Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с фотопр. EPSON
Автор: madcap   
Дата:   08-04-08 16:21

Здравейте имам фото пирнтер EPSON R265, обазавел съм го с презареждащи касети и мастила, но по една случайност съм го оставил без мастило, й май са се позапушили касетите, печата само черно и синьо, поне такива цветове се виждат на хартията,
Някой има ли идея как може да се помогне в случая

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотопр. EPSON
Автор: fotok   
Дата:   08-04-08 16:38

Пускай го да се чисти ,след 4-5 пъти ще се види какво му е

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотопр. EPSON
Автор: deyan_stoev   
Дата:   08-04-08 16:39

Влзез във Maitenance и оттам пусни noozle check.
Ще видиш кои цветове не са наред, след това пусни head cleaning. После пак Noozle check и така докато всички мастила ти излязат така както трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотопр. EPSON
Автор: madcap   
Дата:   09-04-08 01:48

Мноого благодарим, даже не знаех че я има тая функция,

[beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотопр. EPSON
Автор: MarinY   
Дата:   09-04-08 05:25

Само че тази техника на Епсон работи само до определен момент. Като го изпуснеш само в сервиз. Дюзите се запушват, а те не са на мастилницата и тя не може да ги "продуха". Това си е проблем на марката от "средата на миналия век". Купи си HP. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотопр. EPSON
Автор: rufo   
Дата:   09-04-08 08:08

Ако head cleaning не помогне- купи си почистваща течност за Епсон, ако пак не тръгне,носи го в сервиз-не си прави експерименти[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотопр. EPSON
Автор: asahi   
Дата:   09-04-08 08:09

В сервизът пък ти сменят главата и веднага сметката от използването на фалшиви мастила отива на кино.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотопр. EPSON
Автор: 321   
Дата:   09-04-08 12:49

Да Асахи,но зависи колко неща са изпечатани преди да се запуши...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотопр. EPSON
Автор: vladod   
Дата:   09-04-08 16:05

Много е важно и да си доставяш удоволствие с използването на техниката, а защо да са "фалшиви" мастилата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотопр. EPSON
Автор: jordan82   
Дата:   09-04-08 16:22

иди в бензиностанцията на Тойота, за да си купиш бензин за Тойотата. "Фалшиви" ... хм. Ако времето през, което не си печатал е повече от месец проблема ще е по-сложен. Успех, дано да тръгне.

asahi, в сервиза няма да ти сменят глава, а ще ти се обадят, за да ти кажат, че ремонтът на принтера струва повече от нов принтер. И ще трябва да почакаш над месец, за да доставят главата. Никой в БГ не държи на склад такива глави. Разбира се никой не си сменя главата при това положение.
321 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотопр. EPSON
Автор: jordan82   
Дата:   09-04-08 16:23

всъшност сигурен ли си, че в патроните има мастило?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотопр. EPSON
Автор: madcap   
Дата:   09-04-08 19:18

Още снощи се оправи, не бях печатал 2 седмици, но съм ги държал без мастило а чипа показва че има наполовината, вече печата, а иначе преди съм го оставял и по-повече, но е нямало проблем

Ако се беше прекарал щях да си взема лазерен HP

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотопр. EPSON
Автор: asahi   
Дата:   09-04-08 21:32

По добре недей.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотопр. EPSON
Автор: nelvis   
Дата:   09-04-08 23:07

ПО-хубаво от EPSON няма,но е много капризен и иска внимателено отношение-аз един хвърлих в печката,втори-от терасата,но вече сме на "ти" с останалите.Запушването на главата е от въздушни мехурчета при зареждането и е необходимо или да се пълни мно-о-о-ого внимателно или при проблем да се изтръска мастилницата и да престои известно време.Иначе мастилото не засъхва с месеци и не създава проблеми.Няма по-евтин печат от този на EPSON-estestweno s mastila "na lityr".Когато чистиш главата софтуерно,трябва да знаеш,че има брояч,който отчита броя на продухванията,защото мастилото попива в едни тампони и е необходимо да се сменят отвреме -навреме.Пускането на блокирал принтер става чрез софтуер,който и аз още не съм намерил,но не ми е трябвал сериозно още/има го в интернет/-иначе в сервизите вземат около 25 лв. за това.Има системи за непрекъснат печат и касети с неизискващ ресет чип-там мастилото се контролира визуално и мастилниците се сменят само при механична повреда....За тези принтери докторат мога да защитя,но да не те озадачавам повече/думата май беше отегчавам/.[smilie25] [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (09-04-08 23:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотопр. EPSON
Автор: rufo   
Дата:   10-04-08 09:49

nelvis
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотопр. EPSON
Автор: jordan82   
Дата:   10-04-08 17:06

nelvis [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотопр. EPSON
Автор: nelvis   
Дата:   10-04-08 22:43

[beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотопр. EPSON
Автор: miton   
Дата:   10-04-08 23:53

Принтерите са два вида, едните са ЕПСОН, другите са всички останали.......може да звучи банално, но е факт.
Не искам да споря, просто ви информирам.

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотопр. EPSON
Автор: muu   
Дата:   11-04-08 00:09

от известно време гнявя един епсън с голяма радост и доволство! забелязъх следното: той е включен като захранване в група с другото хардуерно оборудване и се стартира автоматично всеки божи ден, независимо дали го ползвам или не.при всяко включване "оживява" , размърдва главата да се разкърши и изплюва по малко мастило встрани от печатното поле върху нарочен тампон.това очевидно го пази от запушване и го поддържа в добра спортно/копирна форма...
чудна машинка, през нея прекарвам картонче дебело към милиметър и отгоре...[smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »