Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 За никон или хубаво или нищо :)
Автор: navy   
Дата:   05-07-08 23:39

Та... за кво щях да говоря [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За никон или хубаво или нищо :)
Автор: navy   
Дата:   05-07-08 23:40

А...дам!
Понеже редовно стават скандали, от които все повече и повече хора са недоволни и най-вече публично го декларират (макар че, голяма част желаят скандалите, но си мълчат кът гъзуве), когато се спори за никон или канон ЛИЧНО АЗ няма да показвам и натяквам дефектите на 'другата' марка, а ще изтъквам предимствата на тази, която мисля че е по добра [smilie7]
Един вид ще го карам на позитивизъм [smilie5]

На твърдението, че никон не ставал за снимане на птици [smilie10] ей тоя керкенез (или ба ли мааму как се казва) се сгърчи и ме изгледа като задавен с кокошинка [smilie10]


http://vista-vision.net/photos/furkati_01.jpg



Тъпата патка е снимана на 1250 исо и както гледам дори тя няма забележки към себе си [smilie5]

Странния дефект на крака сигурно е повлиян от гъстата мрежа в зоопарка [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Дотук с птиците в клетка [smilie5]

Следобяд реших да поразтоваря в едно комплексче извън Варна и като ме налегна скукътъ взех отвратителния зуум 24-70 и почнах се моткам напред-назад, докато не забелязах игривите лястовици прелитащи над нас.
Не обърнах никакво внимание на усмивките на хората, като ме видяха да дигам апарат към тях [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Та те така бързо се стрелкаха, че можеш да получиш морска болест ако ги гледаш по дълго време [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ем... някой беше казал, че никона имал гумен спусък, не ставал за птици, фокуса ми бул бавен и тем подобни щуротии [smilie10]
Ся, няма да коментирам нито хората, нито фотощтракалата с които снимат [smilie7]
Ще подходя позитивно и ще покажа какво може никона с не птичарски обектив за има няма 5-10 минути дебнене [smilie5]


http://vista-vision.net/photos/furkati_02.jpg



Наоколо дървета, облаци, стрехи... обаче никона като хване фокуса и го държи, стига да знаеш кък [smilie7]


http://vista-vision.net/photos/furkati_03.jpg



Лично аз съм доволен от това как се справя добичето [smilie5]

Този кадър е подсказка за мястото, където бях [smilie7]


http://vista-vision.net/photos/furkati_04.jpg



Тея, дето обичат да си угаждат из хубавите комплекси в БГ сигурно ще се досетят бързо...

Други кадри за ся ме мръзи да пуказвамъ [smilie7]
То да не съм само аз никонец я [smilie18]

Желателно е канонците да не плюят в тази тема, освен ако не държат да подкрепят моя начин на обсъждане на фототехниката и продължат да са офтопик, заядливци, скандалджии и тем подобни [smilie7]
Ако искат да си пуснат и те ПОЛОЖИТЕЛНА тема, в която да не плюят другата марка, а само да показват предимствата на своята [smilie7]

То... времето ще покаже кой какъв е и мое ли Хасан баница да яде [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За никон или хубаво или нищо :)
Автор: darksorrow   
Дата:   05-07-08 23:44

така зададена темата - подозирам, че цанонци вярно няма нищо да кажат [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: За никон или хубаво или нищо :)
Автор: ALBIREO   
Дата:   05-07-08 23:52

Супер ти е апаратЯ. [smilie24]
Дано се успокоиш най-накрая. [smilie8] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За никон или хубаво или нищо :)
Автор: ntonev   
Дата:   06-07-08 00:02

aaaa - nikon верно ли умре? ...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За никон или хубаво или нищо :)
Автор: irusev   
Дата:   06-07-08 00:57

[smilie5] И на мен това ми дойде първо на ум[smilie5] като прочетох заглавието. Нема умиране! В случая добрата конкуренция е важен фактор за доброто развитие на фирмите![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За никон или хубаво или нищо :)
Автор: Pavel   
Дата:   06-07-08 01:22

Преди малко попаднах на това , прясно, прясно

Отговори на това съобщение
 Re: За никон или хубаво или нищо :)
Автор: equinox   
Дата:   06-07-08 01:33

navy ти от кога си на никон [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За никон или хубаво или нищо :)
Автор: deadscreem   
Дата:   06-07-08 01:38

navy не е просто на никон,а на NIKON! [smilie18] иначе лъже, според мен снима с некой полършот на 18мпх и 4 инчов дисплей за да може да си гледа клипчета на него! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За никон или хубаво или нищо :)
Автор: Стоев   
Дата:   06-07-08 01:49

Долу Джъмбо[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: За никон или хубаво или нищо :)
Автор: Pavel   
Дата:   06-07-08 02:14

Бахти форума

Отговори на това съобщение
 Re: За никон или хубаво или нищо :)
Автор: Стоев   
Дата:   06-07-08 02:18

[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: За никон или хубаво или нищо :)
Автор: nsirakov   
Дата:   06-07-08 08:44

Никонци пускат пощенски марки за снимки и се дивят на качество...[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За никон или хубаво или нищо :)
Автор: chavdarpg   
Дата:   06-07-08 09:11

Още един болен и самовлюбен,щракач.Голем праз,кат снима с никон[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За никон или хубаво или нищо :)
Автор: navy   
Дата:   06-07-08 09:44

Като по сценарий са репликите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За никон или хубаво или нищо :)
Автор: sen_shui   
Дата:   06-07-08 09:58

navy [smilie24] [smilie7]



Аз съм с Canon [ezik] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За никон или хубаво или нищо :)
Автор: navy   
Дата:   06-07-08 10:10

Чавдаре, не успяваш много с бързодвижещите се малки птички, нали [smilie7]
Иначе голям праз, че снимаш с канон... и аз съм снимал бая време [smilie18]

А това за 'болен и самовлюбен' може да си го повтаряш всяка сутрин пред огледалото.
В началото на темата съм написал няколко реда за индивиди като теб [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За никон или хубаво или нищо :)
Автор: bvidenov   
Дата:   06-07-08 10:16

navy
Идята ти е супер. Ама на, пак става същото. Май трябва да молиш админите да сложат password za коментарите. Примерно серийния номер на Nikona. [smile]
В тая връзка, ще дадеш ли съвет за multy function обектив за D60. Проблема е не в парите, а в габаритите.
Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: За никон или хубаво или нищо :)
Автор: navy   
Дата:   06-07-08 10:22

новите 17-85 (май така беше) и 70-300 вр [smilie7]
Туристическия вариант е 18-200, но е компромис с качеството до известна степен...

П.П.
Nikkor AF-S 16-85mm f/3-5-5.6G ED VR DX



Публикацията е редактирана (06-07-08 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re: За никон или хубаво или нищо :)
Автор: ecobo   
Дата:   06-07-08 10:26

Това Канон е отвратително за пилета... Ама Артур Морис явно е мноу тъп пич, щом от Никон му подариха 2 броя Д3 с мноу яко обективи, а той им ги върна след първото си пътешествие [smilie3]

Ей го к'во прави гадния Канон 1Д мк3, дето има проблеми с фокуса


http://birdsasart.com/248/Northern-Gannet-male-bringing-nesting-material-to-mate-_O0W9158---Bonavent



http://birdsasart.com/248/Northern-Gannet-WHITER-head-in-rain.jpg




http://birdsasart.com/248/Northern-Gannet-tight-close-up-of-face-_O0W2006---Bonaventure-Island--Queb



http://birdsasart.com/248/Northern-Gannet-w-nesting-material-very-tight-_E0W2016---Bonaventure-Islan


Който иска да гледса още пилци, тука има бол:

http://birdsasart.com/bn.html

Отговори на това съобщение
 Re: За никон или хубаво или нищо :)
Автор: navy   
Дата:   06-07-08 10:29

О, да, лесно е да се извади от нет-а нещо и да се покаже [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За никон или хубаво или нищо :)
Автор: ecobo   
Дата:   06-07-08 10:32

Абе имам бол за показване, ама време нямам, тръгвам за Жеравна, че агнето сигурно е готово вече :-)

Отговори на това съобщение
 Re: За никон или хубаво или нищо :)
Автор: navy   
Дата:   06-07-08 10:35

In April 1995, Mr. Morris became a Canon contract photographer, part of their "Explorers of Light" program. Four of his images are featured in the Canon "EF Lens Work II" book. He appeared in a Canon EOS 1N television commercial that aired worldwide, and has been featured in six episodes of the "Canon Photo Safari" television show.

Работата тук е който напълни повече джобчето, но всеки е свободен да се убеждава в каквото си иска [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За никон или хубаво или нищо :)
Автор: zariio   
Дата:   06-07-08 10:35

Е кво му е на нета[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За никон или хубаво или нищо :)
Автор: navy   
Дата:   06-07-08 10:48

Ми нищу му няма на нет-а [smilie5]
Там има всичко, в което ти се иска да вярваш...
От теб остава само да го търсиш и да се самонадъхваш [smilie7]
Евтин вариант на марихуаната [smilie5]

Аз обаче не искам да чета крайно различни мнения в нет-а, както и финансово зависими интереси, да си подбирам това, което ще ме накара да се чувствам добре...
Предпочитам да си тествам собственоръчно [smilie7]

Марко не е лош наистина.
Не съм се пробвал да ловя лястовички с него.
Преди месец докато пробвах дъртия 85/1.8Д и успявах да хвана няколко прелитащи над мене с него, колегата ми се пробваше с 1ДсМк3 и 70-200/2.8 ИС и не успя. Може пък да не е птичар и да не го влече... другия път аз ще се пробвам с неговата техника [smilie7]
Но както казах... няма да говоря лошо за другата марка, а само хубаво за никон [smilie7]

А това е, че ми беше изключително лесно и приятно с Д300 и не птичарски обектив за кратко време да заснема много използваеми и качествени кадри на бързо прелитащи лястовици [smilie7]

Това за мен е много по показателно, отколкото някой си там дето цял живот снимал с канон, никон му предложили, ама канон му дали сигурно много повече пари, щото водел сумати и предавания, програми на канон и т.н. Му хуу... негова си работа. Тя не е показателна за това, за което говорим, просто мнение на някой си там [smilie7]

Аз се убедих за себе си, че с никон е много лесно, приятно и качествено да се снимат птици. Независимо от канон!

А в тая жега не знам къде е кефа да ядеш лоясало агнешко [smilie10]
Рибка няма ли за теб?
Морунка, костурче... мрянка, пъстървичка?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »