Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как си пакетирате техниката при носене И колко носят ДСЛР-тата на бой.
Автор: orlincho   
Дата:   14-04-08 10:30

Да попитам и тук някой може да сподели челен опит:

Напоследък у мен се поражда желание да си нося ДСЛР-то с мен докато се мотая по планининте или карам ски.

Но възниква и въпроса как подяволите да го предпазя от удар. За сега съм решил да е нещо като твърда кутия (може би за инструменти) с подходящо количество дунапрен.

Целта е ако падна докато карам ски апарата и стъклото да не се помелят. Ако ги нося в фото-чантата ми вероятността техниката да се окаже м/у предпазителя за гръбнака ми и пистата е голяма а нито аз нито пистата сме меки, следователно кутията трябва да издържа моето тегло (да мога да скачам върху нея).


Още едно питане - на какво динамично натоварване издържат ДСЛР-тата? За твърдите дискове производителя си казва в спецификажиите - 200Же в спряло състояние примерно.


Мерси.


Отговори на това съобщение
 Re: Как си пакетирате техниката при носене И колко носят ДСЛР-тата на бой.
Автор: Nikon2008   
Дата:   14-04-08 10:50

Аз не бих си носил фототехниката докато карам ски.
Виж при нормално ходене - да - тогава вероятността да получиш падане, при което да се счупи техниката, а на теб все още да ти пука (в смисъл да не си счупиш нещо друго) е доста малка.
Паданията при ски са с доста по-голяма скорост, отколкото при ходенето

Отговори на това съобщение
 Re: Как си пакетирате техниката при носене И колко носят ДСЛР-тата на бой.
Автор: n1x0n   
Дата:   14-04-08 10:56

Когато карам - карам, когато снимам - снимам и не правя рискови спускания.

Опаковането в каквото и да било - не променя факта на високо G при удар, па ако ще и в титанова кутия да е.


Отговори на това съобщение
 Re: Как си пакетирате техниката при носене И колко носят ДСЛР-тата на бой.
Автор: snooper   
Дата:   14-04-08 11:09

Вчера точно гледах двама хубостници с "куфарчета" да се качват по пътеката и им се чудех - освен безмислеността на занятието, в твоя случай увеличаваш шанса да се почупиш със ските... последното нещо, което би ми се искало да срещна падайки е четвъртит предмет между мен и земята...

Отговори на това съобщение
 Re: Как си пакетирате техниката при носене И колко носят ДСЛР-тата на бой.
Автор: bess_bg   
Дата:   14-04-08 23:48

Смятам че тук има по-подходящи неща от кутията за инструменти цъкни тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Как си пакетирате техниката при носене И колко носят ДСЛР-тата на бой.
Автор: ALBIREO   
Дата:   15-04-08 00:46

А не мислиш ли, че ако имаш твърд куфар на гърба си, може ТИ да се потрошиш в случай, че паднеш на него? [smilie10]
Не бих рискувал [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Как си пакетирате техниката при носене И колко носят ДСЛР-тата на бой.
Автор: dml.hds   
Дата:   15-04-08 01:03

хаха....2 пъти го изпускам моя d80 и работи... само едното стъкло замина [smilie5] [smilie5] [smilie5] пробвай и сподели после колко Ж издържа...[smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как си пакетирате техниката при носене И колко носят ДСЛР-тата на бой.
Автор: VeNoMkiLLeR   
Дата:   15-04-08 03:04

ХА ХА ХА Много хумор в тази тема кефите ме ша ви звъна. Искаш да смесиш удоволствието да караш ски с удоволствието да снимаш трудно ще стане. Според мен ти си за един "лентак" ( ЗЕНИТ ) руска машина даже и да се издиплиш на него би си счупил някоя част от тялото ама на него няма да му има нищо помисли на темата Зенит.

Отговори на това съобщение
 Re: Как си пакетирате техниката при носене И колко носят ДСЛР-тата на бой.
Автор: garivision   
Дата:   15-04-08 08:56

Виж Орлинчо, Никсъна ти го каза:като караш ски - караш, като снимаш - снимаш! И аз от опит мога да споделя същото. Истина е обаче, че има снимки, които можеш да направиш само на пистата, а там трябва да си със ски на краката. Е, тогава просто не караш ски, а се привдижваш с тях. В подобни случаи аз не взимам щеки, защото пречат. Иначе е важно да имаш чанта, която освен основния ремък през рамо трябва да има и допълнителен ремък през кръста. Така чантата не се разхожда около теб като караш. Разбира се пропуснах да обърна внимание, че цялата тая работа е възможна ако имаш сравнително добро ниво на каране - аз, например не падам!
Успех!
П.С. Все пак не бих те съветвал да тестваш ДСЛР-то на разни Ж-та!

Отговори на това съобщение
 Re: Как си пакетирате техниката при носене И колко носят ДСЛР-тата на бой.
Автор: 2metraninja   
Дата:   15-04-08 09:31

Мдам - по- опасно е за теб падането отколкото за фотоапарата - последния път като си паднах върху канона по една мокра пътека с есенни листа за даунхил си пукнах ребро, а на апарата нищичко му нямаше - беше си чисто голичък - държах го в ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Как си пакетирате техниката при носене И колко носят ДСЛР-тата на бой.
Автор: orlincho   
Дата:   15-04-08 10:04


http://products.lowepro.com//CatalogImages/18-1983-IMG1_LRG.jpeg



Това LOWEPRO изглежда чудесно но 310$ за куфар и фоточанта ми се вижда много.
Ще опитам с пластмасова кутия и дунапрен и ще споделя.
Или пък ще си купя някоя сапунерка с х5 или х10 зуум. То в планината обикновено е светло.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »