Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Olympus SP-570 UZ
Автор: ivo_m   
Дата:   14-02-08 15:00

Здравейте,
искам, ако някой има време и желание да си каже мнението за този апарат!
Olympus SP-570 UZ
Никога не съм снимал с Olympus и бих искал да чуя отзиви.
Весел празник!!!![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus SP-570 UZ
Автор: papy33   
Дата:   14-02-08 15:36

Според dpreview;
The SP-570 UZ will arrive in stores in March 2008 at a recommended retail price of £389.99.

Все още е рано да се каже! [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus SP-570 UZ
Автор: no-logo   
Дата:   14-02-08 22:32

Здравей

Ето какво можем да очакваме от новия Олимпус SP-570, съдейки по техническите му характеристики и сравнявайки го с предходните модели 550/560:

Още по-голям диапазон на обектива 26-520, което го прави световен рекордьор с 20х оптичен зум. Това позволява да се снима в най-разнообразни ситуации без да се сменят един куп обективи. Разбира се това е постигнато с цената на много компромиси. Най-големият компромис е малкият сензор на камерата 1/1.23. За своите 10МП, това е твърде малък размер! Последиците от това са продуциране на много шум дори на ниско ISO. Също така и малък динамичен обхват, което не гарантира добри резултати при снимане на силно контрастни обекти. Донякъде проблема с динамиката може да се реши, чрез технологията Shadow Adjustment, която софтуерно исветлява тъмните участъци, но колко ще е ефикасно това решение не е много ясно, вероятно би увеличило нивата на шум допълнително.
С тoзи огромен диапазон, обективът на Олимпус, който по всяка вероятност не е променен от предходните 2 модела, освен, че ще ни направи щастливи воайори, ще ни ядосва и с високи нива на аберации, както и с деформиране в най-широкия, и най-тесният му край. За любителите на силните усещания има възможност да се монтира допълнителен теле-коновертор 1.7х, с който се постигат зашеметителните 884мм! Съдейки отново от по-старият 550/560, с този теле-конвертор се постига относително рязко изображение. Но тогава статива е неизбежен. Неизбежен е още и при лоши светлинни условия, когато се налага да повишим ISOто. Още от сега може да се каже, че стойности над 400 ISO няма да са много използваеми.
Това, с което SP серията на Олимпус винаги се е отличавала е адски многото опции за фина настройка. Възможността за запис в RAW също е много ценна. Добавени са и едни куп глезотии, някои от които на пръв поглед безсмислени като възможнота да измениш гримасите на заснетите лица и ги направиш усмихнати или намръщени! Но пък това би било много забавно при събирания с приятели по купони и други веселби. Евентуално де ;)
Голямата промяна при този модел, обаче не са 10те МП и по големият зум, а тялото на апарата. Първото нещо, което прави впечатление е рингът на обектива, с чиято помощ, може много по-лесно да се управлява вариото. Тук обаче има един тънък момент, че той не е механичен, а с вграден мотор! Т.е. ще има латентност и батерията ще се изтощава по-бързо при зумиране. Другите много ценни добавки са изведените (доста на брой) бутони по тялото + ринг за по-лесна промяна на стойностите. Всъщност ако се вгледаме по-внимателно ще ни направи впечатление, с всички тези бутони, дизайнът доста се приближава до DSLRте на Олимпус. Още по-вече, че има и добавено гнездо за външна светкавица. В това отношение този модел има с какво да се похвали. Поддържа последните модели светкавици на Олимпус, и най-интересното – може да ги управлява безжично (Wireless).
Използва 4АА батерии, което е добър вариант, поне според мен, заради тяхната универсалност. Лош вариант, обаче са XD картите, които не се умориха да използват Олимус. Това поне за мен е най-големият недостатък след, малкият сензор! Бавни и скъпи! На практика това обезсмисля ползването на RAW! При SP-560 записът на една снимка в RAW на XD карта тип H, е малко на 10сек, за 8МП! А тук са 10.
Какво още... макар и чрез интерполация на 3МП, този фотоапарат може да прави серийни снимки с висока скорост 13,5 кад/сек.
Лошото, е че след това е нужно доста време да се освободи буферът (отново бавната XD карта). Макрото от 1 сантиметър също е приятно нещо, неприятното е че в такъв режим на супер-макро има доста високи нива на аберации.

Май писах твърде много :) Надявам се да съм внесъл малко яснота. В заключение ще кажа само, че това е един твърде противоречив фотоапарат - страхотен дизайн, много опции, но с проблемите за Олимпус малки сензори и бавни карти памет.

Една интересна особеност – най-вероятно този модел, както и последното поколение Олимпуси ще имат меню на Български език, което е чудесна новина. Крайно време е и другите производители да започнат да слагат БГ менюта.



Публикацията е редактирана (15-02-08 10:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus SP-570 UZ
Автор: ivo_m   
Дата:   15-02-08 08:56

Хиляди благодарности за изчерпателния отговор! Лек и успешен ден!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus SP-570 UZ
Автор: elmaduro   
Дата:   15-02-08 10:18

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus SP-570 UZ
Автор: totovas   
Дата:   21-06-09 19:45

Така, в повечето случаи си прав no-logo. Все пак това е моя фотоапарат, с който снимам вече 1 година и смея да твърдя че съм доволен. Естествено моделът не е идеален, но има доста предимства и в интерес на истината са повече от недостатъците му. Важното е както казват неколцина мои приятели фогорафи "да усетиш отоапарата" [smilie3] . Не съм съгласен обаче с няколко неща. Първо и най-вече с бавните карти. Принципно е така но не и в тази степен за която твърдиш. Незнам как е при SP-560 но при моя SP-570UZ RAW формат на 10Mpix при super macro режим времето за експонация варира между 3-4 сек.А не както си мислиш сравнявайки с SP-560, който го правил за 10сек. и то на 8Mpix. Нещо малко си се объркал, но както и да е. Не спомена за голямото му предимство на лекота-само 445гр. без батериите разбира се. Относно ISO-то, не прочетох да споменаваш и за широкия му диапазон, от 64 до 6400. Нещо което е много важно. Освен това повярвай ми има разлика между 64 и 100 ISO. Голямо е предимството на фотоапарата при дневни снимки. При 64 и 100 ISO почти няма грам шум дори и при силно осветени обекти, от пряка слънчева светлина. Що се отнася до летателноста която се получава от зум-ринга мога да те успокоя че батериите издържат доста дълго време за което можеш да пренапълниш 2GB карта точно 3 пъти, като между всеки кадър имаш поне 3 минути пауза. Това ти го гарантирам.Естествено говоря за снимки с максимум качество. Иначе пак казвам за много неща си прав, за това и не ги споменавам за да не те повтарям.[smilie3] И най-накрая ще спомена нещо което до сега не ми се беше случвало при опит с други фотоапарати. При супер макро режим успях да постигна 0 фокусно разояние между обекта на снимане и повърхноста на обектива. Демек фотоапарата фокусира при докоснат обект. Това е от мен, сами си преценете за себе си.[smilie24]



Публикацията е редактирана (21-06-09 19:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus SP-570 UZ
Автор: RustyGun   
Дата:   21-06-09 20:32

Аз имам SP-560uz и съм изключително доволен! Предполагам, че новият модел ще е още по-добър.Взимай смело![shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »