Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ценен сайт за начинаещи фотолюбители
Автор: deychev   
Дата:   20-01-08 18:43

https://photo-forum.net/ebook/start.htm

Отговори на това съобщение
 Re: цанен сайт за начинаещи фотолюбители
Автор: doca   
Дата:   20-01-08 18:47

Добре, прочети всичко от него, прочети го няколко пъти, сутрин на гладно е най- добре и ще разбереш долу-горе кои х-ки трябва да гледаш при избор на апарат.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: цанен сайт за начинаещи фотолюбители
Автор: deychev   
Дата:   20-01-08 18:55

мерси но все пак опитът на хора ползвали хубави апарати като вас могат да ми кажат кое е по добро

Отговори на това съобщение
 Re: цанен сайт за начинаещи фотолюбители
Автор: yoana2007   
Дата:   20-01-08 18:58

https://photo-forum.net/ebook/page6-3.htm

Прочети и за RAW ,който липсва при Сонито

Отговори на това съобщение
 Re: цанен сайт за начинаещи фотолюбители
Автор: danbi   
Дата:   20-01-08 19:00

и не забравяй, че нормалните хора ползват фотоапарата по предназначение: да снимат :)

Отговори на това съобщение
 Re: цанен сайт за начинаещи фотолюбители
Автор: boni   
Дата:   20-01-08 19:15

Много остаря тоя е-бук:) Написали сме нов, 3 пъти по-голям и осъвременен, само остава да намерим време да го оформим и качим.

Отговори на това съобщение
 Re: цанен сайт за начинаещи фотолюбители
Автор: deychev   
Дата:   20-01-08 19:17

браво супер ще чакам с нетърпение да го видя

Отговори на това съобщение
 Re: цанен сайт за начинаещи фотолюбители
Автор: tonevjr   
Дата:   20-01-08 19:23

На мен лично много ми помогна преди години![smilie24]
Ще прочета и новият,че имам нужда[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: цанен сайт за начинаещи фотолюбители
Автор: elmaduro   
Дата:   20-01-08 19:40

Автор: boni
Дата: 20-01-08 19:15

Много остаря тоя е-бук:) Написали сме нов, 3 пъти по-голям и осъвременен, само остава да намерим време да го оформим и качим

Лелеле, моля Ви качете го, загладняли сме за знания на български(добре че го има DPV)
Чакаме...Чакаме...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: цанен сайт за начинаещи фотолюбители
Автор: danbi   
Дата:   20-01-08 19:45

дали ще е готов за PMA? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: цанен сайт за начинаещи фотолюбители
Автор: kaic   
Дата:   20-01-08 19:54

Подкрепям и аз идеята да го качите по-скоро. Все ще има какво да се научи от него, ще ми бъде много интересно, както на мен така и на новите във форума.
Напоследък във форума липсват градивни коментари и споделяне на техники, а тук се е превърнало в арена на война между можещи и начинаещи и на имащи скъпа техника със желаещи да притежават някаква. Непрекъснато има подигравателно отношение към притежателите на "сапунерки" сякаш с тях неможе да се направи качествена снимка и всеки интересуващ се какво да си купи се насочва към ДСЛР. Идеите и съветите в сегашния ebook са изключително полезни за всеки начинаещ, а ако новият е осъвременен би бил прекратил доста спорове относно техническото изпълнение на снимане, видове апарати, матрици и др. Ще го чакам с нетърпение и призовавам към скорошно публикуване.
Благодаря предварително за труда на създателите.
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: цанен сайт за начинаещи фотолюбители
Автор: danbi   
Дата:   20-01-08 19:59

kaic, проблема няма да се реши от това, а по-скоро от систематично поддържан и максимално безстрастен списък с често задавани въпроси за различни модели сапунерки.

с всякакъв фотоапарат могат да се правят хубави снимки.
дилемата е, че в българия хората или нямат възможност, или не са склонни да отделят много пари за това хоби. като резултат те очакват че купувайки си някакъв "супер-зум" фотоапарат, той ще реши всичките им нужди. поради това, за да не сбъркат питат "кой е по-добрия"

а истината е, че всички такива са един дол дренки. всеки модел и марка си има плюсове и минуси и именно те трябва да се коментират.

Отговори на това съобщение
 Re: цанен сайт за начинаещи фотолюбители
Автор: kaiser.soze   
Дата:   20-01-08 20:18

и стига с тва роу [smilie5]
в роу снимат само онези които не могат в jpeg

[smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: цанен сайт за начинаещи фотолюбители
Автор: kaic   
Дата:   20-01-08 20:38

Аз лично смятам, че ако новият ebook подобно на старият, но с усъвременени технически данни би давал ясна представа на начинаещите що е матрица, фокусно разстояние, бленда, как да направим по-добри снимки и др. би спестил насмешката на "можещите" към начинаещите питащи. И много е лошо да забрави човек от къде е произлязъл и че и той е бил новак.

Отговори на това съобщение
 Re: цанен сайт за начинаещи фотолюбители
Автор: asahi   
Дата:   20-01-08 20:42

Да бе, остарял. Като че ли принципите във фотографията са се изменили през последните 100 години 16 пъти.

Отговори на това съобщение
 Re: цанен сайт за начинаещи фотолюбители
Автор: elmaduro   
Дата:   20-01-08 21:49

Проблема не е в това дали "старите" се гъбаркат с "новите", а в това че "новите" не си мърдат мозъчните клетки и ги мързи да прочетат инфото в Бай гугъл поне, те предпочитат да постват теми с голям надпис "ПОМОЩ" или нещо от рода и да чакат някой да им каже всичко по въпроса който ги интересува.В това няма нищо лошо, може би, но да не очакват после да не се гъбаркаме с тях, ако така правят.Аз следя форума от повече от година и се занимавам любителски с фотография от сигурно 5години, но скоро се включих като потребител в коментарите.Това е изкуство и ние го приемаме като такова или поне аз и ако на някой не му харесва знае какво да прави[ezik]
Хайде на фокус и лека[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: цанен сайт за начинаещи фотолюбители
Автор: vladod   
Дата:   21-01-08 10:55

Проблемът е, че нещо много започнахте да се барате всички за големи и недостижими професионалисти. Хората тук питат какво апаратче да си купят, за да се снимат, след като се напият, а всички скачате, че най-добе е ДСЛР, по възможност ФФ и с изключително скъпа оптика, а след това да четат всички туториалчета из нета как се правят още по-добри снимки, след като си закупите не кой да е, а точно Фотошоп ЦС3.
А книжката и сега си е идеална за 98% от интересуващите се любители, че и от някои, броящи се за напреднали.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »