Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Чуждестранен конкурс с интересни правила
Автор: djogata   
Дата:   03-08-08 15:11

Попадна ми този конкурс, който ще се проведе на 30/31 Август в Копенхаген, правилата са интересни, затова реших да го споделя с вас:

http://fotomarathon.dk/sw224.asp



Конкурса е под формата на 24-часов фотомаратон.

Трябва да се направят 24 кадъра - по 1 на всеки час. Темите се задават от организаторите, като на всеки 4 часа има контроли, на които участниците трябва да се разпишат, и да им се дадат 4-те задания за следващите 4 часа.

Интересното е, че за да направиш тези 24 кадъра, имаш... 1 филм с 24 кадъра [smilie5] Или ползваш собствен апарат, или ти дават апаратче за еднократна употреба.

Тоест, пада ти се по един опит за всеки кадър. Трябва да мислиш един час, и да щракнеш веднъж. Кадрите трябва да са в реда, в който са зададени темите, иначе те дисквалифицират.

Яко, както сме свикнали със 6-8-10 кадъра в секунда и четирицифрено ИСО, сега изведнъж трябва да се мисли [smilie18]

Хубаво предизвикателство за дигитални "картечари"

[beer] [beer] [beer]

(За жалост обаче, като погледнах в галерията от конкурса, снимките не ме впечатлиха много [smilie8])

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранен конкурс с интересни правила
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-08-08 15:13

доста яко и креативно .... добра идея :)
Дори и да не бяха с лента пак щеше да е проблем за много фотографи [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: volokin   
Дата:   03-08-08 15:17

има подобен конкурс и тук, през септември е. Наградите са някакви екскурзии за по няколко дена в някоя точка на света.
Победилите не са впечатляващи с кой знае какви картинки, интересна е тръпката обаче.
Тези с дигиталните камери са с предимство, защото можеш да изтриеш снимката, да направиш нов опит и т.н. Важното е да са последователни имена.

Участвах преди 2 години и много съжалих че не си взех дигитална камера, само след като направиш снимката и веднага виждаш още по-добрия мотив, но вече е късно.
Дигиталистите нямат проблем в това отношение.
Ако някой участва, да си носи непременно дигиталната камера...

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранен конкурс с интересни правила
Автор: n1x0n   
Дата:   03-08-08 15:27

Наистина интересен конкурс, жалко че е локален

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранен конкурс с интересни правила
Автор: djogata   
Дата:   03-08-08 15:33

Волокин, на този конкурс специално няма дигитални камери. Имаш само един филм, и това предаваш накрая на журито.

Всъщност може би е възможно да вземеш дигитална камера, да снимаш, да погледнеш резултата, и ако те задоволи, да пуцаш с филма.

Аз се чудя в момента, и ако имам време, може и да участвам. Само трябва да намеря още някой, да сме поне двама да се намираме на приказка, че 24 часа скитане сам по улиците може да е скука [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: volokin   
Дата:   03-08-08 15:42

ЕЕЕ, тогава конкурсът е супер.[smilie24]
Много даже и това с 24-те часа е добре, накрая си като пребит. Тук правилата бяха от 9 сутринта до 22 часа. Прибираш се толкова уморен, щото освен задачите имаш и и конкретни места където да ги изпълниш (не на всички естествено) и обикаляш като луд, дават ти и карта за транспорта ако нямаш. Оказва се, че е доста трудно да направиш нещо кадърно за толкова "кратко" време. Но журито не е фотографско, а от градската управа и нещата избиха на кич малко.
Имаш пак 24 кадъра (условия) които да са последователни, раздават ти филм или карта (предварително като се регистрираш обявяваш камерата с която ще снимаш).

Но това с ограничението за филм е много добра идея. Така всички са равни ! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранен конкурс с интересни правила
Автор: Stoychev   
Дата:   03-08-08 18:05

Идеята за състезанието е просто страхотна! Точно като за мен. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранен конкурс с интересни правила
Автор: dau   
Дата:   03-08-08 20:27

е супер кво, ама сега всички да се юрнем в копенхаген ли? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуждестранен конкурс с интересни правила
Автор: djogata   
Дата:   03-08-08 20:29

Не ве, аз само ви споделям интересна идея [smilie5]

А аз ако не съм някъде извън града (че нещо ме чакат много командировки), ще взема да се включа [smilie5] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »