Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Светкавица SIGMA
Автор: haho5   
Дата:   20-12-07 15:07

Имам фотоапарат CANON EOS 400 D, скоро си купих светкавица SIGMA EF-500 DG SUPER, но нещо не ми харесват снимките, излизат доста тъмни, явно е до настройките с който аз немога да се оправя.
Има ли някой който работи с такава всеткавица или да разполага с ръководсвто на български език.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица SIGMA
Автор: Блясък   
Дата:   20-12-07 15:28

Малко лични наблюдения , но от модела СТ :

1)Меренето не е пефектно, но за тази цена - толкова
2)Със китовия обектив не се разбираха много-много - преекспониране, недоекспониране... със Сигма 18-50/Ф2,8 и Тамрон 17-50/Ф2,8 ник'ви грижи, даже и с главата нагоре, през тавана.
3)Със евтинки акумулаторчета тип 'китайски' някога светваше само префлаша. Основния блик хич не тръгваше.
4)Аз по принцип слагам светкавицата на +2/3 или +1 ЕВ , а ако е през тавана- даже +1и1/3 до +2 ЕВ. По ми харесва леееко преекспонирана снимката. Канон (особенно със вградената) има склонност към недоекспониране.

Уточнение: Снимам с Канон 300Д

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица SIGMA
Автор: Sumuelll   
Дата:   20-12-07 23:21

На 350 съм я сложил, нямам голяма база за сравнение, но над 80-90% съм с отразена светкавица от тавана, подвеждащо е но се свиква, по принцип си ми стои на +1 ако ще е към тавана. Наскоро снимах хора с 200мм /320мм/ и тогава я ползвах като насочена /105мм/ останах много доволен от резултатите. Има някои странности с които не мога да свикна... като това че понякога като преглеждам снимката има нещо като multi flash- светва 10тина пъти и това ме дразни, но и аз няма кой да попитам. като насочена в общи линии съм доволен, като отразена... се сърдя на таваните [smile] Липсва ми бялата пластина на Канонската, но с карта и ластик се оправя и това.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица SIGMA
Автор: Grandpa   
Дата:   20-12-07 23:47

Имам такава светкавица, ползвам я на 20Д.
Трябва да знаеш какво правиш, за да знаеш какво да очакваш.
ЕТТЛ-а не е слънце (ама хич), но човек му свиква.

Блясък:
Други освен тази ползвал ли си.
Щото меренето не е го прави светкавицата...

Самюъл:
Това с 10-ината светкания като си преглеждаш снимките по всяка вероятност е защото докато си преглеждаш снимките без да искаш натискаш бутончето за ДОФ отпред. Когато си със светкавица - това бутонче кара светкавицата да прави така...уж за "моделинг лайт", ма не знам някой някога да е казал, че му върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица SIGMA
Автор: mik   
Дата:   23-12-07 18:41

На мен са ми казвали много пъти че с цифров апарат снимки със светкавица не стават като хората ама от тази сигма направо ще се гръмна!!! Слагам да преекспонира със 1 бленда но не ме кефи така искам да си като по книга. Абе слагай една бленда преекспонация и това му е.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица SIGMA
Автор: navy   
Дата:   23-12-07 18:43

Не стават с флаш казвате, а [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица SIGMA
Автор: andre   
Дата:   24-12-07 00:58

Канонски неволи [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица SIGMA
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   24-12-07 01:06

Таз много арна бе Т'насе....

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица SIGMA
Автор: haho5   
Дата:   24-12-07 12:15

Grandpa
има ли опция да прави няколко светкания и при снимане в спортен режим при поредица от снимки ще светка ли всеки път, ако може обясни как става. Много съм BOSS!!! [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица SIGMA
Автор: mkaraveloff   
Дата:   24-12-07 12:40

имам една такава дето нещо се развали и аз като един виден техник реших да я отворя. След това разбира се не успях я поправя и сега седи разглобена...на някой ако му трябва може да му я дам срещу бутилка твърд алкохол примерно [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица SIGMA
Автор: Блясък   
Дата:   24-12-07 12:57

Каравелов, ако я разпродадеш на парче, запази за мен ако може онази пластмаска отпред пред лампата.. всъщност това е френелова събирателна леща. За един експеримент ми трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица SIGMA
Автор: mkaraveloff   
Дата:   24-12-07 13:06

страхувам се че няма как да я сваля, защото ми беше паднала и после я залепих с канаконлит (доста некадърно я залепих)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица SIGMA
Автор: Блясък   
Дата:   24-12-07 13:31

[smilie5] здраве да е

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица SIGMA
Автор: Grandpa   
Дата:   28-12-07 00:04

haho5 написа:

> Grandpa
> има ли опция да прави няколко светкания и при снимане в спортен
> режим при поредица от снимки ще светка ли всеки път, ако може
> обясни как става. Много съм BOSS!!! [smilie11]

Ще си светка (или поне ще се опитва) да светка със всяко щракане на затвора.
Но в зависимост от това на каква мощност действа разбира се.
С други думи - колкото по-силно светка, толкова повече време и трябва да се зареди и толкова е по-голям шансът да не успее...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »