Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon A70 - проблем
Автор: bogidar   
Дата:   24-11-07 15:34

Проблема е, че от едно известно време на сам, като се включи апарата в режим на снимане на дисплея се появяват едни хоризонтални, играещи, цветни линии(незнам как по-точно да опиша) и съответно при това положение не снима. На снимката излизат гореописаните неща. В положение на разглеждане на снимки си работи нормално(снимките се разглеждат ако има такива). Проблема се появява от време на време и също така неусетно се оправя от самосебе си. Но напоследък зачести. Просто, като го зарежа и след ден два го пусна работи и пак се разваля. Понякога след многократно вкл. и изкл. се оправя. Това поправимо ли е и какви са вариантите?


Отговори на това съобщение
 Re: Canon A70 - проблем
Автор: nki   
Дата:   24-11-07 16:02

Имах същия проблем с А70. Отиваш в ПАН-сервиз. Проблема е в матрицата. Оправят го без пари - това си е работа на Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A70 - проблем
Автор: Rumi_7   
Дата:   24-11-07 16:03

Информация за проблема: тук - http://www.imaging-resource.com/badccds.html


Както и в моята тема за същия проблем с А75 - https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=722753&t=722753&phorum_uriauth=


Много разпространен фабричен дефект при матриците...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A70 - проблем
Автор: bogidar   
Дата:   24-11-07 16:33

Интересно, апаратчето е така от 3-4 месеца и го бях отписал вече. Ако ремонта е безплатен ще е добре. Моля пишете в темата за развитието на нещата.
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=722753&t=722753&phorum_uriauth=

Не бях забелязал темата.
А колега nki за колко време ти го оправиха и кога е било това. Апаратчето го взех от USA - това има ли значение?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A70 - проблем
Автор: nki   
Дата:   24-11-07 16:40

В края на август го занесох, казаха ми 3 седмици, но откара повече от месец там. Сега си бачка де[smilie24] Благодарско на Зентекс - той ми каза да отида там.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A70 - проблем
Автор: Bird   
Дата:   24-11-07 17:49

bogidar, добре дошъл в отбора [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A70 - проблем
Автор: bip   
Дата:   24-11-07 18:21

Пробвай първо с Reset,т.е. връщане към първоначални фабрични настройки.Аз съм с Канон А95 и имах сходни проблеми наскоро.Почти го бях отписал.При мен Reset се получава след включване на апарата ,натискам бутон Menu 5 сек. и отговор Yes на последвалия въпрос.Сега си работи перфектно!
Успех!



Публикацията е редактирана (24-11-07 18:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A70 - проблем
Автор: Rumi_7   
Дата:   27-11-07 22:34

При моя апарат - където проблемът е по-сериозен - не помогна номерът с RESET. На няколко места из нета е описано в какво се състои проблемът, мисля, че и в моята тема ZENTEX спомена. Докато се явява временно, можете да разчитате на "включване-изключване-ресет", но по-нататък проблемът се задълбочава (при моя А75 стана така). Представете си проблема най-общо казано като лош контакт. Така че не разчитайте на тия суеверия - ако искате работещ апарат, направете нещо. На мен като ми остане време, и аз ще звънна на Канон България, но засега не ми е спешно.

Поздрави и успех на засегнатите.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A70 - проблем
Автор: voland   
Дата:   28-11-07 15:31

Имам същия проблем с А75. Значи скоро ще акостира в ПАН. Нали беше в Младост в едно ниско блокче между разните там 1а, 1б и т.н.?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A70 - проблем
Автор: Bird   
Дата:   28-11-07 18:23

За да не дублирам отговора си, вижте в тази тема

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A70 - проблем
Автор: v_iliev   
Дата:   28-11-07 22:02

Аве, тва е конспирация, нали Канон не се развалят [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A70 - проблем
Автор: aldygreen   
Дата:   28-11-07 23:50

Още ли не сте разбрали, че добрият сервиз прави добрата марка?
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A70 - проблем
Автор: ZENTEX   
Дата:   29-11-07 08:03

Мдаа,много пъти съм го казвал,по добре е да нямаш сервиз отколкото да имаш лош сервиз.Сервизната дейност е най сложната дейност от от цялото звено на дадена индустрия,трябва да оправяш всичките бакий от конструкторския отдел до търговеца.Винаги като стане проблем всичко се стоварва върху супорта.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A70 - проблем
Автор: mhz1   
Дата:   01-12-07 22:36

При мен е следния проблем.
При включване на фотоапарата (Canon A70), всичко на дисплея е в лилаво и бяло, като бялото е размазано. След няколко секунди плавно си идват истинските цветове и фокус.
За същия дефект ли става въпрос?[smilie11]



Публикацията е редактирана (01-12-07 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A70 - проблем
Автор: ZENTEX   
Дата:   02-12-07 21:40

Да.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »