Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Сони А 300, моля за мнение
Автор: vladi3   
Дата:   16-05-08 17:05

Привет!
Харесал съм си тази машинка заради достата екстри в тялото и приемливата цена. Единствената разлика която видях с А 350 са пикселите. За качество на снимки нямам никаква представа, притеснява ме и визьора с увеличение х 0,75 . За обективи ще се ориентирам към евтините Сигми. Любител съм с главно "Л" :-).

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А 300, моля за мнение
Автор: mitakabus   
Дата:   16-05-08 17:26

Ако взимаш не прави мойта грешка да вземеш тоя гаден Китак! Вземи си само тяло! После скачай на едназ Сигма 18-50/2.8 и ще щракаш с кеф, аз си взех 17-70/2.8-4.5 и пак е мн. добре. Така няма да минеш пред моита дилема дали да захвърлям цялото оборудване заради скапания китак! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А 300, моля за мнение
Автор: solar_sea   
Дата:   16-05-08 17:42

За един любител китовият обектив е прекрасен.

Горното мнение е естремистко, на човек, който си мисли, че техниката прави снимката. А не е само така :)

Влади3 - замислял ли си се за а200 ако не държиш на live view - хем визьорът е с по-голямо покритие. Не е лошо апаратче, аз съм с такова :)

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А 300, моля за мнение
Автор: mitakabus   
Дата:   16-05-08 17:46

"Горното мнение е естремистко, на човек, който си мисли, че техниката прави снимката. А не е само така :)"
..ти затова ли взе Беа-на... [smilie7]

Айде сега, зависи какво снима, за 1 час щракане в затворено помещение не може и дума да става за сравнение на китака с нещо от сорта на 2.8... [ezik] Не че е кой знае колко кофти китака, но е МНОГО по-зле от обектива на старата ми КМ А200!! Която почваше от 2.8 и като цяло сравнявайки снимките от нея китака, ми се видя направо мазало над 40-50мм....та чак се ядосах , че я продадох....[shtrak]



Публикацията е редактирана (16-05-08 17:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А 300, моля за мнение
Автор: vladi3   
Дата:   16-05-08 18:07

Щраках малко с Оли Е 510, и оцених лайв вюто, по-добре с него :-) , за обектива ... точно Сигма 17-70 съм набелязъл, но основното ми притеснение е върху визьора х0,75 , срявнявайки с другите е доста под тях. Това значи ли, че ще съм леко невиждащ с този визьор, също ми е интересно за шума в снимките но предполагам, че с тази матрица ще е ОК :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А 300, моля за мнение
Автор: solar_sea   
Дата:   16-05-08 19:03

Любител с главно Л както се спомена по-горе. Още повече алфите си се представят прекрасно и на по-високи исо-та, та .. снима се :)

(разбира се, 50/1.7 си е друга хава примерно, ама и цената му е друга)

Биъркена го взех защото имах нуждата от телеобектив :[ezik] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А 300, моля за мнение
Автор: vladi3   
Дата:   16-05-08 19:30

А визьораааа :-) какво да очаквам от - magnification 0,75
п.с. Любител...,да но държа на качеството!



Публикацията е редактирана (16-05-08 19:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А 300, моля за мнение
Автор: solar_sea   
Дата:   16-05-08 19:57

Очакваш - дребен образ стил ала тунел. То те са направи да се ползва live view-то им :)

Китовият обектив е идеален за снимки 10х15 например стига да са на фокус :) Нагоре - трудно, самата резолюция на обектива не ползволява пълноценно ползване на сензора.

Аз конкретно снимам с 50/1.7 и 70-210/4, китовия го продадох няколко дена след като взех 70-210/4, седмица след това си взех и 50-ката.
Сега ми се въртят и някакви еретични мисли за широкоъгълен, ще видим [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А 300, моля за мнение
Автор: vladi3   
Дата:   16-05-08 20:08

Хммм.... резолюцията на обектива не позволява....признавам, че не разбрах. А за визьора жалко, тайно се надявах на друг отговор. Май ще преусмисля титулярния си ДСЛР. Мерси! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А 300, моля за мнение
Автор: hotsnail   
Дата:   16-05-08 22:16

Визьора на Канон 350Д и 400Д е идентичен.

Визьора на всички Олимпуси е по-малък.

Виж го и сам си прецени.

Аз го пробвах според мен е малък, но е приемлив, дори с повечко напъни може и фокус да хванеш ама зор ще е. За кадриране ако си добре с очите мисля че няма никакво значение.

За фокуса ами кофти - ако икаш ръчни обективи ще трябва да си купиш платка за потвърждение на фокуса.

Иначе мисля че това е най-добиря избор от Сони, искам да го видя как работи. Има и още една ралзика с А350 - има по бърза серийна снимка т.е. 3 кадъра в секунда.

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А 300, моля за мнение
Автор: mitakabus   
Дата:   16-05-08 22:16

Е то и solar_sea умишлено те насочва към А200 поради това, въпроса е как ще снимаш , дали през визьора или през ЛАйфВю-то. Въпреки "малкия"визьор аз си снимам през него и се свиква - е не е кой знае какво като големина но се свиква. Стига с тея крайни мнения![smilie24]
А ти най- добре отиди във фотопавилиона или другъде и ги пробвай , прецени сам...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А 300, моля за мнение
Автор: vladi3   
Дата:   17-05-08 06:56

Да, като ги видя ще преценя, но не виждах зависимостта -наличието на лайв вю да води до малък визьор. Сега клоня към А200. Мерси за мненията а solar_sea опитах да намеря твоят 70-210, но в страниците на магазните не го видях. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А 300, моля за мнение
Автор: solar_sea   
Дата:   17-05-08 10:48

Влади3 - той е възрастен обектив, произвеждан 85-та до 90-та :)

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А 300, моля за мнение
Автор: d256h   
Дата:   17-05-08 10:57

hotsnail, не смесвай нещата! Едно е визьора да е малък, друго е във визьора да се виждат 75% или 95% от кадъра!

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А 300, моля за мнение
Автор: dimi_dinev   
Дата:   17-05-08 12:10

Не виждам някъде hotsnail да е смесил нещата.

Ето едно сравнение на китака със 17-35G.
http://mhohner.de/sony-minolta/18-70_vs_17-35.php


Резултатите не изглеждат зле, въпреки че не съм снимал с китака и не знам дали може да се вярва на сравнението. Ако ми го дават за 40-50 евро с камерата, не бих отказал.



Публикацията е редактирана (17-05-08 12:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А 300, моля за мнение
Автор: hotsnail   
Дата:   17-05-08 15:17

д256х нищо не смесвам

от дпревю

400Д
Optical (Pentamirror, 95% coverage, 0.8x magnification) или 0.8 * (1/1.6) = 0.5

А350
Optical (Pentamirror, 95% coverage, 0.74x magnification) или 0.74 * (1/1.5) = 0.493

Демек минимална разлика в размера на образа, на практика идентични.

и двете са с огледала и двете са с 95% покритие.

А300/А350 има 90% покритие с електронния визьор, докато при другите е 100%, ама пък за сметка на това работи автофокуса с максимална скорост. Автофокуса на 450Д АФ-а с електронния визьор е 3 секунди при добра осветеност, контрастен образ и бърз обектив.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А 300, моля за мнение
Автор: hotsnail   
Дата:   17-05-08 15:25

А защо има връзка между размера на образа във оптичния визьор и системата за електронен визьор при Сони, мисля че е прекрасно обяснено на сайта на Сони на български език (с малко калпав превод ама разбираемо).

Сони имат отделен сензор за електронния визьор а не ползват основния сензор. Този допълнителен сензор, както и механиката променяща пътя на светлината, явно изискват малки жертви от оптичния визьор.

Предимствата на тази система са няколко:

1. Авто Фокуса е бърз винаги

2. Основния сензор не загрява, докато се ползва електронния визьор. При алтернативните опити на конкурентите качеството на образа мaй страда то този ефект.

3. Системата за мерене разполага с 1200 зони по които мери (повече от Никон Д3, пък канон нямат нищо близко)

Недостатъците са:

1. Ниска разделителна способност на 2-ия сензор т.е. няма шанс да увеличавате образа на екрана преди снимката

2. Липса на контрастен АФ, които би трябвало да е изключително точен, за сметка на ужасно бавната си скорост.

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А 300, моля за мнение
Автор: PeterPAN   
Дата:   17-05-08 23:08

Както винаги Сони са Но:1 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А 300, моля за мнение
Автор: Evcho   
Дата:   17-05-08 23:47

hotsnail правих идентични кадри с Никон Д40, и А350! Относно меренето Никона се справи по-добре,снимах при мрачно време и се налагаше да коригирам с +0,7EV при Сонито! Това ми е личното впечатление от А350, инъче лайв вюто и подвижния дисплей са екстра!
Просто принципа на работа на Никноската 3D Matrix metering,е принципно различна базирайки се на база данни от над 30 000 снимачни сцени! Тази система е развивана с времето от лентовите тела до сега,предполагам и други ще ме подкрепят,и мисля, че е малко по-напред от другите!
[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А 300, моля за мнение
Автор: solar_sea   
Дата:   17-05-08 23:49

А сигурен ли си, че си бил на еднакъв режим на мерене ? ;)
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А 300, моля за мнение
Автор: vladi3   
Дата:   18-05-08 08:16

Разбирам, че лайв вюто на А300 е добро - без забавяне, но според мен лайв вю се използва рядко за конретни сцени (макро) а и надали е удобно със система от 1-1,5 кг. А през останалото време ще се взирам във визьорчето!

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А 300, моля за мнение
Автор: mitakabus   
Дата:   18-05-08 08:30

Много си е добро ЛайфВю-то, ела да видиш как иначе щях да снимам дансинга пред 5-6 човека ако не вдигна апарата над главата си ...[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А 300, моля за мнение
Автор: vladi3   
Дата:   18-05-08 08:38

Да да ..., това казвам и аз за конкретната сцена която си заснел , но при мен сцените ще са по-различни - животинки, птички пейзажи. С кой визьор ще направиш по-прецизен фокус в окото на някое птиче примерно. С лайв вю това ще бъде бавно неудобно а може би и невъзможно. Некой дето е снимал буболечка също ще се похвали с лайв вюто. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А 300, моля за мнение
Автор: Canon   
Дата:   18-05-08 10:46

vladi3
най-прецизен фокус с прави ръчно с лайвюто, при 10Х - примерно Цанон 40Д. В окото, бликчето, ко не излети и не шава гарджето. Със Сони А-350 е само 2х и не става номера толкова прецизно. Иначе mitakabus е прав за удобствата му

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А 300, моля за мнение
Автор: hotsnail   
Дата:   18-05-08 18:32

Канон, Сонито дори май и 2х няма ами просто кропва х2. Сони въобще не са тръгнали по пътя на Канон



Публикацията е редактирана (18-05-08 22:30)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »