Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 как да избера фотоапарат
Автор: rokitok   
Дата:   18-01-08 21:25

Моля за съвет каква марка и модел цифров фотоапарат да си избера като условията са да е малък на размер,около7-8 пиксела,и около 300-400лв.Харесват ми Sony DSC-W80;Olympus FE-280;Canon IXUS 75.Mоля за мнения за тези модели и кои е за предпочитане.Благодаря.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: как да избера фотоапарат
Автор: apollo   
Дата:   18-01-08 21:30

Fuji F11-20-30-31-40 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: как да избера фотоапарат
Автор: rokitok   
Дата:   18-01-08 21:37

о,к за фуджито но е доста голямо,нещо по малко моля[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: как да избера фотоапарат
Автор: bobi97   
Дата:   18-01-08 21:39

Изчакай това да излезе на пазара-но за цена не се знае каква ще е.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: как да избера фотоапарат
Автор: apollo   
Дата:   18-01-08 21:41

Оле ле... при това ще забравя за дизела [smilie18]

Май отива на към 1500лв... но пък пазарните условия ще го свалят бързо до/под/ 1000лъва [smilie3] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: как да избера фотоапарат
Автор: asahi   
Дата:   18-01-08 21:44

Около 7-8 пиксела? Проблем ще е.

Отговори на това съобщение
 Re: как да избера фотоапарат
Автор: shtukov   
Дата:   19-01-08 16:45

Виж за CASIO. Имам впечатления от 3 модела - Casio QV-R40 - 4 мегапиксела, Casio QV-R61 - 6 мегапиксела, Casio Enilim EX-Z1000 - 10 мегапиксела. Мисля, че и трите модела са железни машинки. Предполагам 7-8 мегапикселовите няма да отстъпват по качество на тези които изброих и ще са горе долу на цените които можеш да си позволиш.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: как да избера фотоапарат
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   19-01-08 17:08

Смени си заглавието на: Изберете ми фотоапарат... [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: как да избера фотоапарат
Автор: long-go   
Дата:   20-01-08 13:11

Здравей,
След като си решил да е компактен,защо искаш да е 7-8 мегапиксела? Прочети :https://photo-forum.net/ebook/page2-2.htm
,и се надявам да разбереш че колкото един сензор е по-малък , толкова е безмислен огромният брой на мегапикселите.Добавка към това и оптиката е малка като диаметър и качеств а за това моят съвет е да си намериш компактен апарат до не повече от 4-5 мегапиксела.Едва ли ще вадиш на хартия копия по-големи от 10х15см,а дори и А4 да искаш,пак повече от 5 мегапиксела са безмислени.Другото което съм сигурен че не е толкова важно е огромният дисплей.Предполагам съфорумците тук ще ме нападнат за това ми изказване но кое е по-добре:малък , примерно 2" екран но качествен или примерно 3" но с огромен растер.Всички "сапунерки" са компромис с едно или друго.Ако един апарат има добро едно нещо то 100% ще му куца друго така че от теб зависи с кое ще направиш компромис.Ето и моите предложения:

1)Kodak EasyShare C503 - 250лв
2)Nikon Coolpix L10 - 230лв
3)Samsung S850 - 370лв - https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=759867&t=573457&phorum_uriauth=#reply_759867 - такъв подарихме с един приятел на обща позната и мога също да кажа че не е толкова лош но : дисплея е голям НО с големи пиксели,видеото не е ограничено НО почнеш ли да си играеш със зума не префокусира да изчисти образа,в ръчен режим снима хубаво НО на пълно ауто е малко пълен аут..
4)Canon PowerShot A570 IS - този има всичко необходимо : ръчни настройки , предполагам добра оптика, стабилизация(не виждам за толквоа оптика за какво може да ти е ама има),и се вмества в цената ти.. дори мисля че има оптичен визьор което никак не е за пренебрегеване ако наистина се вижда през оптичната група , което ме съмнява малко [smilie18]
5)Fujifilm Finepix F31fd - ръчни настройки , голям (физически 1/1.7" сензор),добро цветопредаване,прилични външни размери.Кофтито е че е със скъпа карта и акумuлаторна собствена батерия.(http://www.dpreview.com/reviews/fujifilmf31fd/)

Въпреки всичко бих ти препоръчал да си купиш апарат с голяма оптика(във физически смисъл,не оптично приближение),голям сензор 1/1.8" , 1/1.7" и не повече от 4-6 мегапиксела и ще имаш доволни за гледане снимки.Ако става дума за компактните аз бих се спрял на Фуджито.

Успех в избора и весели моменти за заснимане![shtrak]



Публикацията е редактирана (20-01-08 13:24)

Отговори на това съобщение
 Re: как да избера фотоапарат
Автор: Mitov   
Дата:   20-01-08 16:14

Az sam za Canon.....[shtrak]
Ima dosta sites za sravnenie na produkti...vazmojnosti ceni int....[smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »