:   05-08-08 19:05


Според автора на тази снимка,е ползван Марк 3 плюс 24–105 и две светкавици 580.
Та според мен,сложили са аквариум на место, където обикновено каца рибарчето и са пуцали с дистанционното.Или някой има друго виждане [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се постигат снимки от този род?
Автор: vga   
Дата:   05-08-08 19:17

тцтц сега ще се появи Иводам и ще обясни какво кощунство и престъпление срещу човечеството е да се снима със светкавица, пък камо ли 2 рибарче, докато лови риба [smilie18]

иначе си го представям със клетка, която се задейства при движение и активира светкавиците и затвора на апарата. постановка на стативи разбира се. сега трябва да се изкажат птичарите дали рибарчето прилага навиците и уменията си във затворена среда и дали ако го поставиш до аквариум ще действа по начина по който действа и в природата.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постигат снимки от този род?
Автор: navy   
Дата:   05-08-08 19:19

Контролирани условия... какъв е проблема [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постигат снимки от този род?
Автор: danbi   
Дата:   05-08-08 19:21

рибарче лови риба в аквариум? [smilie10] и се засилва къде.. в стаята ли? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постигат снимки от този род?
Автор: navy   
Дата:   05-08-08 19:22

А ти къде мислиш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постигат снимки от този род?
Автор: chavdarpg   
Дата:   05-08-08 19:29

Контролирани условия да,никъде не е спомената че е на затворено.И по АР,има снимано с камера,гледна точка от долу нагоре,как рибарче атакува рибки.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постигат снимки от този род?
Автор: danbi   
Дата:   05-08-08 19:31

а може ли рибарчето да атакува и да не уцели?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постигат снимки от този род?
Автор: navy   
Дата:   05-08-08 19:32

Има толкова много места по света с големи терариуми, зоокътове и т.н.
Какъв е проблема средата на семейство рибарчета да е някой голяма клетка и фотографа просто да е заложил аквариума и фотото, като за това се е разбрал с ръководството или собственика...
А и тези животни са свикнали с хората и с изкуственото хранене, така че този вариант ми се вижда много много по лесен, отколкото да залагаш някъде подводни боксове и да чакаш именно ТАМ в реката да се случи събитието [smilie18]
От ден на ден хората стават по мързеливи, това трябва да Ви говори нещо [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постигат снимки от този род?
Автор: chavdarpg   
Дата:   05-08-08 19:45

Именно за това най–вече ми е мисълта.Дали в стремежа си за ефектен кадър не се загърбва,така да се каже Wild Life,в този вид фотография.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постигат снимки от този род?
Автор: Пешо   
Дата:   05-08-08 19:50

дреме ми за Wildlife-a важното е кадърът да стане както го искам, или съм го замислил...

Пък после нека Иводамчовци да ме плюят (завистливо)колкото си искат...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постигат снимки от този род?
Автор: navy   
Дата:   05-08-08 19:54

Аз затва и в зоото ми е гот, щото животинката не се плаши, дори ти позира [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постигат снимки от този род?
Автор: navy   
Дата:   05-08-08 19:55


http://vista-vision.net/photos/furkati_01.jpg



Тия дни тряя отскоча до Ст.Загора, много ми харесва това зоо [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постигат снимки от този род?
Автор: chavdarpg   
Дата:   05-08-08 20:03

И ква е тръпката [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постигат снимки от този род?
Автор: navy   
Дата:   05-08-08 20:14

А защо тръпката ТРЯБВА да е свързана с газене в тиня, бодли в чорапите и кибик до припадък [smilie10]

На това ако викате тръпка... съвсем ясно се разбира защо уайлдлайф фотографите са много по малко, отколкото тези, дето снимат мацки [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постигат снимки от този род?
Автор: ivodam   
Дата:   05-08-08 20:27

chavdarpg: Хе-хе, покажи им я тази снимка на умниците в темата, в която танцуват канибалски танци около някаква статия за това, колко лошо фокусирал Марк 3. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постигат снимки от този род?
Автор: chavdarpg   
Дата:   05-08-08 20:27

Нашето е мазохизъм до припадък [smilie5]
Пък на мацките кво да им снимам[smilie11]
Еднакво се кефя,потейки се над мацка,и снимайки диво[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постигат снимки от този род?
Автор: ivodam   
Дата:   05-08-08 20:32

vga: Нещо не си в ред, птичарите използваме светкавици, даже си има специално приспособление за увеличаване на разстоянието на действие на светкавицата, нарича се better beamer. Ето ти две мои примерни снимки, при които е използвана светкавица:


http://212.36.3.59/site_pics/111/o_1217326704_redbacked-cool-ff.jpg




http://212.36.3.59/site_pics/111/o_1202929404_woody-flash1d.jpg



Гледайте поне малко бре, преди да пишете, много са ви бързи пръстите, баси и хората. Пък после защо и как ставали скандалите у форума...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постигат снимки от този род?
Автор: navy   
Дата:   05-08-08 20:37

Аз стоя и се чудяяя...
Да опънааааа ли статива на верандатаааа...
Да не опъна ли статива на верандатааа...
Че си имам една хубава гледка утепало се е за пейзаж [smilie7]
Май ми се опъва нещо друго на верандата... ама много народ около мене [smilie8]
То се е видяло, че и тази вечер ще се пие до несвяст [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постигат снимки от този род?
Автор: nelvis   
Дата:   05-08-08 20:47

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постигат снимки от този род?
Автор: darksorrow   
Дата:   05-08-08 22:54

ivodam, това "ви" използване на светкавици няма нищо общо с идеята от първия пост :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постигат снимки от този род?
Автор: danbi   
Дата:   06-08-08 00:12

що бе, може да е автентична подводна снимка на дъното на.... (не се сещам какво може да е, ама не съм птичар все пак, нито снимам с Марк)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постигат снимки от този род?
Автор: ivodam   
Дата:   06-08-08 00:37

darksorrow: Да съм твърдял обратното? Просто реплика на едно недомислено изказване, поредният бързак тича да се прави на оригинален, белким му обърне някой внимание покрай мене.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постигат снимки от този род?
Автор: ivodam   
Дата:   06-08-08 00:43

navy: А защо тръпката ТРЯБВА да е свързана с газене в тиня, бодли в чорапите и кибик до припадък - Красето, а защо мъжете ходят на лов, където също газят тиня, също събират бодли и мръзнат или се потят с часове на пусия, като могат да прескочат до Билата и да си вземат едно пиле на грил? А защо мъжете ги влече да изкачват непристъпни върхове, вместо да си лежат при топлите задници на съпружеските тела? Ми мъжки работи, как да ти го обясня, като явно не ти е дадено да го разбереш и почувстваш...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постигат снимки от този род?
Автор: darksorrow   
Дата:   06-08-08 00:49

ivodam, изпусни въздуха, дето си се надул като глухар с него и ми обясни с каква цел пуснА бетър биймъра в темата тогава? да кажеш, че и вие (кои вие, апропо?) ползвате блицове? браво [beer]

кадрите ти нямат общо с началната снимка и, според мен лично, тя е значително по-атрактивна :)



Публикацията е редактирана (06-08-08 00:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постигат снимки от този род?
Автор: ivodam   
Дата:   06-08-08 01:02

darksorrow: Абе човек, и за тебе важи същото - защо не четеш внимателно, а после рипай - някакъв умник по-горе написа тцтц сега ще се появи Иводам и ще обясни какво кощунство и престъпление срещу човечеството е да се снима със светкавица и съм отговорил на тоя пореден опит за заяждане, предизвикателство и интрига спрямо мене, нищо повече, никой не е рекъл, че има нещо общо с първия пост; както няма нищо общо с темата и заяждането спрямо мене, което ако имаше админи и модератори на място, би трябвало отдавна да са го изтрили като спам и откровена провокация и заяждане.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »