Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Тиосулфат вместо роданид?
Автор: caro-anton   
Дата:   07-07-08 14:55

Понеже все се чудя каква беля да свърша, сега ми е щукнало да заменя роданида от първия проявител за черно-бели диапозитиви с тиосулфат. Идеята ми е да не се повишава чувствителността на филма при проявяване, че и без това ми идва висока, за това, което искам да правя.
В една рецепта на кодак за черно-бели диапозитиви го видях тиосулфата да се мандахерца небрежно в състава на рецептата, затова бих помолил, ако някой има опит с това, да подскаже нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Тиосулфат вместо роданид?
Автор: Canon   
Дата:   07-07-08 16:06

ма с тиосулфат надали ще може
тоя крехък латентен образ как се яде от тиосулфата ако знаеш (по стари спомени)

Отговори на това съобщение
 Re: Тиосулфат вместо роданид?
Автор: caro-anton   
Дата:   07-07-08 16:32

Ами хората пишат смело и казват - това е рецептата, има си времена за обработка, всичко изглежда читаво.
Ще пробвам и ще споделя какво е станало.

И друго си мисля... що да не използвам някой от другите разтворители на халогениди?

А сигурно си има химикали, които понижават чувствителността, но трябва да проуча кои ще са по-достъпни. И все пак да може да се забърка контрастен проявител с тях.

Или що ли си играя, вместо да си взема една сапунерка за 500 лв... [smilie10]



Публикацията е редактирана (07-07-08 18:44)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »