Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 NikonD3 - Highly Recommended!
Автор: Ivan_A   
Дата:   18-04-08 18:50

http://www.dpreview.com/reviews/NikonD3/page32.asp


[smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: NikonD3 - Highly Recommended!
Автор: GM   
Дата:   18-04-08 19:19

Olympus E3 -тоже![smilie5] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: NikonD3 - Highly Recommended!
Автор: navy   
Дата:   18-04-08 19:52

Д3 не остаря ли като модел [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: NikonD3 - Highly Recommended!
Автор: darksorrow   
Дата:   18-04-08 22:25

а д300 е за гроба направо.

Отговори на това съобщение
 Re: NikonD3 - Highly Recommended!
Автор: ivodam   
Дата:   18-04-08 22:57

Д3 всъщност какво повече се опитва да конкурира - 1Д Марк ІІІ, или 1Дс Марк ІІІ? Не намирате ли, че е тъпо, че при Никон няма разделение в най-високия клас на модел за хора, на които им е необходима висококачествена високоскоростна камера, която може (а в някои случаи и е желателно) да не е фул-фрейм; и висококачествен фул-фрейм за хора, работещи при по-спокойни и контролирани условия?

Отговори на това съобщение
 Re: NikonD3 - Highly Recommended!
Автор: Ivan_A   
Дата:   18-04-08 23:25

Ivodam, и при Никон ще има - скоро.
Това, което ми харесва при Никон е, че догонват Канон като качество на сензора, същевременно решавайки МНОГО важен въпрос - КАЧЕСТВОТО на обективите за този добър сензор.
Нещо, което Канон още не успяват/не искат[smilie10]
Поне при свръхшироките ...
Много съм далече от двата гиганта.
Винаги съм си мечтал за сензор от Канон, АФ и светкавица от Никон, оптика от Олимпус.
В момента - Никон е най-близо до "мечтата"ми.
А реалността - любимото ми, грешно Оли Е3[smilie24]

Да оставим тази тема да потъне - pmartinov със сходната тема има предимство - много по-навътре с Никон е.

[beer]



Публикацията е редактирана (18-04-08 23:26)

Отговори на това съобщение
 Re: NikonD3 - Highly Recommended!
Автор: dau   
Дата:   18-04-08 23:28

Иво има бе, казва се Д2Х [smilie24]

то пък оставаше и Д3 да не го препоръчват горещо [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: NikonD3 - Highly Recommended!
Автор: haaho   
Дата:   19-04-08 00:21

Ivan_A написа:

> А реалността - любимото ми, грешно Оли Е3[smilie24]
>


Ivan_A, а това прочете ли го:

"I have been with Olympus since the beginning, 2x E1's then E3 plus loads of lenses including the f2.8 300mm digital telephoto. Then I guess I got caught by the marketing men and all the hype sorrounding the D3 and also probably an element of me thinking my pictures would be somehow more .... well just more!

I have sold all my olympus kit with the exception of one of my old E1s and a 14-54.... and you know what?.... I wish I had never bothered and had stayed with Olympus.

Sure the D3 is great, but I don't like the corner shading, the 600mm telephoto requires a second mortgage and an assistant to carry it and most importantly at the size that I normally print, you would be pushed to tell the difference."


[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: NikonD3 - Highly Recommended!
Автор: BLADO   
Дата:   19-04-08 00:26

ivodam, ще пуснат Никон Д3х със сензор на новия Сони А900 (24 МП), който се очаква най-късно до фотокината.

Мен лично във ФФ-а ме дразни (не ми пасва) това, че фокусните точки са много центрирани и по краищата е "празничко". При 1,3-кропа е таман-таман, както и при 1,5 на Д300.

Не знам доколко кректно ловят крайните АФ-точки на Д3(00) при лоши светлинни условия - напр. ISO 3200, 1/60. Навсякъде го хвалят АФ-а, че е супер, но все пак по пътя на логиката има разлика между кръстосани сензори и останалите. Предполагам вертикален кадър ("нормалните" сензори, ако се не лъжа, са вертикални) с фокус на око в кофти условия като горните би бил не до там идеално фокусиран.

На Марко III са му сложили кръстосани и по-края (всички) на фокусното поле, значи технологично би трябвало да е възможно.

...

Отговори на това съобщение
 Re: NikonD3 - Highly Recommended!
Автор: djogata   
Дата:   19-04-08 00:38

Владо, зависи от обектива, но със тъмен зум на светлината на една лампа (точно сега пробвах, 1/60 на 3200 и 4.5) и не-кръстосаните точки на Д300 почват да хънтват доста.

Пробвах и със 50/1.8 и със 70-300/4.5 - 5.6 - и със двата обектива централните точки ловят фокус без проблем, докато на крайните точки им трябва доста контрастна зона, за да зацепят

Отговори на това съобщение
 Re: NikonD3 - Highly Recommended!
Автор: navy   
Дата:   19-04-08 00:41

с 24-70/2.8 нема лабао [smilie7]

ама то как да кажа, тя моята бройка е специална, за другите не знам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: NikonD3 - Highly Recommended!
Автор: Ivan_A   
Дата:   19-04-08 05:49

haaho, четох го, но и да не бях - зная си го.
Това за "... любимото ми, грешно Оли Е3" - чудих се как да изглежда по-меко поредното ми обяснение в любов към Оли - все пак, темата е за друга отлична камера - Никон Д3![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: NikonD3 - Highly Recommended!
Автор: BLADO   
Дата:   19-04-08 11:12

djogata, за светли обективи от 2,8 надолу говорим. С 50/1.8 и крайните точки не е уверен викаш?

navy, значи снима при много кофти светлинни условия със 24-70 и фокусира с краните АФ-точки, при което АФ-а на Д300 се справи точно и бързо?

Отговори на това съобщение
 Re: NikonD3 - Highly Recommended!
Автор: djogata   
Дата:   19-04-08 11:22

Владо, възможно е с 24-70 да фокусира по-добре, защото той е АФ-С, докато 50/1.8 е АФ-Д - без мотор, и е по-стар модел.

Предполагам, че по-голямата разлика между двата принципа е в скоростта на фокуса, но може би има разлика и в чувствителността.

Кръстосаните точки работят екстра със всички обективи.

Крайните точки не са много уверени дори и със 50/1.8, но това на екстремни условия - много слабо осветление. Ако хванат фокус, си е точно на мястото, проблема е, че понякога не намира фокуса

Отговори на това съобщение
 Re: NikonD3 - Highly Recommended!
Автор: pmartinov   
Дата:   19-04-08 11:35

djogata

проблема е, че понякога не намира фокуса



Проблема е че не седнахте да прочетете какъв е принципа на различните сензори и сега обвинявате техниката за мързела си ...








[ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: NikonD3 - Highly Recommended!
Автор: djogata   
Дата:   19-04-08 11:39

Мартиноооов, това, че страничните точки не са толкова чувствителни, си е напълно нормално, какво скачаш обиден [smilie5] [smilie5] [beer] [beer]

Пробвал съм ги и на хоризонтални, и на вертикални линии, както и на обекти без прави линии, ако за това се съмняваш

Отговори на това съобщение
 Re: NikonD3 - Highly Recommended!
Автор: pmartinov   
Дата:   19-04-08 11:43

Там винаги има по-малко светлина-отстрани как да е като в центъра ?


[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: NikonD3 - Highly Recommended!
Автор: djogata   
Дата:   19-04-08 11:49

Е, чак пък по-малко светлина - може, ама едва ли е повече от 10-15% - 50/1.8 почти не винетира на APS-сензор

И какво се плезиш, не съм казал, че Д300 не ми харесва, или че му е слаб фокуса - просто факта си е факт, кръстосаните точки ловят фокус на тъмно по-добре от страничните точки.

Представя се много по-добре от Канон и Никон любителските нива на апарати (Д40, Д80, 400Д), не съм го сравнявал с 40Д

Отговори на това съобщение
 Re: NikonD3 - Highly Recommended!
Автор: pmartinov   
Дата:   19-04-08 11:51

Кръстовите сензори са по-чувствителни като цяло !



Сравни го с 40Д [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: NikonD3 - Highly Recommended!
Автор: navy   
Дата:   19-04-08 14:07

Трябва да отидем на някой спортно събитие, с никони и канони, да си дадем условието, че имаме право на по 20 кадъра примерно, без да трием неуспешните, и те се броят, проверява се по поредността на файловете [smilie7]
Та снимаме 20-на последователни кадъра на нещо динамично при ниска осветеност, баскетбол примерно, после сядаме на ПС и си вадим изводите [smilie7]

Ама няма навитаци...

Отговори на това съобщение
 Re: NikonD3 - Highly Recommended!
Автор: darksorrow   
Дата:   19-04-08 14:09

navy, това е щото нормалните хора снимат каквото им е кеф, а не срещу каквото трябва да се докажат.

Отговори на това съобщение
 Re: NikonD3 - Highly Recommended!
Автор: navy   
Дата:   19-04-08 14:16

Ем тогава след като снимате каквото Ви е кеф , а не за доказване - що спорите кое било по добро, какво значение има [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: NikonD3 - Highly Recommended!
Автор: darksorrow   
Дата:   19-04-08 14:22

ае да не говориШ във второ лице множествено число.

само няколко човека наоколо се връзват, а с висене във форума с твоите мащаби би трябвало да си наясно с това.

Отговори на това съобщение
 Re: NikonD3 - Highly Recommended!
Автор: navy   
Дата:   19-04-08 14:28

моите мащаби са необятни като целия съветски съюз [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: NikonD3 - Highly Recommended!
Автор: long-go   
Дата:   19-04-08 15:04

Да не би заради това да е "Highly Recommended!"
ТУК и тук[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »