Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Промяна на фок. разст. при видеокамери - разсъждения
Автор: vlex   
Дата:   30-07-08 23:49

Здравейте,

язе не разбирам много много, ма ми е интересно, та затва питам или по-скоро разсъждавам на глас/клавиатура и бих помолил да ми кажете в правилна посока ли разсъждавам: има един специфичен ефект при видеокамерите - промяна на разстоянието между преден и заден план за очевидно акцентиране на предния план - това думам си е в следствие на промяна на фокусното разстояние, но при фотоапаратите когато промениш фокусното разстояние на обектива се получава просто оптично приближение, а при камерите явно не е така. Или поне не изглежда така. При едното има рязка промяна на перспективата, а при другото всичко се повлича "напред" към ЗАУ-то... Очевидно изпускам нещо... Какво?! Нима обективите за камери и за фотоапарати са ТОЛКОВА различни по своята структура и механика на изпълнението/изпълнение на механиката [smilie11] [smilie10] [smilie8]

Някой може ли да ме упъти какво ми обягва?

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re: Промяна на фок. разст. при видеокамери - разсъждения
Автор: asahi   
Дата:   30-07-08 23:54

Убягва ти фактът, че оператора като променя фокусното разстояние мести и камерата. От теле към широко се движи към обеккта. Ей тва е.

Отговори на това съобщение
 Re: Промяна на фок. разст. при видеокамери - разсъждения
Автор: GenaDP   
Дата:   30-07-08 23:56

Като начало - Убягва ти правописът на някои думички.

А разстоянието м/у предния и задния план в един кадър си е едно и също, освен ако някой не мести напред-назад декора...

Отговори на това съобщение
 Re: Промяна на фок. разст. при видеокамери - разсъждения
Автор: vlex   
Дата:   30-07-08 23:56

Демек не е само настройки на лещата, ми има и движение на самата камера? Е ако е тва, е ебахти тъпнята, честно [smilie18] Аз си мислех, някви магии, а то нищо интересно [smilie18] [ezik]

Поздрави,
Влад

едит: относно моя правопис:Някои думички не съм сигурен как се пишат кво да се направи, но пък и има хора които издребняват, колкото да се заядат под вола теле търсят, но ок, тва да ми е кахъра. Колкото до разстоянието прибягвам до пример от ето този линк -> http://en.wikipedia.org/wiki/Focal_length
примерът с двете бутилки.



Публикацията е редактирана (30-07-08 23:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Промяна на фок. разст. при видеокамери - разсъждения
Автор: GenaDP   
Дата:   31-07-08 00:03

Явно и значението на някои английски думички ти убягва - щото на този линк, дето си го дал, си е написано черно на бяло:

How focal length affects photograph composition: adjusting the camera's distance from the main subject while changing focal length, the main subject can remain the same size, while the other at a different distance changes size.

Отговори на това съобщение
 Re: Промяна на фок. разст. при видеокамери - разсъждения
Автор: bobihot   
Дата:   31-07-08 02:46

То и с фотоапарат става...[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Промяна на фок. разст. при видеокамери - разсъждения
Автор: esc   
Дата:   31-07-08 02:56

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Промяна на фок. разст. при видеокамери - разсъждения
Автор: vlex   
Дата:   31-07-08 10:10

Ок, мерси. Стана ми ясно. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Промяна на фок. разст. при видеокамери - разсъждения
Автор: e-mil   
Дата:   31-07-08 10:22

Ето ти го подробно обяснено.
Vertigo effect
Нарича се още dolly zoom - "доли" е количката за камерата.


Отговори на това съобщение
 Re: Промяна на фок. разст. при видеокамери - разсъждения
Автор: Alex-dan   
Дата:   31-07-08 13:53

хехе, с един приятел му викаме Ефекта На Голямата Луна [smilie18] [smilie18] Ползвал съм го в някои снимки...[smilie21]



Публикацията е редактирана (31-07-08 13:57)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »