Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Годишно обобщение - колко сте снимали тази година.
Автор: Пърпъла   
Дата:   30-12-07 17:53

За изминалата година в Hard Drive се събраха 4724 files, 27.3GB. Това са предимно RAW files и няколко JPEG-a.
Мисля си че като млад фотограф снимам твърде много и се чудя дали ако си по-опитен фотограф не снимаш по-малко но по-качественно.
И така:
Моля споделете колко фото файла (небработена информация-RAW или JPEG) сте снимали тази година и отколко време се занимавате с фотография. Чудя се дали има някаква корелация между годините опит и прахосването на памет.


Отговори на това съобщение
 Re: Годишно обобщение - колко сте снимали тази година.
Автор: prism   
Дата:   30-12-07 18:01

Количеството и качеството не са пряко свързани. Аз лично съм набъбнал с 2-3Гбайта(джейпези, нямам роу), но от тях има много браци, варианти на едно и също, семейно-пиянски и други... Може да се каже, че важните ми кадри за тая година са около 15, поне аз горе-долу толкова от всичко си харесвам. Идеята на цифровата фотография не е да снимаш малко като задобряваш, а все повече и повече да си позволяваш експерименти. Ако беше на филм, разбирай на 36 кадъра, щеше да има смисъл да играеш на сигурно. Аз викам по-скоро всеки да пусне тук по -един- кадър, който според него е най-доброто, което е снимал през тази година.

Отговори на това съобщение
 Re: Годишно обобщение - колко сте снимали тази година.
Автор: zoomaniak   
Дата:   30-12-07 18:05

Снимах колкото Дънхил каже [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Годишно обобщение - колко сте снимали тази година.
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   30-12-07 18:21

грубо за тази година около 20 000 цифрово и около 65 филма..........

Е като се има предвид че 90% от цифровите са по работа.......

Отговори на това съобщение
 Re: Годишно обобщение - колко сте снимали тази година.
Автор: me4o_puhh   
Дата:   30-12-07 18:23

Странно само аз ли имам 48 гигабайта [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Годишно обобщение - колко сте снимали тази година.
Автор: kp-studio   
Дата:   30-12-07 18:33

250 000 кадъра :)

Отговори на това съобщение
 Re: Годишно обобщение - колко сте снимали тази година.
Автор: apollo   
Дата:   30-12-07 18:37

При мен не знам дали има качество но определено има количество... лично аз смятам че е много по хубаво да направиш посредствена снимка там където рядко стъпва човешки крак пред някой артъ в градския парк [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Годишно обобщение - колко сте снимали тази година.
Автор: мара   
Дата:   30-12-07 18:39

ударници! хахахха![smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
кат видя, че ми иде време да пусна снимка у форума, отивам, щракам 1-2-3 и ги пущам, колкот да не ми излезе име на несериозна[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Годишно обобщение - колко сте снимали тази година.
Автор: ALBIREO   
Дата:   30-12-07 18:49

Трипъти превъртях брояча, което значи около 30 000 кадъра... И то във втората половина на годината.

Отговори на това съобщение
 Re: Годишно обобщение - колко сте снимали тази година.
Автор: kameliya   
Дата:   30-12-07 18:51

Щом ще си мерим пишките [smilie18] най-малко 112.8 GB за 2007, като 7 от тях са за Декември само, на новата ми работа снимам по 200 снимки на ден средно.
А колко файла са 112 GB ти ги смятай, само че аз не си пазя RAW + JPG като си свърша работата с RAW и го изтривам.



Публикацията е редактирана (30-12-07 18:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Годишно обобщение - колко сте снимали тази година.
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   30-12-07 18:55

А после се продават едни фотоапарати на по 500 -600 кадъра ....[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Годишно обобщение - колко сте снимали тази година.
Автор: ksuhorukov   
Дата:   30-12-07 18:57

Около 5500 кадъра на два фотоапарата. За мен тази година беше успешна, научих доста, събрах прилична техника... за следващата си пожелавам повече пътуване...

Отговори на това съобщение
 Re: Годишно обобщение - колко сте снимали тази година.
Автор: kameliya   
Дата:   30-12-07 19:13

Айде ksuhorukov и ние ти пожелаваме повече пътуване!

Отговори на това съобщение
 Re: Годишно обобщение - колко сте снимали тази година.
Автор: Пърпъла   
Дата:   30-12-07 19:20

Ками, сладуро моме [smilie6] ,
Не си мерим пишките, щото това е фотофорум, пък ако можехме да ги мерим- 'айде не ми се говори на тези тема че съм срамежлив [smilie3]
По скоро си мисля че хоара с по-набито (но не и насинено) око трябва да могат да се въздържат да снимат, да преценяват кое ще стане, и кое- не. Щото не ми се трие - отнема часове, дни, а за архивиране трябват поне няколоко dual layer DVD.
Е, очевидно хората които фотографията им е професия ще имат изключително много снимки, но не в това е въпросата.
Опитвам се да си помечтая как когато задобрея ще ми намаляват броя на снимките. Ще я бъде ли мойта, а? Чета, споделете?

Отговори на това съобщение
 Re: Годишно обобщение - колко сте снимали тази година.
Автор: chiphead   
Дата:   30-12-07 19:22

тая година - има-нема - 3.000 ... ама - щот нямах време и муза - снимамм за кеф ... иначе - от миналата -до сега съм на 21.000 (по брояча на никоня) [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Годишно обобщение - колко сте снимали тази година.
Автор: tonevjr   
Дата:   30-12-07 19:33

От Юни до сега(тогава си взех новият апарат) имам около 7-8 хиляди кадъра(около 50-60 ГБ),а преди това имам по-малко - 3-4 хил.[smile]
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Годишно обобщение - колко сте снимали тази година.
Автор: navy   
Дата:   30-12-07 19:34

Бройката никога няма значение за мен, важното е, че останах много доволен от себе си [beer]
Е, верно, не съм го споделил с Вас, но нека това не Ви обижда... споделих го с хубави хора като Вас [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Годишно обобщение - колко сте снимали тази година.
Автор: kameliya   
Дата:   30-12-07 20:13

И аз като теб Пърпъла смятам, че в началото човек щрака повечко за да се застрахова. Аз изпитах ужас на няколко пъти като си видях някои снимки на компютъра и се питах - как може изобщо да съм натиснала копчето? И сега се опитвам да сведа подобни моменти до минимум и да преценявам повече неща. Ако на поръчка имам да заснема 20 снимки, аз правя 40 за да си избера най-добрите. Мечтая и аз за този момент, в който ще мога смело да щракна само 20те. или още по-добре да снимам по една на месец, но да е за реклама и да ми плати наема за една година [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Годишно обобщение - колко сте снимали тази година.
Автор: navy   
Дата:   30-12-07 20:17

Е, самото снимане също е кеф...
Думата ми беше като равносметка да не остане само бройката, някакви си цифри...

Знаеш ли, заради самия фото улов понякога пускам на серия, на серво и 3Д фокусиране и изпрасквам 50-60 кадъра... доставя огромно удоволствие да гониш някой скиор примерно...
После може да изтриеш кадрите, това е само бройка, удоволствието е било друго [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Годишно обобщение - колко сте снимали тази година.
Автор: tochnia   
Дата:   30-12-07 21:01

Изснимах много хиляди, но главно по време на пътешествия из различни страни... [smilie5]

За обработка и пускане във интернет почти не съм снимал и дори 30-40% от снимките ми от тая година още не са конвертирани/прегледани [smilie10] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Годишно обобщение - колко сте снимали тази година.
Автор: tonevjr   
Дата:   30-12-07 21:12

Аз снимам предимно и само за себе си[smilie25]
Правя си wallpaper-чета и сякви подобни[smilie5] и много малка част пускам тук,защото малко от снимките ми имат художествена стойност.[smilie3]
[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Годишно обобщение - колко сте снимали тази година.
Автор: tonevjr   
Дата:   30-12-07 21:19

А аз училище колко снимки имам[smilie10]
За проектите,за разни други проекти на учениците[smilie8]
Има една стена в даскало със снимки от всички мероприятия за миналата година и едно 60% от снимките са мои[smilie10] [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Годишно обобщение - колко сте снимали тази година.
Автор: navy   
Дата:   30-12-07 21:24

Ти знаеш ли, че има много хора, които излизат да снимат с мисълта за форума и интернет, какво да снимат и как ще се хареса, какви точки ще събере и т.н.

Никой не ме знае аз какво съм снимал [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Годишно обобщение - колко сте снимали тази година.
Автор: Стоев   
Дата:   30-12-07 21:25

Малко[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Годишно обобщение - колко сте снимали тази година.
Автор: Avril   
Дата:   30-12-07 21:26

Моля споделете колко фото файла (небработена информация-RAW или JPEG) сте снимали тази година и отколко време се занимавате с фотография.

Ами, нямам повече от 30 000 кадъра за тази година - все JPEG файлове; в RAW снимам от 2 седмици [smilie5] Пък с фотография се занимавам от Септември 2006.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »