Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Немного фотографско въпросче за авторско право
Автор: benzy   
Дата:   18-12-07 09:50

Здраейте, въпреки че имам регистрация откактосвят светува най накрая съм решил и аз да кача някоя и друга снимчица за да може от коментарите ви да понауча нещо евентуално - обаче имам въпросче - как стои въпросът със снимките на които съм снимал разни хора. От чисто правна гледна точка трябва ли да изискам съгасието им?

Отговори на това съобщение
 Re: Едно немного фотографско въпросче
Автор: asahi   
Дата:   18-12-07 09:56

Ако са някакви "по-особени" хора - да. Иначе - не.

Отговори на това съобщение
 Re: Немного фотографско въпросче за авторско право
Автор: benzy   
Дата:   18-12-07 09:57

какво ще рече по-особенни хора - някои са мои приятели но има и хора който не познавам

Отговори на това съобщение
 Re: Немного фотографско въпросче за авторско право
Автор: adrlncK   
Дата:   18-12-07 17:11

Чисто юридически - въпросът не е изяснен . - така често цитираният чл. 32 от Конст. - (2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.
- според мен регулира въпроса за действието на службите за сигурност и бившата агентура на ДС, както и т.н. -СРС-та , а не обикновените фотографи или пациенти с фотоапарати (като мен[smilie18] ) . Или по точно "духът" на закона се отнася към тези въпроси.
... Имаше подобни теми във форума и преди - хареса ми едно изказване на колга - " аз съм 120 кг гладен - нека някой да ми каже какво мога или немога да снимам [smilie18]...
Според мен - Видял ли си го с очите си - може да снимаш - точка по въпроса - ако изкарваш пари с това(снимката) и обектът не е съгласен или ти нямаш неговото писмено (или поне пред свидетели) съгасие - махаш снимката - пак точка - успех :)

Отговори на това съобщение
 Re: Немного фотографско въпросче за авторско право
Автор: william   
Дата:   18-12-07 17:40

adrlncK
"освен в предвидените от закона случаи" - под това се разбира именно "действието на службите за сигурност ... както и т.н. СРС-та", както и - да добавя от мен - действието на частните охранителни дружества, на които им разрешиха със закон да видеонаблюдават хората.

За обикновения фотограф любител важи само първата част на въпросната ал.(2):
"Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие"

А наздраве [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Немного фотографско въпросче за авторско право
Автор: Стоев   
Дата:   18-12-07 18:04

Мен една форумка ми звъня посред нощ на жиесема да и махна снимка с пищно деколте от една Тема у ФФ - ами махнах я и толкоз[smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Немного фотографско въпросче за авторско право
Автор: nenov   
Дата:   18-12-07 23:04

"Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие"
Снимай "голо тяло",но не папарашки и всички ограничения по-горе отпадат.

Отговори на това съобщение
 Re: Немного фотографско въпросче за авторско право
Автор: alsash   
Дата:   18-12-07 23:16

запсп

Отговори на това съобщение
 Re: Немного фотографско въпросче за авторско право
Автор: ALBIREO   
Дата:   18-12-07 23:18

Никой не може да... освен в случаите в които може [smilie24]
Природен закон [smilie3] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Немного фотографско въпросче за авторско право
Автор: Breach   
Дата:   19-12-07 00:08

То по тази логика направо да затварят новинарските рубрики по телевизията :)

Отговори на това съобщение
 Re: Немного фотографско въпросче за авторско право
Автор: ivanov_id   
Дата:   19-12-07 10:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »