Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 За липсата на "недигитално" фотоателие в България
Автор: urbangrey   
Дата:   02-04-08 12:53

Колко от вас имат нужда от "професионално" аналогово или по-скоро недигитално фотоателие в България (София)?

Място където да може да се занесе филм за проявяване (рол или 35, цветно или чб, позитив или негатив) и резултатите да са положителни и гарантирани (без драскотини, грешни химикали, странни UFO обекти по негатива/позитива, прегъване и подобни), където има избор от филми за покупка - не само Т-мах и суперия [smilie3], там да продават необходимите химикали за тъмната стая, фото хартия, аксесоари, да могат да извадят копие 30х40, все дребни и полезни неща на едно място - не да се налага да се обикаля половин България и Европа за да се набавят подобни неща.
Не вярвам всички да са отказали лентата [ezik] има студенти, професионалисти, любители, все ще има клиенти, особено ако се знае че може да се разчита да се намери необходимото там като услуги и материали [smilie24] няма ли някой от занаятчиите да запълни тази пазарна ниша?

Не винаги е възможно да се прави всичко сам, пък често и времето е от значение...
А може би, аз не съм разбрал и съществува подобно място - тогава ще се радвам да ми кажете къде е... [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: За липсата на "недигитално" фотоателие в България
Автор: vga   
Дата:   02-04-08 12:57

е Деков не е ли точно такова фото? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За липсата на
Автор: urbangrey   
Дата:   02-04-08 13:04

кое от тези неща има при Деков?



Публикацията е редактирана (02-04-08 13:04)

Отговори на това съобщение
 Re: За липсата на "недигитално" фотоателие в България
Автор: nsirakov   
Дата:   02-04-08 13:08

само не разбрах България синоним на СОфия ли е, или те интересува София, а българия си е сложил между другото...

ние като сме в Прованса да не би да не снимаме на филм бре?

ама и тук липсват такива фотоателиета уви

Отговори на това съобщение
 Re: За липсата на
Автор: urbangrey   
Дата:   02-04-08 13:17

имам предвид - България, София съм я сложил защото смятам че е най-лесно да се намери пазар за подобни неща в този град, ако има в някой друг бих пътувал аз лично до там да си купувам, все пак е по-близо отколкото до централна европа [smilie3]



Публикацията е редактирана (02-04-08 13:18)

Отговори на това съобщение
 Re: За липсата на "недигитално" фотоателие в България
Автор: d256h   
Дата:   02-04-08 13:20

Ми такова предназначение имаха фото-клубовете (едно време). Сега само така се наричат, но общността главно е само виртуална. Никон-Ф2 отдавна предлага да се направи клуб с всичко необходимо, лаборатория, осветление и т.н. но за сега нещо не може да се съберем! Но мисля, че момента наближава!
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За липсата на
Автор: urbangrey   
Дата:   02-04-08 13:24

в фото клуб ще има дрязги [smilie3] като и в фото форум, доказано комунизмът не е приложим върху хора, за подобни места са необходими според мен отношения търговец/клиент [smilie24]

и не става дума всеки сам да си ги прави нещата и къде е асортимента от предлаганите стоки - "фото клубове" си има и сега на приятелски начала



Публикацията е редактирана (02-04-08 13:30)

Отговори на това съобщение
 Re: За липсата на "недигитално" фотоателие в България
Автор: d256h   
Дата:   02-04-08 13:27

Тогава търговеца ще фалира! Първо, ако има добра техника, кой би допуснал 'секви хора' да работят с нея (кой знае, кой не знае, всеки ще ръчка). Второ дори да се допускат хората до техниката, постепено тя ще се скапе (преждевременно). Влизаме в затворен кръг, яйцето или кокошката?

Отговори на това съобщение
 Re: За липсата на "недигитално" фотоателие в България
Автор: urbangrey   
Дата:   02-04-08 13:30

чети по-внимателно [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За липсата на
Автор: d256h   
Дата:   02-04-08 13:36

Ми какво да чета, погледнах по-нагоре но не откривам противоречия или нелогичност в писаното. Вариантите са два:
Или от групата ни приятели, някой като пътува в Европата носи обратно филми и разни други или си купуваме материалите от тук, България. Положението не е толкова тежко. Ако влезнете в сайтовете на производители на филми и химикали за фотография, там ще откриете кои са представителите им за България. В София има поне 3-4 представителя, при това поддържат налични количества..
За мен това са вариантите, ако говориш за куфарна търговия, там нещата са ясни, с всички произтичащи от това ползи или усложнения..
================
P.S.
Ако пък някой искаш нещо да ти прави или помага, отиди при Здравко..



Публикацията е редактирана (02-04-08 13:40)

Отговори на това съобщение
 Re: За липсата на "недигитално" фотоателие в България
Автор: urbangrey   
Дата:   02-04-08 13:43

Zdrawko e gotin tip - hodq pri nego chesto, pri nego asortiment ot hartiq nqma, pri nego tri-x dori nqma, ama to ne se seshtam v bg da ima :), pri nego za proqwqwane na bw film se chaka 3 dena, ne vinagi s polojitelni rezultati, 30na 40 ne pravi, himikali ne znam da ima :)

qwno pak ne me razbra - ama karaj- nachini za nabavqne vinagi ima obache ne sa v bg - kakto ti sam go kaza

Отговори на това съобщение
 Re: За липсата на "недигитално" фотоателие в България
Автор: asahi   
Дата:   02-04-08 13:47

Няма място за оплаквания. Европа е достъпна - ателиета, куриери, свободно разплащане. На който му е скъпо да си намери по-евтино хоби.

Пазарната ниша в България е свободна. Ако някой чувства в себе си желание, възможност и средства може да запълни тази празнина.

Отговори на това съобщение
 Re: За липсата на "недигитално" фотоателие в България
Автор: itilien   
Дата:   02-04-08 13:47

:) Е да взема да отворя едно такова фото. Само че подозирам, че ще умра от глад :) Като програмист добре заглаждам косъма :Р

Отговори на това съобщение
 Re: За липсата на "недигитално" фотоателие в България
Автор: d256h   
Дата:   02-04-08 13:52

Аз те разбирам, но нали щом е 'търговско' отношението трябва, да се спазват приетите правила. Няма търсене достатъчно. Мислиш ли, че Деков или Здравко, ако видят, че нещата 'по стария метод' се засилят, няма да се развъртят и да организират налични количества? Просто няма необходимия минимум за такава дейност! Тука става дума за много пари и явно на сегашния етап е нерентабилно. Според теб, какъв ще е мотива на някой търговец с ателие да поддържа всичко, според твоите изисквания, ако няма материален интерес....просто за сега нещата са такива, защото сметката не излиза

Отговори на това съобщение
 Re: За липсата на
Автор: urbangrey   
Дата:   02-04-08 13:56

ne stava duma za pari - nqmam nishto protiv da kupq lenta za 6 euro ot bg ako q ima wmesto da si q kupuwam za 3-4 euro ot europe

asahi za pazarnata nisha si prav - obache itilien - pokazva standartnoto mislene na edin tyrgovec - trqwba si prouchvane na pazara - obache kyde po-dobro mqsto ot foto forum za podobno prouchvane? ako tuk e obqweno i se nosi dobra slawa i se preporychva na horata tova mqsto - moje da spasime naprmer nqkoj chovek kato itilien ot debrite na programiraneto v Johnson

smetkata ne izliza spored men zashtoto - chesto se izlagat s podobni neshta, ne poddyrjat asortiment - mislq che mnogo hora bih apredpocheli da otidat i d si kupqt ot magazin v sofia otkolkoto da se porychvat ot chujbina - syshoto e kato s paviliona i syntesis - cenite im sa po-visoki ot usa - obach eimat klientela poradi fakta che dosta ot neshtata sa im nalichni i mogat da se pipnat vidqt i da se zemat na momenta ne da se chaka 2 sedmici i mesec i da se razpravqsh s mitnici i podobni



Публикацията е редактирана (02-04-08 13:58)

Отговори на това съобщение
 Re: За липсата на "недигитално" фотоателие в България
Автор: itilien   
Дата:   02-04-08 14:00

То въпроса е, че ако се захване човек да направи точно един такъв магазин/ателие, ще му бъде много сериозно проблемно съществуването. Защо - ами защото ще трябва да разчита единствено на специализираните неща (тоест на сериозни клиенти), а не на масовост. Да, но да поддържаш толкова широк асортимент стоки и качествени услуги за толкова малко хора ще бъде нерентабилно. Трудно ще си избива разходите за наем и консумативи. Колко филма три-х ще можеш да продадеш за 1 месец ? Съмнява ме да са повече от 20. А 20 печалбата от 20 филма не може да ти изкара и яденето за 1 ден.

Отговори на това съобщение
 Re: За липсата на "недигитално" фотоателие в България
Автор: asahi   
Дата:   02-04-08 14:01

Да ти призная - няма да чета горенаписаното.

Отговори на това съобщение
 Re: За липсата на "недигитално" фотоателие в България
Автор: urbangrey   
Дата:   02-04-08 14:08

:) nqma i nujda ti koto ima si go kazal i sym syglasen s teb

itilien moje i da si prav, a moje i da ne si :)

Отговори на това съобщение
 Re: За липсата на "недигитално" фотоателие в България
Автор: itilien   
Дата:   02-04-08 14:11

"moje da spasime naprmer nqkoj chovek kato itilien ot debrite na programiraneto v Johnson"

Чул те господ :)))
Да, може би типично търговско мислене показвам, но лошото е че съм много некадърен търговец, все на загуба карам :) Не мога да продам нищо на по-висока цена, отколкото съм го купил, защото се чувствам, че прецаквам човека на когото го продавам :)))
Иначе е интересно да се помисли за такова нещо. Но може би в началото е по-разумно да се направи в домашни условия, защото иначе трябва да се плаща наем за помещение с витрина и т.н. Но пък в домашни условия се затруднява достъпа на хора.

Отговори на това съобщение
 Re: За липсата на "недигитално" фотоателие в България
Автор: GenaDP   
Дата:   02-04-08 14:30

Не е дошъл момента за подобно фото... По едно време проявявах Е6 за 12лв., с гарантирано качество - прясна химия за еднократана употреба, напълно автоматичен процесор, сушилня... и сички ревяха, че било скъпо. Теглих им една майна, сега проявявам само за себе си.

Имам 4х5 плаки в наличност - досега са питали 3-4 души, и съм продал 1 пакет [smilie5]

Тъй че всеки да се спасява поединично.

Отговори на това съобщение
 Re: За липсата на "недигитално" фотоателие в България
Автор: volokin   
Дата:   02-04-08 14:37

[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]
Положението много лошо, що тъй, да не за забранили изкуството в България [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: За липсата на "недигитално" фотоателие в България
Автор: d256h   
Дата:   02-04-08 14:38

Ами аз го казах. Към момента най-изгодно е да се съберат няколко съмишленика и да си направят обща лаботатория. Общо да си купуват химия и филми. Тази схема се е доказала и е проверена. Ако пък дочакаме и имаме късмет може да си копираме някое парче 30х40 в новото студио на urbangrey [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За липсата на "недигитално" фотоателие в България
Автор: tofo61   
Дата:   02-04-08 14:51

ПРЕДИ ТРИИСЕТИНА ГОДИНИ ИМАШЕ КРЪЖОЦИ ПО ФОТОГРАФИЯ С ПРЕПОДАВАТЕЛИ МАКАР И НА ЛЮБИТЕЛСКО НИВО МНОГО НЕЩА СЕ НАУЧАВАХА В ТЕЗИ КРЪЖОЦИ В УЧИЛИЩАТА ОТДЕЛНО ИМАШЕ И КЛУБОВЕ ЗА ПО ИЗЯВЕНИТЕ НО ПЪРВО СЕ УЧЕШЕ ТЕОРИЯ НЯКОЛКО МЕСЕЦА И В ЛАБОРАТОРИИТЕ СЕ ВЛИЗАШЕ СЛЕД УСВОЯВАНЕТО НА ДОСТА ЗНАНИЯ!!!

Отговори на това съобщение
 Re: За липсата на "недигитално" фотоателие в България
Автор: asahi   
Дата:   02-04-08 14:56

Добре де, това повод ли е да пишеш с главни букви и да слагаш 3 удивителни?

Отговори на това съобщение
 Re: За липсата на "недигитално" фотоателие в България
Автор: volokin   
Дата:   02-04-08 15:09

"Добре де, това повод ли е да пишеш с главни букви и да слагаш 3 удивителни?"

Човекът се е развълнувал, еххх спомени, спомени...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »