Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как и с каква кредитна карта мога да направя плащане в BH Photo
Автор: dvda   
Дата:   22-05-08 12:57

.

Отговори на това съобщение
 Как и с каква кредитна карта мога да направя плащане в BH Photo
Автор: dvda   
Дата:   22-05-08 12:57

имам познат който ще пътува скоро насам

доколкото разбрах може да се направи плащане от тук в BH Photo а да се поръча на адрес в USA

дайте малко подробности ако сте запознати

мерси



Публикацията е редактирана (23-05-08 12:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Как и с каква кредитна карта мога да направя плащане в BH Photo
Автор: dvda   
Дата:   23-05-08 12:36

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как и с каква кредитна карта мога да направя плащане в BH Photo
Автор: bobo21   
Дата:   23-05-08 21:59

90% от сериозните онлайн търговци в САЩ не приемат поръчки с доставка на адрес различен от посочения в кредитната карта.

Съжалявам, ако не съм от полза.

Отговори на това съобщение
 Re: Как и с каква кредитна карта мога да направя плащане в BH Photo
Автор: spa   
Дата:   23-05-08 22:11

Имам познат със златна мастер или виза издаден в България. Беше му отказано да пазарува онлай в УС от БГ.

Отговори на това съобщение
 Re: Как и с каква кредитна карта мога да направя плащане в BH Photo
Автор: MarinY   
Дата:   23-05-08 22:25

Проблема е адрес за изпращане извън щатите. С американски адрес големите продавачи приемат плащане от всякаква карта. А ако "познатият" ти е в америка, какъв е проблема да плати от местен адрес и местна карта.



Публикацията е редактирана (23-05-08 22:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Как и с каква кредитна карта мога да направя плащане в BH Photo
Автор: mike74   
Дата:   23-05-08 22:27

Аз пък точно от Б&Х (а миналото лято и от Амазон) си пазарувах и платих с мойта скромна Виртуална Виза от ДСК. ДСК по принцип са си дърво [smilie5] това си го знам от личен опит [smilie5] но с Виртуална Виза няма проблеми, тя е само за електрони плащания.

И двата пъти платих от тук БГ, с адрес за доставка в УСА а биллинг адрес тук. Нямах никакъв проблем. [smilie24]



Публикацията е редактирана (23-05-08 22:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Как и с каква кредитна карта мога да направя плащане в BH Photo
Автор: ffwd   
Дата:   23-05-08 22:29

Може и с дебитна, в лева [smilie6] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как и с каква кредитна карта мога да направя плащане в BH Photo
Автор: todim   
Дата:   23-05-08 23:36

Аз, също както и mike74, платих с Virtual VIZA Card на ДСК в B&H - април, с адрес на доставка в USA (билинг адресът ми е в БГ), а днес си получих "стоката" от човека. Много е лесно :-) ...И не слушай хипотетично-философски разсъждения на тема "Поръчка от USA" на хора, които не са пробвали. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Как и с каква кредитна карта мога да направя плащане в BH Photo
Автор: spa   
Дата:   24-05-08 00:27

Тук е място да похваля ПейПал и Ебей. Спечлих си едно търгче, като плащам от тук, а стоката отива от УС в УС. 4 часа след палщането от ПейПал/Ебай ми звънаха на мобилният да потвърдя плащането и страната ситуация (за тях). Останах разбира се много очарован.

Отговори на това съобщение
 Re: Как и с каква кредитна карта мога да направя плащане в BH Photo
Автор: dvda   
Дата:   24-05-08 20:47

мерси

аз имам карта ВИЗА, е в ЕВРО
ще стане лки или трябва да е $

Отговори на това съобщение
 Re: Как и с каква кредитна карта мога да направя плащане в BH Photo
Автор: praetorian   
Дата:   24-05-08 21:16

Човече, с всякаква Виза или Мастеркард става, никой няма да ти откаже парите от ВН. Можеш да пазаруваш НАВСЯКЪДЕ където има възможност за плащане с ВИЗА или Мастеркард. А за това в каква валута е номинала на картата звучи несериозно. С картата можеш да пазаруваш в каквато и да е валута, просто минаваш през кръстосан курс. Моята Виза например е в левове, но пазарувам и плащам в Интерент стоки в $ , а в Европа в Евро. Какъв е смисъла от картата ако тя е само за 1 валута ? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Как и с каква кредитна карта мога да направя плащане в BH Photo
Автор: yovko   
Дата:   24-05-08 23:21

Редовно плащам в B&H с български American Express и MasterCard и ship-вам на адрес в Америка, съвсем различен от този на картата. Няма никакъв проблем!

Няма никакъв проблем и да ship-ваш към произволен друг адрес към друга държава, включително България, освен когато това не нарушава някакви ценови политики на компанията производител, базирани на географски признак.

Отговори на това съобщение
 Re: Как и с каква кредитна карта мога да направя плащане в BH Photo
Автор: flipshot   
Дата:   25-05-08 02:07

Миналата година като пазарувах от BH със shipping в US и плащане от тук, ми поискаха снимка на кредитната карта, и бележка за ток или телефон от shipping адреса. Пратих ги, и когато е извършена транзакцията се обадиха от банката да кажат, че е извършена транзакця и картата е блокирана.. И понеже ми предстои отново поръчка, дали няма опасност пак да се случи така, този път shiping адреса ще е друг?


Отговори на това съобщение
 Re: Как и с каква кредитна карта мога да направя плащане в BH Photo
Автор: yovko   
Дата:   25-05-08 12:23

Интересно защо форумите се првърщат в таково уникално средство за дезинформация? Всеки сайт в Интернет който се занимава с търговия публикува най-подробни правила как става това. Ако ти се нравят пазаруваш, ако не - не го правиш. Това е като да подпишеш договор с бизнес-партньор.

В повече от половината мнения по-горе няма нищо вярно. Питания тук или там не променят с нищо фактите. Чудя се вместо да се дискутират такива теми по форумите дали не е по-бързо, точно и лесно да прочете човек правилата на сайта, с който търгува? И така ще знае какво и как се случва и защо...

Добре е също да знае и условията, под които банката му е отпуснала кретидна/дебитна карта. Защото всяка банка сама дефинира продуктите си. Компании като Visa и MasterCard не продават/издават кредитни карти - това не е техния бизнес - те продават на банките payment methods - а банките ви продават "тяхното" виждане за продукта кредитна карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Как и с каква кредитна карта мога да направя плащане в BH Photo
Автор: lacho   
Дата:   25-05-08 13:57

Нямаш никакъв проблем да платиш с БГ кредитна карта и да шипваш до УС адрес, предполагам че първия път ще ти искат копие на картата и на документ за самоличност, аз копирах шофьорска книжка... условието на Б&Х е адреса да не е хотел или нещо подобно. Ако е къща или жилищен комплекс няма проблем. Само веднъж като пращах до един жилищен комплекс от офиса на управителя на комплекса създадоха проблем че беше моето име на пратката а не на живеещия в комплекса защото в този комплекс не може да влиза всеки и пратките се оставят на пазача на входа, а те ги предатат... иначе други проблеми с Б&Х не съм имал проблеми, след първото плащане вече не ми искаха да пращам копия на другите карти с които съм плащал. Единственото неудобство е когато направиш поръчката искат да се обадиш по тел. и да потвърдиш че ти си направил. Поне при мен е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Как и с каква кредитна карта мога да направя плащане в BH Photo
Автор: jokevcv   
Дата:   08-06-08 16:51

Аз днес се опитах в Б&Х да направя покупка на един D300 с моята дебитна VISA от Райфайзен Банк, но в края на процедурата ми излезе съобщение че не мога да пазарувам с тази карта и трябва да се свържа с банката която я поддържа и да пробвам с друга карта. И още един въпрос когато поръчвам от Б&Х в крайната цена никъде не слагат такси пише че са нула (адреса за получаване не е NY)

Отговори на това съобщение
 Re: Как и с каква кредитна карта мога да направя плащане в BH Photo
Автор: pacy4   
Дата:   08-06-08 20:45

С PayPal не може ли да се плаща там ? Имам Visa Electron на Булбанк, верифицирана в ПейПал и си пазарувам от е-бей с нея, но от БХ не ми се е налагало.

Отговори на това съобщение
 Re: Как и с каква кредитна карта мога да направя плащане в BH Photo
Автор: Breach   
Дата:   08-06-08 20:48

Ако плащаш с българска кредитна карта изискването е:

а) Да дадеш ДОМАШЕН (единствено) адрес на получателя в САЩ - може да не си ти
б) Да дадеш някакъв международен адрес

Аз съм пазарувал не веднъж с Визата ми от ПИБ -- никакви проблеми (при това с UPS!).

Сега ако се окаже, че има проблеми с Райфайзенската ми с не-знам-какъв-си чип просто Райфайзен да си гледат работата :-)

Ако получателя е на адрес в щата NY ще ти начислят и местен state tax, което не искаш ;)



Публикацията е редактирана (08-06-08 20:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Как и с каква кредитна карта мога да направя плащане в BH Photo
Автор: Essenov   
Дата:   09-06-08 06:54

с Visa Electron става, ама питай банката дали и питай търговеца дали...

Отговори на това съобщение
 Re: Как и с каква кредитна карта мога да направя плащане в BH Photo
Автор: aldebaraneca   
Дата:   09-06-08 13:54

Никакви проблеми на покупка/VISA/ и доставка до адрес до Б-я/неудобството е че се цаниш в митницата/ [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »