Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ФФФ'2008 - пътуване през Родопите?
Автор: deyo   
Дата:   27-04-08 15:42

Здравейте. Тази тема е към пътуващите с коли. Понеже не съм фен на пътуването от т.А до т.Б по магистрала, реших да си направя едно малко двудневно пътешествие от София до Царево. Идеята е следната - тръгване в четвъртък от София раничко, към 9-9:30 [smilie5]
Маршрута ще минава през едни от най-красивите кътчета на България - Самоков, Боровец, Белово, яз. Батак (до Велинград), яз. Доспат, Смолян, където ще спим (или евентуално - в Чепеларе, защото там имам познати с хотелче, близо е до Смолян). По пътя може да се отклоним към Триград, Дяволското гърло и т.н..
На другия ден продължаваме от Смолян покрай Мадан, Ардино, Кърджали, Харманли, Тополовград, Елхово, оттам напряко през Странджа - Болярово, пресичаме главния път Бургас-Малко Търново, и директно в Царево - пристигане в петък, и настаняване.
Маршрутът не минава през нито една главна пътна артерия, и се минава през Рила, Родопите, Странджа. Мноого красиви местности, с много материал за снимане, гарантирано [smilie3]
Та ако някой иска да се присъедини към мен и приятелката ми, да пише тук [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: ФФФ - пътуване през Родопите?
Автор: deyo   
Дата:   27-04-08 15:45

Маршрута представлява нещо такова:

http://img208.imageshack.us/img208/97/28347028yr9.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: ФФФ'2008 - пътуване през Родопите?
Автор: marto   
Дата:   27-04-08 16:34

Няма да имате достатъчно време за снимки... маршрута е интересен, но е невъзможно да му се насладите за описаното от теб време...
Още повече, че не го познавате добре...


Отговори на това съобщение
 Re: ФФФ'2008 - пътуване през Родопите?
Автор: deyo   
Дата:   27-04-08 16:41

Чепеларе - София съм го минавал 2 пъти по описания маршрут. Ако се тръгне към 9, и се пристигне към 19 в Смолян, има достатъчно време за разглеждане и снимки ;)
Кърджали - Царево - не съм минавал тази отсечка, но ми се струва, че като дължина разстоянието е същото.

Отговори на това съобщение
 Re: ФФФ'2008 - пътуване през Родопите?
Автор: IvoM   
Дата:   27-04-08 16:58

Мн. добра идея, ако бях от София бих се включил [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ФФФ'2008 - пътуване през Родопите?
Автор: likeduh   
Дата:   27-04-08 17:52

pytq е изпробван , като цяло е добър....и без натоварване с изключение смолян кърджали

страхотен маршрут ..с едно преспиване ....ДА

Отговори на това съобщение
 Re: ФФФ'2008 - пътуване през Родопите?
Автор: ivan.draganov   
Дата:   27-04-08 17:55

с 1 ,вие като преспите някъде в Родопите ,няма да ви се тръгва за никъде после....А и колко има за снимане...Време да има човек само ,време![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ФФФ'2008 - пътуване през Родопите?
Автор: langel   
Дата:   27-04-08 18:11

Маршрутът е хубав, обаче и аз бих отделил повечко време.
Ако ще се ходи до Чепеларе, може да отскочи до Мечи чал. А за Батак, Голям Беглик, Широка поляна, Доспат, Буйновското ждрело и Ягодинската пещера, Триградското ждрело и Дяволското гърло, Смолянските езера, Кърджали и Каменната сватба и Перперикон и Татул един ден не стигат. По южното черноморие е по-лесно - Синеморец, Велека, Варвара, Дяволската река, Приморско, Ропотамо...
Успех и хубави снимки[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: ФФФ'2008 - пътуване през Родопите?
Автор: n1x0n   
Дата:   27-04-08 18:58

Ако се тръгне към 9, и се пристигне към 19 в Смолян, има достатъчно време за разглеждане и снимки ;)

Така се пропускат точно онези 4 часа, в които е най-добре за снимане...

Отговори на това съобщение
 Re: ФФФ'2008 - пътуване през Родопите?
Автор: gecata   
Дата:   27-04-08 19:42

За това тук една групичка ще се базираме в Девин от 1-3 май и ще поснимаме родопски прелести. Ако някой пътувайки за Царево през Смолян реши да остане, нека пусне едно лс да пием по бира [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ФФФ'2008 - пътуване през Родопите?
Автор: lanselot   
Дата:   27-04-08 19:58

Аз пък заминавам на 1 май за Враца-Копрен-Чипровци-Белоградчик. Ако има там някой и ние може да пием по една бира https://photo-forum.net/forum/smileys/smilie1.gif
.

Отговори на това съобщение
 Re: ФФФ'2008 - пътуване през Родопите?
Автор: deyo   
Дата:   27-04-08 20:29

Наистина, местата за снимане в този район са много, и спокойно може да се остане цяла седмица, но все пак трябва да стигнем и до Царево за фото-феста [smilie3]
Между другото, вече сме две коли [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: ФФФ'2008 - пътуване през Родопите?
Автор: spa   
Дата:   28-04-08 00:53

Много хора много мнения. Аз бих отишъл с не повече от една кола хора. Бих отделил време да гледам, а чак после да снимам. И времето наистина е малко.

Отговори на това съобщение
 Re: ФФФ'2008 - пътуване през Родопите?
Автор: vaskoni   
Дата:   28-04-08 08:27

Ямболската група да си вземе поука....време е Марто![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: ФФФ'2008 - пътуване през Родопите?
Автор: landstar   
Дата:   28-04-08 17:25

Нещо за пленера в Балчик, има ли някой записан случайно? А, тоя маршрут по темата наистина е малко на бегом. Вярно, че на Тасос снимахме 1 ден, ама то е към 100-км крайбрежие та му стига. Ама това трасе до Царево е в пъти повече, хеле по тия сокаци ...

Отговори на това съобщение
 Re: ФФФ'2008 - пътуване през Родопите?
Автор: asahi   
Дата:   28-04-08 19:06

Пленерът в Балчик се коментира обстойно в друг форум.

На желаещит еда минат по южния маршрут препоръчвам да си вземат чадъри.

Отговори на това съобщение
 Re: ФФФ'2008 - пътуване през Родопите?
Автор: deyo   
Дата:   28-04-08 23:34

Чадъра си ми стои в колата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: