Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Съвместимост Канон <-> Никон (питане)
Автор: chiphead   
Дата:   07-05-08 20:12

Гледам - 20D на добра цена. (няма значение колко). Изникват ми следните въпроси:

Доколко е възможно да се ползват никонски обективи на това тяло, с какви преходници (чувал съм , че по принцип - може), и за кои типове обективи става въпрос? Какво се случва - няма фокус, няма мерене и т.н. и т.н. DX обективите са с предимство [smile] (ако има нещо писано в нета - на БГ, РУС или ФР - давайте линкове, с английският съм зле)

За какво ще го ползвам? Ми, 2 тела са по-добре от 1, осоено, ако второто е на далавера ...

Предварително благодаря на всички, които няма да спамят в темата, за другите - ше натискам бутона "спам" до дупка. [smilie24] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост Канон Никон (питане)
Автор: IvoM   
Дата:   07-05-08 20:24

Бе меренето си бачка с всякакви обективи, понякога обаче бърка като не знае какво има отпред(поне при мен с 30д). С преходници ще можеш да ги закачаш, с едно глухарче даже и потвъждаване на фокуса ама не знам дали има фабрични преходници а правените не винаги осигуряват добри резултати. Естествено обектива трябва да има гривна за блендата иначе само на отворено. Това е за което се сещам

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост Канон Никон (питане)
Автор: n1x0n   
Дата:   07-05-08 20:26

Никонски неавтофокусни - които искаш можеш да ползваш с най-простия преходник.

Автофокусните, скоро с този преходник:
http://www.16-9.net/nikon_g/

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост Канон Никон (питане)
Автор: djogata   
Дата:   07-05-08 20:32

Никонски обектив без пръстен за блендата (тип G) много трудно ще закачиш - повечето (не искам да кажа всички, щото не знам) никонски обективи като са откачени от апарата седят на най-затворена бленда.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост Канон Никон (питане)
Автор: dau   
Дата:   07-05-08 20:33

общо взето всичко може да се закачи без АФ

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост Канон Никон (питане)
Автор: IvoM   
Дата:   07-05-08 20:48

Автор: djogata
Дата: 07-05-08 20:32

.....като са откачени от апарата седят на най-затворена бленда.

Е явно ги прави малко по-неизползваеми това, мислех че отворени стоят.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост Канон Никон (питане)
Автор: джъмбо   
Дата:   07-05-08 20:59

що се занимаваш с глупости?!?!?!?!!?

за никонска оптика има никонски тела и толкова....

всички ДХ обективи са Г тип ....

имало преходник дето отварял г тип.... ок...

да не говорим колко е труден фокуса на ръка с АФ обектив и на апарат който за да го потвърди му трябват още приставки....

вземай един д200 кат толкова искаш да влачиш железария ем и доста над нивото на 20д....

иначе и един д80 ти върши чудесна работа ако не се вталясваш заради единя магнезиев корпус...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост Канон Никон (питане)
Автор: dau   
Дата:   07-05-08 21:01

Джъмбо ама е и 3 пъти повече пари Д200 [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост Канон Никон (питане)
Автор: pmartinov   
Дата:   07-05-08 21:07

Чипи [smile]

От мен запомни че е по-добре да имаш едно истинско цифрово тяло с оригинални за него обективи отколкото да правиш такива карашък-комбинации.



Сядането между два стола винаги завършва на земата.

Тоест повече изхабени пари и по-лош краен резултат.


А това че тук ще се намерят хора които да те убедят че колкото си по-разкрачен между два стола ставаш по-стабилен хич не се съмнявам.


"Евтиното винаги излиза по-скъпо"

[beer][shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост Канон Никон (питане)
Автор: джъмбо   
Дата:   07-05-08 21:23

може да е 3 пъти (макар че разните преходници дигат цената а да и платки та става 2 пъти ) ма си струва много повече

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост Канон Никон (питане)
Автор: dau   
Дата:   07-05-08 21:24

мда и е 3 пъти по-добър знам [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост Канон Никон (питане)
Автор: chiphead   
Дата:   07-05-08 21:25

Автор: pmartinov
Дата: 07-05-08 21:07

Чипи [smile]

От мен запомни че е по-добре да имаш едно истинско цифрово тяло с оригинални за него обективи отколкото да правиш такива карашък-комбинации.



Сядането между два стола винаги завършва на земата.

Тоест повече изхабени пари и по-лош краен резултат.


А това че тук ще се намерят хора които да те убедят че колкото си по-разкрачен между два стола ставаш по-стабилен хич не се съмнявам.


"Евтиното винаги излиза по-скъпо"

[beer][shtrak]




ааааааааа, чакай бе, човек! аз - затва питам - да разбера - какво мога да очаквам ...

иначе - ся пак съм м/у 2 стола - никоня д50 и киев 60Ц - с 3 обектива ... лошото е, че - взех 4 конвертора - киев обектив -> за никон ...

нищо не мии пречи, да пробвам и комбинацията тяло канон 20Д с никонски обективи (трябва ми второ тяло, наистина) ... защо - канона да е второ - щот, докат свикна да бачкам с него, му купя обективи, ше мине поне 1 година ... наистина - ше ми е второ ..

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост Канон Никон (питане)
Автор: dau   
Дата:   07-05-08 21:29

и след време и цанонски обективи [ezik]

пък има и доста хора тука снимат и с канон и с никон, и аз бих правил така ако имах достатъчно пари, не виждам да има някакъв проблем в това, не всички са фанатици тука и да се чувстват преебани [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост Канон Никон (питане)
Автор: pmartinov   
Дата:   07-05-08 21:33

Чипи [smile]

И аз съм бил със канон и аз съм слагал М42

Вече комбинации не правя защото резултата съм го видял с очите си...


[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост Канон Никон (питане)
Автор: джъмбо   
Дата:   07-05-08 21:34

за това колко е по-добър д200 срещу 20д.... спора е безмислен....

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост Канон Никон (питане)
Автор: pmartinov   
Дата:   07-05-08 21:38

Факта че Д200 отнесе 30Д и се наложи да вадят набързо 40Д запраща 20Д в музея там където му е мястото...


Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост Канон Никон (питане)
Автор: apollo   
Дата:   07-05-08 21:54

Ами то и навремето Никон Д70 и Д100 бяха по добри от 20Д... по това че имат спот мерене [smilie18] [smilie18] [smilie18]

За времето си 20Д нямаше конкуренция [ezik]

Много ви е яд нещо... добре де и второто място е добро за Никон [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост Канон Никон (питане)
Автор: Стоев   
Дата:   07-05-08 23:45

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост Канон Никон (питане)
Автор: chiphead   
Дата:   08-05-08 07:28

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Благодаря на всички !!! [smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост Канон Никон (питане)
Автор: 35mm   
Дата:   09-05-08 23:45

Работната отсечка, "flange focal distance", е растоянието между филма/сензора и полираните външни повърхности на байонета на система фотоапарат/обектив (SLR или телеметричен). Всяка система се характеризира с точно определена работна отсечка, например 46.50мм за Nikon F байонетната система и 44.00мм за EF байонетната система. Фокусиране на безкрайност е възможно само ако работната отсечка на фотоапарата И обектива (или обектив плюс адаптер) е точно еднаква. Използването на адаптер за свързване на фотоапарати и обективи от различни системи е възможно само когато работната отсечка на обектива е по-дълга от работната отсечка на фотоапарата.
Да се адаптира обектив с F байонет на EF байонет тяло (EOS модел) е възможно, EF обектив на F найонет тяло е невъзможно (ако се използва адаптер без леща вътре в него).

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост Канон Никон (питане)
Автор: canonio   
Дата:   09-05-08 23:50

По-смисления въпрос е, как да закачиш канонска оптика на никонско тяло. 85 /1.2 ФД е ефтин и перфектен. Ако можете да го закачите на Д3, просто ще убиете канонската сган....

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост Канон Никон (питане)
Автор: darksorrow   
Дата:   10-05-08 02:26

Чипи, ако си търсиш 20д на тънкана, може да свирнеш [smilie5]

ще позволя да го оскверниш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост Канон Никон (питане)
Автор: ivodam   
Дата:   10-05-08 12:58

Конкретен въпрос във връзка с темата: според хората по-навътре с материала, кое е по-добре относно закупуване на ръчен обектив Цайс 50 мм за употреба на Канон - да се вземе на резба 42 и със съответния преходник към Канона, или да се вземе със захапка за Никон (предлага се и в двата варианта) и с преходник Никон-Канон, за какъвто стана дума по-горе, примерно.

Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост Канон Никон (питане)
Автор: 35mm   
Дата:   10-05-08 14:26

За Канон си вземи Цайс за М42.

http://www.zeiss.com/C12567A8003B8B6F/GraphikTitelIntern/SLRDetailKompatibilitaetZS/$File/detail_zs.

Обективите за М42 имат различни механизми за ръчна и автоматична диафрагма, както и някои други.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост Канон Никон (питане)
Автор: dau   
Дата:   10-05-08 15:12

Иво имаше 1 пичове преправят дупетата и директно на EF байонет можеш да си вземеш цайс

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »