Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за [ ] Photometry ?
Автор: ditko1   
Дата:   24-01-08 14:51

За какво служaт режимите на Photometry като може и с бленда да решиш къде да фокусираш, дали в центъра на сниката или осреднено, един фотограф ми каза само на Average да снимам ама незнам колко е фотограф. Със Фуджи 6500 съм [smile]
При какви условия да ги променям или само на Average да го държа [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за [ ] Photometry ?
Автор: ditko1   
Дата:   24-01-08 15:03


http://www.picvalley.net/u/378/94263_005.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за [ ] Photometry ?
Автор: hooliganmartin   
Дата:   24-01-08 23:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за [ ] Photometry ?
Автор: sniffe   
Дата:   24-01-08 23:45

ами нека разбирачите на фототехника да отговорят а не да спорят канон или никон...[smilie19]



Публикацията е редактирана (24-01-08 23:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за [ ] Photometry ?
Автор: sniffe   
Дата:   24-01-08 23:53

Имам малка технически знания, поради причината че не работя с дслр камери, но за мулти меренето апарата измерва светлината по целия кадър и спред нея изчислява скорост бленда и т.н. при спот меренето се измерва светлината кадето си фокусирал, за евъридж не мога да ти го разясня мога да си го преведа но по-добре някои който го е използвал и знае предназначението му[beer] .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за [ ] Photometry ?
Автор: itilien   
Дата:   24-01-08 23:54

няма нужда да си разбирач на фототехника, за да прочетеш някоя книжка за фотография и да разбереш как и кога се ползват различните типове мерене.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за [ ] Photometry ?
Автор: surg   
Дата:   25-01-08 00:03

имаш нужда от книжка...ниастина на бг

99% от времето се снима на патерн, за да се получи добър кадър

в редките случаи когато имаш кадър с много ярък, или много тъмен ВАЖЕН обект който искаш да е добре и игнорираш останалото избираш СПОТ, т.е апарата замерва в онова малко правоъгълниче което свети зелено, така можеш да избираш КЪДЕ точно мериш и КАКВО...т.е върхо даденият обект...
наи общо казано...пробвай

останалият режим по късно...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за [ ] Photometry ?
Автор: sniffe   
Дата:   25-01-08 00:29

itilien даваи тогава щом сичел книжки, просто техниката ми не подържа последния вид мерене не съм се интересувал...а аз като гледам ти влизаш да опонираш на хората отговорили по въпросите а не на конкретния въпрос.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за [ ] Photometry ?
Автор: didesignbg   
Дата:   25-01-08 08:50

Всеки от режимите е направен за да ти е по-лесно докато снимаш в определена ситуация.
Multi, наричано още evaluative или matrix е режима за снимане по подразбиране. Подходящ е за автоматични снимки, при него фотоапарата ти разделя кадъра на отделни зони и съобразно фокус точка, ярки и тъмни зони и база данни определя експонацията.
Spot меренето се извършва в една единствена точка, подходящ е когато имаш предмет който искаш да е добре експониран, а е в контражур, или пък ярко осветен. Този метод дава най-големи възможности, но има и най-високи изисквания към фотографа.
Average е класическия стар метод за измерване, експонацията се определя на база целия кадър като тежест има централната зона на кадъра. Предимството пред Multi е че резултата е предвидим и внасянето на +/- корекции е изключително лесно и интуитивно.
Това кой режим ще избереш зависи само и единствено от ситуацията в която се намираш.
Меренето е хубаво нещо, но апарата ти има една много по-приятна функция live histogram, съветвам те да се научиш да я четеш с нея експонацията става най-вярна.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за [ ] Photometry ?
Автор: ditko1   
Дата:   25-01-08 20:47

Благодаря колеги, преди имах канон630 и не беше толкова претенциозен почти на всяка снимка да пипам Експозицията като на Фуджито и си ги прави тъмни снимки ако не я пипаш [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за [ ] Photometry ?
Автор: sniffe   
Дата:   25-01-08 20:50

ми ако снимаш на ръчни настройки те си стоят винаги такива каквито си им задал в предния кадър и ако от по светло отидеш на място с по малко светлина нормално да прави по-тъмни снимки

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »