Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sigma 24-70/2.8
Автор: aeobs   
Дата:   27-04-08 05:46

Sigma 24-70mm f/2.8 EX DG ASP DF
Какво ще кажете за този обектив? Мисля да сменям китака, защото искам нещо по-широко. Та си мислех за канонски 10-22 или Токина 14-24/4. Но тук идва въпроса с акво да запълня от 24 до 70. Тази Сигма има нереално високи оценки по ревютата, едва ли не отнася канонския 24-70/2.8 за който междудругото не ми се дават 2000лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 24-70/2.8
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   27-04-08 09:47

нямаш никакъв проблем да отдеш в къщата където е представителството на сигма и да нащракаш N броя кадри, които да ги прегледаш на комп и да прецениш сам дали си заслужава. Аз си взех 120-300мм ф/2.8 и той се оказа по - рязък от канонския твърд 300 ф/4 (на линка е теста ми), така че няма да се изненадам ако сигмата е на нивото на канонския еквивалент.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 24-70/2.8
Автор: Георги   
Дата:   27-04-08 10:01

сигмата е на канонския еквивалент, ама ако не снимаш на ф2.8 и избягваш контражурите [smilie3] [smilie5]

при първата по-тежка ситуация разбираш защо канонския струва 4 пъти повече (на мен не ми харесва 24-70 между другото)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 24-70/2.8
Автор: PeterPAN   
Дата:   27-04-08 10:39

Като я затвориш сигмата става резачка, дай мейл ще ти пратя една фотка на ф8, на 2.8 е използваема, преди да я купиш виж дали няма лек бек или фронт фокус, и дали може да ти го коригират, за съжаление версията за Соника-минолта няма тази възможмост, но над 5.6 е много остра, А100 с нея фокусира супер бързо!

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 24-70/2.8
Автор: flipbeat   
Дата:   27-04-08 12:28

като картинка може да се съревновава с канона,но в никакъв случай не може да се сравнява като изработка (класи разлика) и фокус (шумен и търсещ),пък ако ти се наложи да ползваш серво,просто забрави.имал съм и я продадох като почна да се разхлопва.по-добър вариант СЪС СИГУРНОСТ е 24-60мм или 28-70мм.и по ефтин!ползван е на про тяло и да ми търси фокус...????


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »