Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Искам маалко критка
Автор: MauMyHa   
Дата:   26-05-08 13:50

Вчера снимах една Абитюрентка, качих една снимка, и очаквах да се скъсате да гласувате [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Обаче няма никакъв глас. Та сега се опитвам да си разбера грешките, белким схвана колко съм некъдърен [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Ето снимката https://photo-forum.net/i/871962

Отговори на това съобщение
 Re: Искам маалко критка
Автор: Davidoff   
Дата:   26-05-08 14:00

Кофти светлина с директната светкавица. Има двойна сянка заради огледалото. Остри сенки пак заради светкавицата. В отражението носа на момичето изглежда крив. Композиционно би било по-добре да гледа в огледалото, а отражението и в камерата. Перспективата е кофти заради късото фокусно разстояние - главата и изглежда несъразмерно голяма, а и гледната ти точка е височка и т.н.

Успехи занапред [smilie24]

П.С. Конкурса е анонимен и не е много коректно да нарушаваш правилата, но в този случай няма голямо значение така или иначе [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам маалко критка
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   26-05-08 14:04

Пише се 'абитуриент'. ;)



Публикацията е редактирана (26-05-08 14:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам маалко критка
Автор: sauron69   
Дата:   26-05-08 14:18

и "критика" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам маалко критка
Автор: darksorrow   
Дата:   26-05-08 14:20

и "кАдърен"

Отговори на това съобщение
 Re: Искам маалко критка
Автор: elmaduro   
Дата:   26-05-08 14:30

[smilie7] [smilie21] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам маалко критка
Автор: IDA   
Дата:   26-05-08 14:43

Аз бих те посъветвал следното, и то най-добронамерено:

1. Намери си един учебник по граматика на българския език и го изчети от кора до кора. Опитай се да го научиш! Вярвай ми, за теб това ще е от много по-голяма полза, отколкото некАдърното снимане на АБИТУРИЕНТКИ. Ще го осъзнаеш най-късно в момента, в който тръгнеш да си търсиш работа!

2. Влез ето тук:

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=GALLERY_RAITING&PERIOD=30&CATEGORY_ID=1

и много, ама много внимателно разгледай снимките, като за всяка разгледана снимка, се опиташ да откриеш десетте разлики с твоята. Като осъзнаеш, какви са разликите, опитай пак да снимаш момичето. Уверявам те, резултатът ще е в пъти по-добър!

Дано съм бил полезен.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Искам маалко критка
Автор: boll   
Дата:   26-05-08 17:26

на мен "абитюрентка" ми харесва

Отговори на това съобщение
 Re: Искам маалко критка
Автор: tycoon   
Дата:   26-05-08 18:24

Пък на мен "Абитуриентка мамина сладка" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам маалко критка
Автор: magnifico   
Дата:   26-05-08 18:32

Бе тоз пише като маймуна, не му обръщайте внимание. Обаче вече си изтрил снимката и нищо не мога да ти кажа[smilie7]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам маалко критка
Автор: Lalinda   
Дата:   26-05-08 20:19

Автор: IDA
Дата: 26-05-08 14:43

Аз бих те посъветвал следното, и то най-добронамерено:

1. Намери си един учебник по граматика на българския език и го изчети от кора до кора. Опитай се да го научиш! Вярвай ми, за теб това ще е от много по-голяма полза, отколкото некАдърното снимане на АБИТУРИЕНТКИ. Ще го осъзнаеш най-късно в момента, в който тръгнеш да си търсиш работа!

-----------------------------------------

Подкрепям, но за подобни съвети към начинаещите потребители (и на българския език, и на фотографията) ме баннаха (от един... фотосайт!)...
Сайтът бил за фотография, не бил за български език и всеки можел да си пише както иска... Това ми го бе написал един... учител.
[smilie10]
Боже, пази България.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам маалко критка
Автор: MauMyHa   
Дата:   26-05-08 20:52

Аз, за разлика от други индивиди не се обиждам на тема граматика.
Много ви млагодаря за искрената критика [thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам маалко критка
Автор: IDA   
Дата:   26-05-08 20:59

Лалинда,

Благодаря за подкрепата!

Аз мисля, че откакто в този сайт започна да се пише на български език, той стана много по-интересно и полезно място за обмен на информация и общуване, отколкото по времето, когато всеки си пишеше както си иска. Това особено важи за начинаещите и грамотни потребители, които желаят да научат нещо. За щастие, почти всички хора, с които съм говорил по въпроса, споделят това мнение. Преди година и нещо, дори имаше и анкета по въпроса и резултатите достатъчно убедително подкрепиха горното твърдение.

А що се отнася до връзката между фотографията и грамотността, лично аз не съм виждал неграмотен или полуграмотен участник да е направил добра снимка, макар някои от тези хора да разполагат с фототехника за десетки хиляди левове (справка-базара). Достатъчно е само да хвърлите един поглед в профилите на полуграмотните и ще се убедите в това.

ФОТОГРАФИЯТА И НЕГРАМОТНОСТТА СА ДВЕ АБСОЛЮТНО НЕСЪВМЕСТИМИ НЕЩА !!!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »