Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Препоръчайте ми фотоапарат
Автор: Bra1nSicK   
Дата:   15-12-07 23:39

Здравейте. На 16 години съм. Наще решиха да ми купят някакъв полупрофесионален фотоапарат за коледа и нова година. В моемнта съм със Самсунг А5. Мога да кажа, че не съм аматьор на тема фотография. Мога да боравя с отвор на блендата, експозиция, ISO и т.н. Та да си дойдем на думата. Обръщам се към вас, посетителите на този форум защото мисля, че тук е най подходящото място да ви попитам кой е най-добрия фотоапарат до 900-1000 лв. Искам да се занимавам по-сериозно с фотография. Това ми е нещо като хови, много обичам да снимам. Ще съм ви благодарен ако ми препоръчате някакъв моде. Ориентирал съм се към Канон 350Д. Какво мислите по въпроса? Също така мисля, че тук е въпроса да ви попитам за някави уроци за тези неща и за начина на снимане. Имаше един сайт, но не го помня. Мерси предварително на всички ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат
Автор: IvcheTo   
Дата:   15-12-07 23:43

https://photo-forum.net/ebook/start.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат
Автор: mcujovani   
Дата:   16-12-07 00:19

В метро има много хубава промоция на пентакс к100 за 994 лв ако не се лъжа с китов обектив, карта и чанта....и все пак зависи какво обичаш да снимаш, и колко пари си склонен да дадеш за обективи след покупката на тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат
Автор: Bra1nSicK   
Дата:   16-12-07 01:20

Други предложения? Какво е кажете за това, към което аз съм се ориентирал ? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат
Автор: BotsRevenge   
Дата:   16-12-07 01:54

Аз ще кажа, че ако имаш пари да си позволиш хубави канонски обективи - 350Д е добро начало.
Ако нямаш толкова пари, но си разбрал, че искаш точно dSLR, то Pentax K100D e по-добрият избор, защото ще можеш да ползваш в максимална степен старите механични обективи на М42 резба.

Ако си сигурен, че искаш да наливаш пари във фото апарата си - взимай dSLR. Ако обаче не си сигурен в това, вземи си Panasonic FZ50. Той ще ти покаже дали имаш нужда от dSLR или не.



Публикацията е редактирана (16-12-07 01:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат
Автор: IvcheTo   
Дата:   16-12-07 01:56

Стефо - човека е на 16 и няма стари обективи ... къде го прати - къде ще ги търси тез обективи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат
Автор: bdin20a   
Дата:   16-12-07 02:00

javascript:add_smilie(":4eti:","smid_80")

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат
Автор: BotsRevenge   
Дата:   16-12-07 02:02

Е, ми където и аз [smile] - в базара. Ще си вземе едно такумарче на 1.4, вероятно един 135мм цайс и така...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат
Автор: bdin20a   
Дата:   16-12-07 02:03

Това по горе е пратено не на място!!!Моля за извинение........[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат
Автор: IvcheTo   
Дата:   16-12-07 02:05

ти не си той ... момчето може да не знае ... предполагам ,че иска нещо ,с което да си снима и да се учи поне годинка , две и после да си решава какво му трябва , а сега да го пускаш на м42 обективи , май ще му дойде нанагорнУ [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат
Автор: BotsRevenge   
Дата:   16-12-07 02:40

Може, може.[smile] Имайки предвид терминологията, която владее, вероятно е по-добре да се спре на Panasonic FZ50 или Fujifilm S9600(S9100).

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат
Автор: dimaldim   
Дата:   16-12-07 06:05

1. Fujifilm FinePix S6500fd
2. Panasonic FZ50
3. Panasonic FZ18

DSLR:
1. Pentax K100D Super (18-55 kit) + подарък 1GB SD карта и зарядно с 4бр. батерии(от фотопавилион): http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=2170&show=additional
- 995лв.

2. Canon EOS 350D kit с EF-S 18-55mm обектив (black) + подарък 1GB CF карта(от фотопавилион): http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=123&show=additional
- 999лв.

3.Nikon D40 kit с обектив AF-S DX 18-55mm + подарък 1GB SD карта(от фотопавилион): http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=2040&show=additional
- 999лв.

Това са апаратите според мен ,които имаш право на избор. Ако си намислил DSLR , трябва да мислиш и за пари за обективи!

Но като цяло най-важното е да отидеш в магазина , да ги пробваш и да си избереш , този който най-много ти допада и ти е най-удобен.

Успех!!



Публикацията е редактирана (16-12-07 06:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат
Автор: doca   
Дата:   16-12-07 07:29

И аз бих препоръчал като начало да прочете малко повече теория от сайта на Пенчо за "отвора на блендата" и тогава:
http://markishky.hit.bg/Photo1.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат
Автор: Yozo   
Дата:   16-12-07 09:10

Определено най-изгодна покупка е К100Д Супер от Метро за 1000 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат
Автор: haaho   
Дата:   16-12-07 09:13

Може и Олимпус.

Общо взето каквото и да избереш все ще го хвалиш после като най-доброто [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат
Автор: Bra1nSicK   
Дата:   16-12-07 10:21

Значи остана да си избера м/у Canon-a и Panasonic-a, но тъй като едва ли ще давам допълнително пари за обективи мисля да си взема Панасоник-а.

БТВ. Какво ще рече dSLR, че е със сменяеми обективи ли ? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат
Автор: doca   
Дата:   16-12-07 10:26

Въх!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат
Автор: Bra1nSicK   
Дата:   16-12-07 10:26

Това пък какъв отговор беше ? :) [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат
Автор: haaho   
Дата:   16-12-07 10:28

Вземи си дСЛР, някой двоен кит (Оли Е-510 [smilie3] ).

Панасоника ще го запродаваш след 5-6 месеца, на загуба естествено.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат
Автор: doca   
Дата:   16-12-07 10:34

Прочети първо това, което ивчето ти даде като линк, след това напиши dSLR в чичо Гугъл, инсталирай си един безплатен английско-български речник и тогава пак ще коментираме dSLR пространството.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат
Автор: Bra1nSicK   
Дата:   16-12-07 12:00

Това съм го чел, но отдавна ;)

Digital single-lens refleх [smilie24]



Публикацията е редактирана (16-12-07 12:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат
Автор: anunaki   
Дата:   16-12-07 13:06

да наистина е добре да се прочете линка който даде doca


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат
Автор: apollo   
Дата:   16-12-07 14:20

1-во: Прочети повече теория за да разбереш дали изобщо ти трябва ДСЛР [smilie24]

2-ро: Ако си решил че ще го бъде... то не избирай тяло а система/което означава че ще трябва отново да четеш и гледаш снимки и пробваш и.../[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Пример: за момента К100Д Супер - кит е както се казва bang for buck [smilie24] ... но по нататък неминуемо ще поискаш и ще изпаднат парички за обективче-два, светкавичка[smilie10] Те ще бъдат обаче вече на Пентакс/не казвам нищо лошо/... но да не се окаже че асортимента на някоя от другите марки ти допада повече [smilie8]

Рано или късно трябва да се помосли в перспектива/по добре рано а не като мен/ [smilie18] [smilie24] [smilie24] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат
Автор: ivanov_id   
Дата:   16-12-07 15:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми фотоапарат
Автор: Bra1nSicK   
Дата:   20-12-07 19:45

Значи ходих до технополис. Държах в ръце 350D, 400D и останових, че не съм за толкова професионален фотоапарат. Модела на който ми попаднаха очите беше Canon IS S5. И него го пробвах. Мисля него да взема ;)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »