Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Стабилизация в телата на Канон и Никон...?
Автор: coverdale84   
Дата:   14-05-08 14:02

Мисля си, ще принуди ли пазарът тези две марки да правят стабилизирани тела до няколко години...до голяма степен битката в момента е в представянето при високи иса...ако пуснат стабилизирано тяло ще е супер...но при целия този арсенал от стъкла [smilie11] ...какво мислите? [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация в телата на Канон и Никон...?
Автор: DAOSA   
Дата:   14-05-08 14:06

не

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация в телата на Канон и Никон...?
Автор: mike74   
Дата:   14-05-08 14:09

Определено НЕ[smile]
Оптичната стабилизация (в обектива) си има своите предимства както и тази на матрицата своите.
Канон и Никон са избрали своята стратегия, и при толкова стабилизирани обективи не ми се вярва ей така да тръгнат да стабилизират матриците.
А и много се спекулира с това колко по-изгодна била стабилизацията на матрицата [smilie2] Не е баш така щото като сравни човек стаблизиран обектив на Никон или Канон със същия клас като оптика Пентакс или Сони, нещо излиза че в някои случаи Пентакс и Сони са по-скъпи даже а повечето случаи разликата е съвсем малка.
Абе всеки да си избира и да си снима с квото му е кеф [smilie5] [smilie24]
[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (14-05-08 14:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация в телата на Канон и Никон...?
Автор: danbi   
Дата:   14-05-08 14:19

Не е проблем Канон и Никон да пуснат стабилизация в тялото. Досега не са го правили, защото не им е това проблема.

Тялото винаги знае, че му е закачен оптично стабилизиран обектив (оптичната стабилизация не работи без тялото). И ако обектива е стабилизиран, просто може да изключва стабилизацията на матрицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация в телата на Канон и Никон...?
Автор: 35mm   
Дата:   14-05-08 14:21

Никон ясно изтъкват предимствата в това стабилизацията да е в обектива.
Тъй като стабилизиращия модул се оптимизира ( и подбира) за типа обектив и фокусното разтояние на обектива.
ВР 16-85мм и ВР 500мм обектив имат много различни модули за стабилизация.



Публикацията е редактирана (14-05-08 14:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация в телата на Канон и Никон...?
Автор: n1x0n   
Дата:   14-05-08 14:22

А и много се спекулира с това колко по-изгодна била стабилизацията на матрицата

Принципно е много по-добра идея, защото изнася извън обектива една функция, която е изключително трудно и скъпо да се вгради в някои обективи.

Само си помисли за стабилизирани 135/2, 85/1.2 или 24/1.4...

Дори и да не е с ефикасността на ИС в обектива - пак е много по-идейно. Друг е въпроса, че аз засега ще се въздържа от камера, в която матрицата се мандахерца свободно. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация в телата на Канон и Никон...?
Автор: magnifico   
Дата:   14-05-08 14:25

Тя не се мандахерца свободно [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация в телата на Канон и Никон...?
Автор: n1x0n   
Дата:   14-05-08 14:34

Досещам се - щеше да лопа иначе! [smilie5]
Просто не е била в обръщение достатъчно дълго тази технология, че да й вярвам на 100%.

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация в телата на Канон и Никон...?
Автор: matataupa   
Дата:   14-05-08 14:37

Бе още не съм си взимал стабилизиран обектив, щоту отказвам всички кафета от 8 нагоре за ден. Та това ми е мотивация...зема ли стабилизиран ша изпия цялата реколта на Бразилия за 1 месец[smilie8] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация в телата на Канон и Никон...?
Автор: danbi   
Дата:   14-05-08 14:38

Аз даже се замислих за следната спекулация :-)

Някъде беше писано, че сензора на Nikon D300 бидейки на Sony, вече идвал готов със механизма за тръскане на антиалиас филтъра. Затова го имало и само в D300.

А дали не е дошъл готов и с механизма за тръскане на матрицата? [smilie11]

Нататък си доспекулирайте вий [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация в телата на Канон и Никон...?
Автор: didesignbg   
Дата:   14-05-08 14:42

и никон ще го отключат с фърмуеър, всъщност този на нейви си е заводски отключен[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация в телата на Канон и Никон...?
Автор: boni   
Дата:   14-05-08 14:54

Ще направят двойна стабизлизараща система. Пазарът го налага.
Няма начин да не стабилизират и матрицата. Голямо предимство е стабилизацията в тялото особено при ниска осветеност със стъкла от сорта на 50/1.4, 85/1.8 и т.н., които нямат стабилизирани аналози. Въобще пък да не говорим за старите механични стъкла, с които стабилизацията при Пентакс и Оли също работи след ръчно задаване на фокусното разстояние.
Стабилизацията в тялото има много предимства и най-голямото е, че не се налага допълнително усложнение на обективите с подвижен оптичен модул, който малко или много влияе на оптическото качество.
Стабилизираните обективи имат един плюс и това е, че стабилизацията се "вижда" - т.е. изображението заспива и особено при телеобективи е по-лесно да се фокусира и кадрира.
Други предимства няма. Генерално не е и по-ефективна.
От всички стабилизирани тела и обективи, които съм пробвал, Оли Е-3 е абсолютен лидер като ефективност.

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация в телата на Канон и Никон...?
Автор: boni   
Дата:   14-05-08 14:56

И изобщо сега Сони като пуснат през август А900 с 24.5мп стабилизирана фул фрейм матрица на цена в БГ 5999лв всички останали ще преразгледат политиката си относно цени, стабилизации и т.н.:)

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация в телата на Канон и Никон...?
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   14-05-08 14:58

ЕДИТ Бони ме е изпреварил с писанено и мнението ми се обезмисля



Публикацията е редактирана (14-05-08 15:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация в телата на Канон и Никон...?
Автор: boni   
Дата:   14-05-08 15:00

На Пентакс стабилизацията му при 300мм е перфектна. Не е като да не съм показвал маса кадри на 1/20 сек и 300мм.
Аз искам пък да те видя колко ти е ефективна стабилизацията с обектив 85/1.4... Казваш няма такъв стабилизиран обектив ли? Еми съжалявам...



Публикацията е редактирана (14-05-08 15:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация в телата на Канон и Никон...?
Автор: djogata   
Дата:   14-05-08 15:01

boni написа:

> И изобщо сега Сони като пуснат през август А900 с 24.5мп
> стабилизирана фул фрейм матрица на цена в БГ 5999лв всички
> останали ще преразгледат политиката си относно цени,
> стабилизации и т.н.:)



Хаха, ето го новият апарат на Нейви - вече чувам суперлативите, които ще се сипят за ефективността на стабилизацията, за огромното количество детайл, както и за прекрасната динамика на ФФ сензора [smilie5] [smilie7]

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация в телата на Канон и Никон...?
Автор: Privilege   
Дата:   14-05-08 15:04

Глупости наистина, а и да не са няма значение, защото никога няма да стане това което казва Бони.

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация в телата на Канон и Никон...?
Автор: volokin   
Дата:   14-05-08 15:04

Лайка М, стабилизирана до три бленди, без да има стабилизация [smilie18] [smilie18]

демек, нито оптика страда нито матрица се клати, с две думи М8 а за филми всичко назад [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация в телата на Канон и Никон...?
Автор: boni   
Дата:   14-05-08 15:07

Privilege, доста от нещата които съм казвал са ставали, не се бой[smilie3]

Иначе относно ефективността на стабилизацията в матрицата, понеже винаги обичам да давам примери :
K10, 285mm приравнено, 1/15 сек от ръка - снимано е от дизелов автомобил през стъклото.
Който се сеща веднага ще разбере дали е ефективна при 300мм или не е стабилизацията в матрицата:)

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация в телата на Канон и Никон...?
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   14-05-08 15:07

Докато двойната стабилизация я няма всеки си прави изборите и си налага приоритети .... нали така....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация в телата на Канон и Никон...?
Автор: danbi   
Дата:   14-05-08 15:09

Че какво толкова невероятно казва Бони? [smilie11]

Ама то и на мен може да не вярвате [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация в телата на Канон и Никон...?
Автор: boni   
Дата:   14-05-08 15:14

В момента снимам с Fuji S5, има много предимства камерата, но стабилизацията в тялото , на която бях свикнал с Пентакса просто ми липсва и то много. Дори и като снимаш нормален протрет на 1/100 с 85/1.8 да кажем има разлика в остротата. В някои случаи дори и при 1/200 има разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация в телата на Канон и Никон...?
Автор: boni   
Дата:   14-05-08 15:17

Защо Никон и Канон ще пуснат стабилизация в тялото?
Защото :
1. Пътеките са проправени.
2. Това не оскъпява много телата
3. В същото време има силно маркетингово въздействие върху потребителите.
4. Притиска ги конкуренцията - особено в лицето на Сони, който е мощен финансово.


Тези, които си мислят, че няма да пуснат, нека си припомнят как имаше същите разговори след като Оли пуснаха лайввю, дали Канон и Никон ще пуснат лайввю и как това било простотия и т.н.
Може да си спомнят и за прахочистачката и т.н.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация в телата на Канон и Никон...?
Автор: deathzone   
Дата:   14-05-08 16:01

Браво Бони!

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация в телата на Канон и Никон...?
Автор: mitakabus   
Дата:   14-05-08 16:02

Според мене гледат да измуфтят достатъчно КАнон и Никон потребителите преди да им сервират на тепсия вече отвърдената технология със стабилизирана матрица!Иначе как ще си пробутват технологично развитите стабилизирани обективи разбираш ли - това са си си е по -голямата печалба от самото тяло .... Както и да го погледнете нали виждам разликата, смиайки с бившата ми КМ А200 преди , сега с А350 спрямо Канон Д350 на брат ми - еми има си разлика , кво да говорим , снимки дето аз ги правех през стъклото на автобуса във Виена той можеше само да мечтае ..в движение . Е сега - във Виена няма много дупки де ама все пак автобуса си е една лодка от всякъде...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: