Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Какви обективи за Зенит Е?
Автор: stoychev   
Дата:   29-07-08 17:18

Ще ми кажете ли кои обективи могат да се използват със Зенит Е, по възможност без предходник? Четох че M42 не винаги ставали. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи за Зенит Е?
Автор: Снежанка   
Дата:   29-07-08 17:50

Е ако М42 не стават винаги, какво тогава? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи за Зенит Е?
Автор: stoychev   
Дата:   29-07-08 17:54

Страницата за M42 в Wikipedia:

Compatibility problems have been reported when mounting lenses with aperture transmission lugs (e.g., SMC Takumars) on older bodies, such as Zenit-E or Mamiya DTL. The aperture lug interlocks with the screws that affix the mount effectively impeding lens removal.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи за Зенит Е?
Автор: denises26   
Дата:   29-07-08 18:00

То резбата става винаги и тва си е ясно но маи имаше нещо с блендата или греша.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи за Зенит Е?
Автор: cicomanco   
Дата:   29-07-08 18:14

за зенит стават всички обективи на М-42.
специялно модела ма зенит-Е няма функция за "скачаща бленда" и неудобното при него е че прво трябва да фокусираш, после да затвориш ръчно блендата и след това да сниаш.ако забравиш блендата - кадъра гори.светломеръ му е горе-долу точен - ако работи,

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи за Зенит Е?
Автор: e-mil   
Дата:   29-07-08 18:18

Ми ти си цитирал кои не стават: ""lenses with aperture transmission lugs" - демек старите механични обективи със скачаща бленда. Те имат отзад едно чопче, което може да задере в тялото.




Публикацията е редактирана (29-07-08 18:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи за Зенит Е?
Автор: digitalgab   
Дата:   29-07-08 18:22

Аз пък имам един Хелиос-44-3, нов, и на всякакви Зенити става. Но като го сложа на Chinon на М42, до едно положение се завива, и не фокусира. Иначе Чинона приема и работи със всякакви други на М42, включително и други руски. За чудене работа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   29-07-08 18:32

чопчето не задира , а се прибира навътре при завинтване и отваря блендата, за да може да работи в ръчен режим.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи за Зенит Е?
Автор: e-mil   
Дата:   29-07-08 18:59

Аз съм ползвал Зенит-Е с Пентакон със скачаща бленда и съм нямал грижи - такива обективи имат превключване на ръчна бленда.
Но щом казват хората, че проблеми "have been reported"... може и да му се е случило на някого.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи за Зенит Е?
Автор: cicomanco   
Дата:   29-07-08 19:02

има модели обективи на зенит - хелиос които нямат певключвател. тях имах предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи за Зенит Е?
Автор: stoychev   
Дата:   29-07-08 23:14

Моят обектив е Helios на бленда 2, но фокусното разстояние не мога да разбера 44 ли е или 58.
Винаги първо настройвам блендата, после фокусирам. Утре ще се разбере как са станали първите ми снимки с него. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи за Зенит Е?
Автор: ivan.draganov   
Дата:   30-07-08 00:58

Фокусното ти растояние е 58 мм,44 е модела на обектива ! Вероятно е 44-2 ,ина4е по-добре обратното : Първо фокусирай ,и ако зай4ето е още там,свий блендата и снимай !
Със ЗЕНИТ Е ползвам няколко обектива ,само с ръ4на бленда !

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи за Зенит Е?
Автор: emilliano   
Дата:   30-07-08 02:19

Предполагам, че пише така, защото има 2 модела Зенит Е и по-стария е на резба М39. Общо взето всички зенити от преди 50 и някоя година са на М39, доколкото знам. Даже на някои места из интернет не пише М39, а "old Zenit mount".

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи за Зенит Е?
Автор: stoychev   
Дата:   30-07-08 02:40

Да, 44-2 е. Малко трудно първо да фокусирам и после да настройвам блендата, но щом се налага, ще го правя. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи за Зенит Е?
Автор: doca   
Дата:   30-07-08 06:48

Лентата си е лента. Неоспоримо качество на цветопредаването, даже и с Fuji Superia 200. Малко бавно се експонира, но прави картинки, без много обработка. Сега си чакам скенера и почвам отново на лента със Зенит TTL, като му завих един MC Hellios-77M-4- 50/1.8[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи за Зенит Е?
Автор: ivan.draganov   
Дата:   30-07-08 09:10

Ти нали и 122 имаше?[smile] Ако някой колега си търси ИНДУСТАР 3,5/50 и за двете резби - М39 и М42 ,мога да му осигуря по 1 бройка! За М39 е сив металик ! Имам и нови макропръстени за М39 ,съсщо ЗЕНИТски ,излишни са ми !
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи за Зенит Е?
Автор: doca   
Дата:   30-07-08 09:34

Да, имам и 122 и TTL и Смяна 8М и ФЕД-5 и Киев и Байрета. Имах и други ,но ги продадох, а Вилия-та ми се развали и я изхвърлих.



Публикацията е редактирана (30-07-08 09:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи за Зенит Е?
Автор: j_mironski   
Дата:   30-07-08 19:26

Стойчев
първо чети и после пиши глупости
ама чети правилно и каквото трябва не постове по форума от знаещи и не знаещи, щото тук не всичко е чиста монета

И ми е много интересно ка не можеш да разбереш че обектива ти е 58мм на бленда 2

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи за Зенит Е?
Автор: exo99   
Дата:   30-07-08 20:55

Купи си от базара - предлагам един обектив за 15 лева. Тип "палачинка". Перфектен е и става за всички зенити.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи за Зенит Е?
Автор: exo99   
Дата:   30-07-08 20:56

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=46&i=53892&t=53892&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи за Зенит Е?
Автор: ivodam   
Дата:   30-07-08 22:50

Имам един обектив от едно време, купувал съм го от ГДР, Пентакон (Карл Цайс Йена) 135 на 2.8 - баш си става като слънце на тоя Зенит. Е тая снимка е точно с него и със Зенит:


http://www.4coolpics.com/pics/0040/027810040856.jpg



Ако ти хареса, мога да ти го продам евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи за Зенит Е?
Автор: ivan.draganov   
Дата:   30-07-08 22:54

И ИНДУСТАРА на Ехо не е за подценяване ! [smilie24] Отличен компактен нормален обектив! Рисува по-остро от някои Хелиос ,но не прави боке като него ! С преходник се ползва и на Пентакс и Канон!

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи за Зенит Е?
Автор: stoychev   
Дата:   31-07-08 02:09

j_mironski, уж чете преди да задавам въпроси, но явно не е напълно достатъчно. [smilie2] Важното е че вече схванах за какво става дума. Аз всъщност чак сега загрях какво е скачаща бленда. На моя хелиос явно е автоматична, защото кадрите излязоха правилно експонирани, а аз не снимах само на бленда 2 и съответно съм използвал скачащата бленда за да фокусирам. Радвам се, че най-после ми просветна. [smilie5]
А за обектива се чудех дали е 44 или 58 милиметра, защото пише "helios-44-2" и "2/58" и малко се пообърках.

exo99, благодаря за предложението, но за сега търся само широкоъгълни и евтини, разбира се. Не ме винете моля, няма от къде да ми идват приходи. Ще ми кажете ли дали мога да намеря горе-долу хубав обектив под 30 мм за по-малко от 15 лева? Или широкоъгълнтие са по-скъпи? [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи за Зенит Е?
Автор: doca   
Дата:   31-07-08 05:44

Зависи с каква светлосила са, колкото е по светъл, толкова по- скъп./Щото по- трудно се постига при изработката му/
Ако има и SMC- още нагоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи за Зенит Е?
Автор: Пешо   
Дата:   31-07-08 07:59

Никога повече Зенит.....

Заркъл съм се да не пипна повече зенит...

Има такива прекрасни Филмови тела за без пари.

С няколкото зенита с които съм снимал, имах повече проблеми отколкото радост от снимането.

Има прекрасни Никони, Канони, Пенткси, Минолти вече на наистина смешни пари...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »