Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за лепило
Автор: Paqk   
Дата:   29-07-08 11:34

здравейте,счупи ми се парченце от капака на фотоапарата,за щастие намерих парченцето,не зная с какво лепило да го залепя,страх ме е да опитвам с каниконлит.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за лепило
Автор: GenaDP   
Дата:   29-07-08 11:38

Ми опитай, страхувайки се...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за лепило
Автор: borovinka   
Дата:   29-07-08 11:49

Цианакрилно лепило ще е най-добре. Демек "Каноконлит" или нещо от сорта. Това, което мога да препоръчам от личен опит е Loctite Super Attak Gel.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за лепило
Автор: Paqk   
Дата:   29-07-08 11:54

Благодаря Боря



Публикацията е редактирана (10-03-11 05:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за лепило
Автор: labrax   
Дата:   29-07-08 12:07

Преди лепене ОБЕЗАТЕЛНО почисти повърхностите за лепене с чист спирт.
Риск: да повреди околните повърхности.
Следователно да се почиства с малък подходящ тампон- например клечка за уши без да се разлива излишно спирт.
Успехи в лепенето

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за лепило
Автор: Paqk   
Дата:   29-07-08 12:09

Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за лепило
Автор: borovinka   
Дата:   29-07-08 12:11

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за лепило
Автор: denises26   
Дата:   29-07-08 12:18

А защо не пробваш с Поксипол ще стане много здраво гарантирам ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за лепило
Автор: vladomatev   
Дата:   29-07-08 14:11

Ей ...спри се и помисли. Аз лично не бих лепил с канаколит ...канаколита се изпараява в продължение на месеци и тез изпарения ако влизат в тялото на апарата могат да бъдат доста вредни за него. Поне за телефоните са пагубни...не избързвай с канаколита ...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за лепило
Автор: Paqk   
Дата:   29-07-08 20:27

Благодаря на всички.залепих го с локтайт,стана много добре.за изпаренията,мисля да го оставя отворен 24 часа.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за лепило
Автор: muu   
Дата:   29-07-08 21:03

сега, когато е вече късно... да ви споделя защо никога по фотоапарати не се лепи с канаконлит или синонимите му като локтайт и т.н. ... тези лепила/с изключение на варянта им като гел/ имат едно мноого гадно качество - просмукват се по всички цепнатини до които стигнат и поразяват плъзгащите и изобщо подвижните части на механиката ... затова детайлите които трябва да се лепят с канаконлит се демонтират предварително и се залепят не на камерата. има и още нещо гадно , когато се отделят пари ако попаднат на части от оптическата система на апарата /примерно огледало,визьор, матово стъкло/ и се отложат на него го матират....

та така, счупеният чарк се демонтира,лепи и монтира отново за да няма кофти изненади...

това го споделям като човек работил 5 години сервиз на фототехника комуто са носили неведнъж съсипани апарати дето само са ги "капнали" тука малко с канакунлит... и то кво стана [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за лепило
Автор: ilkoks   
Дата:   29-07-08 21:59

когато залепеното се сцепи отново,тгава не може да се помогне по никакав на4ин.Трябва да се по4исти много внимателно канаконлита от пластмасата и тогава единственото нещо което може да помогне е хлороформ.Той рзтваря пластмасата и леко притискане след третиране с химията е достата4но.Лепил сам много детайли и помага.Каноконлита кат изсахне се 4упи,а и се разтваря от те4ности.Междо другото-матирането от изпарение на каноконлит(сиво бяло)по стакло се по4иства с паму4но парцал4е и плиумка

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за лепило
Автор: muu   
Дата:   29-07-08 22:03

зависи от "стъклото".... това с памучното парцалче и плюнката , на матовото стъкло на визьора... нали разбираш [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за лепило
Автор: ilkoks   
Дата:   29-07-08 22:27

аз от 30 години се занмавам финна механика(занаят ми е)и сам виждал разни работи.Да се 4уди 4овек на простотията на някои.Май напоследак се умножи доста.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за лепило
Автор: miton   
Дата:   30-07-08 21:05

само хлороформ!!!!
каноконлита за нищо не става!!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за лепило
Автор: borovinka   
Дата:   31-07-08 16:19

ilkoks, щом отдавна се занимавате с това, спокойно може да добавите още едно Н към "финна". Да стане фиНННа, така ще се знае кой е голямата работа.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »