Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Чуденка за пътуване...
Автор: ddimo   
Дата:   10-05-08 10:10

Ми знаете как е - ограничено място, не може човек да помъкне всичко със себе си [smilie2]
Та въпросът е:
Да взема само цифровото тяло с повече обективчета или да му закача само 24-120 и да помъкна и 801-цата с един 35/2.0 [smilie11]... или защо не и ФГ-то с 24/2.8 примерно...

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за пътуване...
Автор: asahi   
Дата:   10-05-08 10:12

Вземи шерп.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за пътуване...
Автор: ddimo   
Дата:   10-05-08 10:14

Асахи, шерпа ми поокуця временно и не може да дойде[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за пътуване...
Автор: jmiotov   
Дата:   10-05-08 10:33

Преди време четох тук мнението на един форумец, че ако носи само едим обектив на път - тогава снима. Ако носи повече - само сменя обективи[smilie18] .

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за пътуване...
Автор: danbi   
Дата:   10-05-08 11:26

Много вярно :)

Обаче, после като си гледа снимките, и си вика..... "абе тука ако бях турил ОНЯ обектив..."

Та затуй идеята да имаш едно малко тяло с малко фиксирано обективче никак не е лоша. Напоследък много, ама много сме се разглезили с тия зум обективи и изобилието на други такива.

Един 'нормален' обектив на тялото и.. каквото снимаш, това! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за пътуване...
Автор: Canon   
Дата:   10-05-08 12:57

ddimo написа:

да помъкна и 801-цата с един 35/2.0
> [smilie11]... или защо не и ФГ-то с 24/2.8 примерно...

Вземи си и кракозума, ако си с твърда оптика [smilie3]
+/- 200 крачки за добро кадриране

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за пътуване...
Автор: digitalgab   
Дата:   10-05-08 13:46

Един апарат, един обектив, една светкавица, май това е идеала. Шъ взема да продам всичко и да си взема един Олимпус 570 и край на мъките.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за пътуване...
Автор: ddimo   
Дата:   10-05-08 14:04

canon-e, пак се недочел, както обикновено[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за пътуване...
Автор: cler   
Дата:   10-05-08 14:38

а къде ще пътуваш?Може да се явят шерп кандидати [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за пътуване...
Автор: Lalinda   
Дата:   10-05-08 14:59

Пътувам с един лентов апарат, като броят ленти, които нося със себе си е от 1 до 2 пъти броя дни в пътуването, а ако не ми стигнат, купувам още по пътя.

Спътникът ми обаче пътува с цифров апарат (от миналата година дори с два, за всеки случай) и всяка вечер трие до от 3/4 до 7/8 от заснетото през деня...

Накрая, като види резултата и на монитора у дома, изтрива още 7/8 от останалото му, и ползва за работата си най-вече моите.
[shtrak]

Когато преди години ми откраднаха апарата още на третия ден от предстоящото ни едномесечно пътуване из Испания, видях, че не е зле и само да гледаш... В крайна сметка, опитът показва, че хората помнят само - уви - това, което са заснели. Ако не са заснели нищо, помнят обаче (невероятно, но факт) много повече.
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за пътуване...
Автор: danbi   
Дата:   10-05-08 15:11

Lalinda, този човек изглежда има проблем с техниката... с какво снима?

А за ходенето без фотоапарат [smilie24] с уговорката, че имаш железни нерви и устояваш на подпитванията "покажи ни какво видя".
Аз установих, че е най-добре изобщо да не показвам, дори и да съм снимал. С известни тренировки човек се научава и да гледа, без да снима -- особено популярните места.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за пътуване...
Автор: digitalgab   
Дата:   10-05-08 15:20

Проблема му е с липсата на виждане. Фотоапаратът не е играчка, да щракнеш и да бързаш да видиш какво е станало, той е средство за запечатване на предварително планирани, видяни и одобрени обекти.



Публикацията е редактирана (10-05-08 15:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за пътуване...
Автор: ivan.draganov   
Дата:   10-05-08 15:49

Един компактен апарат върши чудесна работа при всякакви пътувания! Не заема място и не се налага да мъкнеш голямата чанта! Но...до момента в който искаш да заснемеш "Едно портретче..." от около 15 м примерно! Инак за пейзажи....пей сърце![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за пътуване...
Автор: digitalgab   
Дата:   10-05-08 15:53

Какво искаш да кажеш, че с Олимпус 570 няма да може да се направи портрет от около 15 метра ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за пътуване...
Автор: ddimo   
Дата:   10-05-08 16:17

Става дума за три дни на юг от Неапол и два в Рим. Снимането ще е различно, но се очертава най-вече стрийт и пейзажи. Но понеже съм запланувал и качване на Везувий (дано времето да е читаво), много ме блазни точно за там да имам и лентово тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за пътуване...
Автор: danbi   
Дата:   10-05-08 16:29

Изобщо не си мисли да снимаш с турбосапунерче!!!
После безброй пъти ще съжалиш, че не си мъкнал 15 кила техника на гърба си.
На подобни места се ходи добре подготвен.

Проблема е.. че като се научи човек на хубавото.. после трудно отвиква :)

А дали да вземеш лентовото? Разбира се! Ако ще разполагаш с достатъчно време... пък и то ще ти е най-лекото в багажа, предполагам.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за пътуване...
Автор: ddimo   
Дата:   10-05-08 16:43

danbi, турбосапунерче и да искам не мога да взема, щото нямам[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за пътуване...
Автор: Canon   
Дата:   11-05-08 09:20

Опитвам се простичко да ти обясня да не дублираш фокусни разстояния и железария (много тела), сам признаваш за шерпа си.
И предимството на зума пред твърдата оптика за туризъм. Ама ти явно вече си си решил.
Весело изкарване [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за пътуване...
Автор: ddimo   
Дата:   11-05-08 10:23

Каноне, разбрах те много добре - ма цифровото тяло и 24-120 не са под въпрос - тях ги взимам задължително. Въпроса е от там нататък за по-широките картинки - с китака (щото друго широко за кроп нямам) или с 24мм на филм, което имайки предвид качествата на обектива ми се струва по-логичния избор.
Ако не взема филмово тяло, ще помъкна и 55-200, който обаче едва ли ще използвам много, освен за някое хвъркато по брега.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за пътуване...
Автор: Canon   
Дата:   11-05-08 10:36

слагай си още 1 кило и нещо с филмака и 24мм (барем зарядно за него пестиш).
Аз мисля винаги в посока на драстично намаляване на килограмите, особено при над 8 часови сесии/обикаляния. Умората е фактор, който трябва да се отчита.
Статива сложи ли си?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »