Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Firmware Pentax K100 - SD 4 GB
Автор: kkkolelo   
Дата:   23-07-08 23:06

Година и половина си снимам с 1 ГБ карта. Днес слагам 4 Гб и тц ... Предполагам Firmware на Pentax K100 (купен от фотозона - ВИП Трейдинг 01. 2007 г) е стария. Да ме светнете откъде да го изтегля, технология (процедура), странични ефекти ... или в сервиз. (Предполагам К100Д може с 4 ГБ карти)

Отговори на това съобщение
 Re: Firmware Pentax K100 - SD 4 GB
Автор: darksorrow   
Дата:   23-07-08 23:07

да, прост ъпдейт на фърма.

препоръчвам ти да го изтеглиш от официалния сайт, гледай да е последната версия. има и подробни инструкции.

Отговори на това съобщение
 Re: Firmware Pentax K100 - SD 4 GB
Автор: kkkolelo   
Дата:   23-07-08 23:30

thanks!

Отговори на това съобщение
 Re: Firmware Pentax K100 - SD 4 GB
Автор: doca   
Дата:   24-07-08 06:08

И гледай батериите да са заредени напълно, щото операцията протича за около 3-4 минути. Ако през това време батериите ти свършат, ще се наложи да ходиш в сервиза.
Но не се притеснявай, правил съм го вече 2 пъти и нищо лошо не се е случило.
Задължително с card reader за да хвърлиш на картата в основната директория новия firmware.
След това включваш, държейки някаква комбинация от бутони/не си спомням вече/ и потвърждаваш. По- нататък и след като завърши процедурата, рестартираш и си готов.
Мисля, че за K100D новата версия на firmware е 1.01. Но провери, както ти беше вече препоръчано, директно в сайта. Успех!



Публикацията е редактирана (24-07-08 06:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Firmware Pentax K100 - SD 4 GB
Автор: stoyan_5   
Дата:   24-07-08 08:47

Аз не посмях да рискувам да сменя фърмуера ...
Карам си с карти 2 Гб и нямам проблеми ...
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Firmware Pentax K100 - SD 4 GB
Автор: kkkolelo   
Дата:   24-07-08 10:08

И аз повече снимам в .jpg (350 снимки за 1 ГБ) в най-високата резолюция и никога не съм пълнил паметта, дори след 3 дни далеч от ПК. Но взех една джобна сапунерка и старото (Пента К100Д) трябваше да се обзаведе с нова карта ...

Отговори на това съобщение
 Re: Firmware Pentax K100 - SD 4 GB
Автор: stoyan_5   
Дата:   24-07-08 11:33

Кажи после как е минало, от къдзе си дръпнал фърмуера и точната последователност на смяната!
Успех желая!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Firmware Pentax K100 - SD 4 GB
Автор: asahi   
Дата:   24-07-08 11:52

Смяната на фирмуеъра е проста потребителска задачка, която е по силите на всеки грамотен човек. Ако беше много сложно щеше да се прави в сервиз. Ако изпълняваш инструкциите точно и последователно успехът е гарантиран. Все пак не е мозъчна операция.

Отговори на това съобщение
 Re: Firmware Pentax K100 - SD 4 GB
Автор: stoyan_5   
Дата:   24-07-08 11:54

не е мозъчна операция, ама четох в един руски сайт за умрял Пентакс при смяна на фърмуера ...
Хем двама го бяха правили, единият по-светнат, и го беше правил преди ...
Има си риск.
Добре е да се сменява в гаранционния срок.
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Firmware Pentax K100 - SD 4 GB
Автор: artmika   
Дата:   24-07-08 11:58

явно не е бил чак толкова светнат [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Firmware Pentax K100 - SD 4 GB
Автор: darksorrow   
Дата:   24-07-08 13:22

бая четеш, Стояне.

мерси, че ни ограмотяваш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Firmware Pentax K100 - SD 4 GB
Автор: stoyan_5   
Дата:   24-07-08 13:24

[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Firmware Pentax K100 - SD 4 GB
Автор: kkkolelo   
Дата:   24-07-08 14:14

Досега да бях го направил, но ми изчезна едното деление на инд-ята за батерии и ... довечера в къщи имам 3-ти нов комплект натъпкан. Теглих оттук http://www.mypentax.eu/Support_Software.php
съответно файла за к100д за виндоус (макинтош) Има си изчерпателно README. Теглите един рар/зип файл от който получавате kc_e102w.ехе пак на архив и след изпълнението му получавате заветния FWDC156B файл, който записвате в основната директория на СД картата (старата). Натискате бутона меню на изкл. апарат, задържате, вкл. апарата и се започва ... описано си е хубаво. За мен най-добре е да се прави с акум. батерии. С нови обикновенни батерии - с такива съм правил 12-15 снимки. С адаптер - може да ви спре тока. Продължавало около 30 сек. (Обясненията ми бяха за тези които не са го правили). Ще обадя като го направя.


Отговори на това съобщение
 Re: Firmware Pentax K100 - SD 4 GB
Автор: kkkolelo   
Дата:   24-07-08 15:46

stoyan_5:...Добре е да се сменява в гаранционния срок

Стояне между другото в README-то пише: If the camera turns off during updating due to lack of battery power, the
camera will become inoperable.If this happens, a charge will be made for repairs even if within the warranty period.


Отговори на това съобщение
 Re: Firmware Pentax K100 - SD 4 GB
Автор: stoyan_5   
Дата:   24-07-08 16:16

Пентакс [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Firmware Pentax K100 - SD 4 GB
Автор: bendy   
Дата:   24-07-08 16:38

Бре, в тоз линк защо няма и за к200д !? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Firmware Pentax K100 - SD 4 GB
Автор: kkkolelo   
Дата:   24-07-08 19:47

На к200д сигурно всичко му е наред и няма нищо ново след пускането му в продажба. ... Мина си ъпдейта без проблем за около 2.5 мин както си е написано в 2 стъпки (фази) и завърши с Complete и мигаща черв. лампа (както като пише на картата след щрак) и тогава изключвате апарата и да не забравите да изтриете на карточетеца файла-ъпдейт от картата. И си пое 4 гб карта, но брояча му на К100Д е 3 разряден явно и показва все 999 оставащи кадара на картата и след няколко изщракани. И един въпрос извън темата - като работя с бутона с 4-те посоки нерядко ми изключва менюто преди да съм дал ок или меню и то по-често когато натискам едва ли не с върха на нокътя, а когато уж с по голяма площ- възглавничка на пръст - по рядко. При вас случва ли се да изключва така.


Отговори на това съобщение
 Re: Firmware Pentax K100 - SD 4 GB
Автор: stoyan_5   
Дата:   31-07-08 20:09

Не, не съм забелязал такова изключване ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »