Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Касетка за негативи (увеличител Крокус 69с)
Автор: dimi_dinev   
Дата:   30-04-08 16:17

Здравейте,

Имам увеличител Крокус 69с, към който ми липсват само носачи за негативи (engl.: negative carrier, dt.: Negativbühne).

Някой знае ли дали ще мога да намеря някъде универсален носач или дали мога да си сглобя сам нещо? Или други решения на проблема?

Отговори на това съобщение
 Re: Носач за негативи (увеличител Крокус 69с)
Автор: icikonti   
Дата:   30-04-08 17:51

Ако увеличителя е KROCUS 69S- имаме еднакви!Явно питаш за това което наричам касета за негатива???Не съм виждал подобни у другите соц. увеличители, че даже и при Крокус 66, 35 и т.н.са различни.Песимист съм за това дали може да се изработи, въпреки, че аз сам си правя повечето неща по увеличителя вкл. и рязане и правене на кондензор.До колкото знам е краден тоя модел от DURST.Това беше последното соц. производство на поляците и след тоя модел има само вакуум.В Ибей обаче има мн.части за Дурстовете.
Ако е тая част, която си мисля-имаш сериозен проблем.Нали на тая част има -стъкла 2 бр.,2 бр.притискателни палци със зелени накрайници и 4 бр.жалузи за кадриране?А увеличителя е със зъбна рейка на шината и врътките са му зелени с манивела?
Имай предвид-кондензорите и оптиката на всички Крокуси са толкова акани, че всички са пропищели от тях.В тоя модел влизат 2 бр.в чекмеджето над касетата за негатива.Тъпите поляци, не са ги полирали и понякога не може да се получи равномерно осветление.Да не говорим за обективите им Амар, Микар и т.н. лайна.Обектива можеш да смениш, но кондензора се моли да е от полираните в средата на седмицата.Моя съм го приспособил да работи на "точка" и не ми трябва само кондензора за 6/9.Обективите-подарих.Имам и стъкла за гореразнищваната касета за негатива с размер 6/9.Май някаква такава касета ми се въргаляше от чешки увеличител Опемус, ама е мн. малка- за 6/6.Абе зор ще видиш, дано на някой му се намери половин увеличител, че да менкаш нещо.....[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Носач за негативи (увеличител Крокус 69с)
Автор: dimi_dinev   
Дата:   01-05-08 01:04

icikonti, точно като твоя е. За обектива не се кахаря, защото е на М39 и мога да сложа каквото си искам. Само тая глупава касета ми липсва, точно частта която ти описваш. И ми се струва наистина сериозен проблема, защото е 100% нужна, а е трудно да си изработя такава. Във фото-магазини ми казаха специално за касетите, че тези на Крокусите са различни от тези на другите увеличители, инкл. и от тези на Дурст.

Кондензора не мога да знам как е, без касета няма как да ползвам увеличителя.

Мерси много за отговора. Ако се стигне дотам да си разпродаваш частите от увеличителя, знаеш кой ще ти е първия клиент.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Касетка за негативи (увеличител Крокус 69с)
Автор: dimi_dinev   
Дата:   01-05-08 17:27

icikonti, премерих сега отвора за касетата. Горе-долу премерих 14,5 / 14 / 2 см. Така ли е при теб?

Питам, защото искам да се опитам да копирам въпреки че нямам касета, да прищипя негатива между стъкла или нещо подобно.

И още един въпрос. Твоя увеличител има ли контрастни филтри за ч/б, или само цветни? Моят има само един червен филтър, който се завърта под обектива. И има ли магентовият цветен филтър нещо общо с контрастните филтри?

Отговори на това съобщение
 Re: Касетка за негативи (увеличител Крокус 69с)
Автор: icikonti   
Дата:   01-05-08 19:01

Ако искаш нещо да копираш и преправяш, мога да ти дам моята касета, но после ми я връщаш!Сам се сещаш, че увеличителя не струва и 5 стотинки без нея.Има доста пластмаса по нея, както и алуминий-някакъв.Условно се състои от две части сглобени една към друга с винтове.Вътре има 4 жалузи и външни бутони към тях.Двата лоста-повдигача си имат ексцентрици вътре в касетата и малки цилиндрични повдигачи.Като натиснеш надолу лостовете-повдигачи, те избутват повдигачите нагоре!Ефекта е,че така притискаш плътно филма към касетата и го изпъваш.Това как ще го направиш???Не се намирам в София...
За размерите, сигурно такива трябва да са, защото чекмеджето над кондензора /за тия филтри които казваш и за матовото стъкло / са 12/12 см/ а самата касета е по-голяма.
Към него няма това което питаш /цветна глава/!
Комплекта е 2 кондензора, 2 обектива , дъска за копиране, шина и самия увеличител с 1 червен филтър,1 матово стъкло и тая касета.Няма цветна глава или някакъв друг комплект филтри.Няма кадриращи рамки или часовник-прекъсвачи!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »