Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Fujifilm FinePix S 5700 стабилизация?!
Автор: klick   
Дата:   28-11-07 08:48

В списание 'Digital Magazine'четох,че
Fujı S5700 има стабилизация
PS /PictureStabilization/.На други места,чета точно обратното т.е. че няма.
Моля,някой от форума,който знае или ползва този модел да каже дали наистина това fuji има някаква стабилизация или не.Предварително благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S 5700 стабилизация?!
Автор: didesignbg   
Дата:   28-11-07 08:59

PictureStabilization mode има, но стабилизация няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S 5700 стабилизация?!
Автор: boreto   
Дата:   28-11-07 09:02

Ами освен F50 и S8000 няма други Фуджи сапунерки със стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S 5700 стабилизация?!
Автор: The_Melon   
Дата:   28-11-07 13:21

Подъл маркетингов трик. Апарата вдига ИСО-то, което му позволява да снима на по-висока скорост и да намали размазването на кадъра. Това обаче неминуемо води до по-висок шум в изображението. Ти решаваш дали те устройва.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S 5700 стабилизация?!
Автор: nbg   
Дата:   28-11-07 14:22

Ако е тва верно е много подло

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S 5700 стабилизация?!
Автор: didesignbg   
Дата:   28-11-07 14:27

Всички производители в момента слагат подобно нещо на сапунерите си които и на 100 аса шумят. то не бях интелиджънт стабилизейшън нам кво си чушки. boreto е казал кой фуджита имат стабилизация (проблема им е че имат пиксели за тъкмо още един апарат).

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S 5700 стабилизация?!
Автор: kalabrieza   
Дата:   28-11-07 15:23

Подъл или не незнам аз го ползвах към половин година преди да го сменя и ще кажа че апаратчето е трепач за парите си имам чудесни фотки с него а на дъщерята взех панасоник от TZ серията който е с истинската оптична и прехвалена стабилизация ама снима по зле от фужито. Лично аз оставам с впечатлението ,че всяка марка изкарва сполучливи и несполучливи модели и в този аспект трябва да се внимава повече от колкото да се гледат само марки и технологии които използват. За пример ще дам фужи Ф30/31 което вече не може да се закупи ново а новите модели се представят по зле ,същото е положението и с нефотографската техника примерно ДВД записвачката на Бенк 1640 не мога да разбера защо я спряха от производство и пуснаха по-лоши продукти.
В заключение ще кажа ,че стабилизацията е една чудесна и много полезна и желана функция на съвремените апарати и ще трябва да питам баща ми навремето как е правил снимки на най-обикновена лента от 100аса без стабилизация.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S 5700 стабилизация?!
Автор: matasel   
Дата:   28-11-07 15:35

kalabrieza, правил ги е с филмов (други му викат лентов, а трети аналогов) фотоапарат. Nаи-разпространени сред любителите бяха Зенит, Киев, Зорки, Смяна и др., a по-напредналите се радваха много на Практика, Екзакта, Пентакон сикс и др. Имаше филми и по 25 АСА, а за специални цели и още по-мижавочувствителни. На много от филмово-лентовите аналогови апарати с вградено мерене, както и на светломерите можеше да се задава чувствителност на филма до 6 АСА или 9 по DIN.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S 5700 стабилизация?!
Автор: klick   
Дата:   28-11-07 16:55

Ако нещата наистина стоят така,то при мен лично,изборът на подходяща машинка изглежда още по-труден.Просто не знам какво да си купя...
Все пак благодаря на всички за отговорите!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S 5700 стабилизация?!
Автор: kalabrieza   
Дата:   28-11-07 17:20

Позна Зенит от някакви руснаци беше си купил и с него като музикант е обиколил доста места по-света включитено и Гренландия та със Зетита е направил камари от сполучливи снимки за спомен от интересни места и с интересни хора без съвремената стабилизация. Мисълта ми беше ,че в сапунерския клас почти всички продукти са достатъчно добри за това за което са произведени а за съжаление форума се превръща повече в хардуерен отделно дето няколко човека се осират взаимно в почти всяка тема и явно за фотография и как се прави трябва друг форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S 5700 стабилизация?!
Автор: matasel   
Дата:   28-11-07 17:23

Мани ги хората дето се оакват - пусни някоя фотографска тема и се вклщчваме веднага[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S 5700 стабилизация?!
Автор: kalabrieza   
Дата:   28-11-07 17:56

Добре matasel незнаещ като мен винаги има какво да попита ама аз чукча повече читател[smile].А на klick ще кажа ,че ако не държи на подръжка в РОУ формат да си вземе фужито за тез пари е отличен избор и невиждам смисъл да се ръсят манги за сапун който застъпва цената на рефлексен.Аз го смених заради трудния достъп и управление на ръчния фокус с S-6500fd заради пръстените и по добрата матрица но уви практиката показа ,че не гледаш ли през призма да фокусираш ръчно е приключение макар дисплея да е много добър.Но има ситуации където без ръчен не става. Сега ако съм послушен ДЯДО КОЛЕДА ще ми донесе Д80 с нестабилизиран 18-70[smilie10] [smilie10] [smilie10] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S 5700 стабилизация?!
Автор: matasel   
Дата:   28-11-07 21:58

kalabrieza, бъди тогава послушен, защото мен дядо Коледа отдавна ме е забравил и колкото и да съм послушен никаква реакция от негова страна. Ама точно за D80 не съм сигурен дали е с призма или с пентаогледало, ама разкликата е практически незабележима, но огедалото го прави по-евтин и по-лек[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S 5700 стабилизация?!
Автор: v_iliev   
Дата:   28-11-07 22:20

С призма е

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »