Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon-чета
Автор: oldmarti   
Дата:   02-07-08 11:44

Привет на всички. С фотография сериозно се занимах в края на 70-те години на миналия век. Сега нещо пак ме е подгонил мерака и се загледах в Никончетата. Обаче от цифрова фотография разбирам съвсем мъничко (имам си една сапунерка с която снимам чат-пат по тържества). Та въпреки че доста съвестно разгледах из нета, така и не добих ясна представа каква всъщност е разликата между D80, D60 и D40x. Повечето ревюта общо взето бяха в духа - "купете си този фотоапарат, той е най-добрия" [smile]. Всъщност по-скоро въпроса ми е, ако трябва да избирам между тези 3 модела, кой е най-подходящ и защо? Разликата в цените не е чак толкова голяма и ако човек прежали 1000 лв, ще додаде още 200. Обаче дали 80-ката е наистина най-добрия? Благодаря предварително за всяко мнение.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-чета
Автор: tantris   
Дата:   02-07-08 11:47

Ми в реда както си ги изброил[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-чета
Автор: mike74   
Дата:   02-07-08 11:51

От тези трите - Д80 разбира се [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Д80 въпреки че е по-стар от Д60, си е по-висок клас тяло, повече АФ точки (11), вграден АФ мотор за АФ-Д обективите, Д40х и Д60 няма да могат да фокусират с АФ-Д, за тях само АФ-С. Д80 има по-голям и светъл визьор, има командер режим на светкавицата, изведени бутони за ИСО, ББ и т.н.
И също така е по-голям и за мен поне много по-удобен, много добре ляга в ръката и са му много удобни бутоните, за мен лично Д80 [smilie24] от доста време съм с него и съм много доволен бих го сменил само за Д300 [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-чета
Автор: seymour_sz   
Дата:   02-07-08 11:53

Основната разлика е, че Д80 има мотор в тялото, а останалите два нямат. Никон имат обективи с вграден мотор, и с тях няма проблем, но ако вземеш Д40 или Д60, няма да имаш автофокус на обективи без вграден мотор. Останалото си прецени по екстрите, които имат различните тела. Д80 лично за мен е по-добрия избор (и аз като теб се колебаех между трите) [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-чета
Автор: oldmarti   
Дата:   02-07-08 12:01

Благодаря, това за мотора не съм го забелязал, явно съм започнал да недовиждам [smile] . Мене ме притесняваше точно факта за годините на производство: Д60 всъщност е най-новия, а Д80-тката я дават 2006 година. Значи досъбирам парите и пускам да се тегли "Magic Lantern DVD Guides - Nikon D80" от торентите. Май първо трябва да мина през категорията "чукча-читател".


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-чета
Автор: mike74   
Дата:   02-07-08 12:20

Да, Д80 си е модел 2006 т.е. от преди две години, чака се новия модел (може би Д90), който със сигурност ще е по-хубав, но и съответно по-скъп. Д80 нов от магазин можеш да вземеш за около 1300-400 лв., втора ръка базара има около 900лв. Новия модел като излезе предполагам че ще е горе долу колкото беше Д80 когато излезе а това беше около 2000лв. така че ти си избираш. Д40х и Д60 също са си много хубави апаратчета, но по-високия клас тяло си е друга бира [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-чета
Автор: apollo   
Дата:   02-07-08 12:33

Най глупавото е да чакаш новия... Д80 е най добре от трите и ти казаха защо [smilie24]

Пък и като представител на по-старата школа ще оцениш Д80 в много по-голяма степен [smilie24]

А пък Д200 как залепва в ръката и втора употреба е колкото нов Д80 [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-чета
Автор: elenaa   
Дата:   02-07-08 12:38

oldmarti: Снимала съм с д40х и с д80 и бих избрала втория - по-удобен е и ми беше по-лесно да свикна с него. Но не подценявай и съвета на apollo: понякога може да намериш много добро фото и дтора употреба :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-чета
Автор: apollo   
Дата:   02-07-08 12:45

цъкни тук

А разликата между Д80 и Д200 не е малка [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-чета
Автор: djogata   
Дата:   02-07-08 13:28

Брей, тия Д200 без пари почнаха да ги дават [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-чета
Автор: oldmarti   
Дата:   02-07-08 13:30

Всичко е идеално, значи Д80 или Д200 на старо. Остава само да успея да опазя фонда "И аз съм човек" от набезите на жената и към края на лятото да досъбера парите. Тъкмо ако излезе фото-конкурс "Златна есен" или "Първи сняг" да се пробвам. [smile]. Пък и ако междувременно никонци изкарат Д90 може на по-старите модели да им падне цената (дай боже, но надали) Мерси на всички за инфото, взема ли тялото - пак ще ви тормозя ... но за обективи [smilie3]

ПС: най ме изкефи тази точка от описанието на Д200 - GPS support for recording location-specific information along with shooting data. И една кафеварка да имаше вградена + отварачка за бира ехаааа



Публикацията е редактирана (02-07-08 13:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-чета
Автор: djogata   
Дата:   02-07-08 13:32

Като ще вземаш Никон, вземи си направо едно Никор 18-70 за китак - към 400 лева е на старо, а си снима добре, става за много ситуации



Публикацията е редактирана (02-07-08 13:36)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »