Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на обектив
Автор: Jaly   
Дата:   19-07-08 14:26

Така, искам някой, ако може с думи прости да ми обясни разликата между ето тези обективи(освен цената, разбира се:))

Обектив Pentax FA J 75-300mm f/4.5-5.8

Обектив Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro за Pentax

Обектив Sigma 70-300mm/4-5.6 APO DG Macro за Pentax

Кой е за предпочитане от всичките, ако искам да снимам макро? Ако дадете друго предложение за тези пари горе-долу, няма да се разсърдя:)))И ако някой ми каже какво точно значат големите буквички, ще го черпя една бира[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: amon_amarth   
Дата:   19-07-08 14:39

Jaly за макро, така като гледам първия обектив няма, а разликата м/у двете сигми е това АРО, това е спецялно покритие на пещите, което намалява аберациите до колкото си спомням.
по-конкретно ревю на SIGMA 70-300mm F4-5.6 APO DG MACRO има тук https://photo-forum.net/boni/Sigma70-300/sigma70-300DG.htm

според мен точно този обекрив е най-доброто сред изброените

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: bobo21   
Дата:   19-07-08 19:48

И трите обектива са в най-ниския клас, но ако знаеш как да ги ползваш (най-вече, ако не снимаш на 300мм) можеш да извлечеш доста от тях.

От 3те препоръчвам Sigma APO-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: iordanov   
Дата:   19-07-08 19:55

И първия има, мисля че 3:1 и трите са абсолютно неподходящи за макро.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: Jaly   
Дата:   19-07-08 22:34

ха сега де, а кой е подходящ тогава?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: Orlin   
Дата:   20-07-08 10:01

Не са неподходящи за макро. Зависи какво се разбира под макро - за цветя и относително големи обекти са добри. Ескествено няма да успее да заснеме на калинката мустака.

Сигма 70-300 има макро до 1:2 което е напълно достатъчно. АПО версимята казват че е много добър избор за парите си. Но ако искаш истинско макро със истинско качество - твърд макро обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: iordanov   
Дата:   20-07-08 10:58

Имал съм първия и третия, категорично твърдя, че качеството на снимките е ужасяващо /за макро говоря/, разбира се зависи от критериите на снимащия. Тук не става дума за мащаб, а за детайл и острота, които са особено важни в този жанр.
Подходящи са макрообектив, или качествен "твърд" обектив в диапазона между 50 и 200 мм + пръстени.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: bobo21   
Дата:   23-07-08 10:22

За макро препоръчвам Sigma 105.
Много добро съотношение цена/качество.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »