Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Konica PAN 400 DX - може ли да се прояви на машина?
Автор: Manchev   
Дата:   08-06-08 13:25

Става дума за едни черно-бели филмчета, които си купих преди година- Konica PAN 400 dx, тогава бях пускал тема с какво се проявяват, но нещо не мога да я намеря в търсачката. Питането ми е дали тези черно-бели филми могат да се проявяват с машина? Щом са DX би трябвало да може май? Интересно ми е да пробвам някое от тези филмчета, доколкото знам са с доста фино зърно и въпреки че са от 2003та, би трябвало да свършат работа.

Някакви съвети? На какво исо да ги снимам, по принцип са 400, но всичките са с изтекъл срок.


http://photo-zona.net/images/user21633/album3261/large/1189673690_cpll6163_IMG_1604.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Konica PAN 400 DX - може ли да се прояви на машина?
Автор: Manchev   
Дата:   08-06-08 13:35

Ето и малко от уикипедия, което прочетох за DX енкодинга, който се прави по принцип за машините, които проявяват лентите. Оттам и произхожда моята логика, че би трябвало да може да се прояви филмът на машина. :)

DX encoding



Публикацията е редактирана (08-06-08 13:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Konica PAN 400 DX - може ли да се прояви на машина?
Автор: Dekov   
Дата:   08-06-08 14:27

DX дова е кодова система за автоматично прочитане чувствителността на филма от фотокамерата и естествено и малко повече информация, дали е негатив, диапозитив, чернобял.Проявява се по нормалния черно бял процес, ако се пусне на съвременна проявителна машина на С41 тя ще сигнализира, че филма не е за този процес.
На филмите предназначени за машинно проявяане изрично пише С41.

Отговори на това съобщение
 Re: Konica PAN 400 DX - може ли да се прояви на машина?
Автор: Manchev   
Дата:   08-06-08 14:31

Мерси за информацията. Можете ли да ми дадете малко информация за цените при вас- интересува ме колко струва:
- проявяване на цветен филм+сканиране
-проявяване на черно-бял филм
-продавате ли химия за чб и колко струва

Благодаря предварително [shtrak]



Публикацията е редактирана (08-06-08 14:31)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »