Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sell 17-40 F4L to get 18-55 IS? Should I do it?
Автор: apollo   
Дата:   28-11-07 19:44

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1029&message=25739110


Гледайте какво става по света... новият стабилизиран пластик-фантастик Цанонски китак едва ли не по добър от 17-40Л [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie7] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Sell 17-40 F4L to get 18-55 IS? Should I do it?
Автор: TPECHAT   
Дата:   28-11-07 20:09

секви олигофрени има [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sell 17-40 F4L to get 18-55 IS? Should I do it?
Автор: vga   
Дата:   28-11-07 20:10

преди да си купя 17-55 изчетох де що имаше мнения из нета-мнението беше общо взето единно че качеството на образа няма да е по-добро от на 18-70. затова пък изработката е про клас Никон. много мислих и си го купих в крайна сметка. е, сега знаеш ли кога ще го сменя за 18-70? точно никога, пък нека дават един образ. достатъчно богат съм та да мога да си позволя качествен обектив, защото качеството не е само бързина, острота и рисунък. за пример: имах шанса да се разхождам по ледник-доста хлъзгаво местенце. подхлъзнах се, а на врата ми висеше Д200 със закачен 17-55 а в ръка държах 70-200. подпрях се на свободната ръка по навик но апарата се друсна в леда-падна на сенника на обектива. сенника се отвинти и изхвърча в страни но нито на него нито на обектива им имаше нещо. това с пластмасов обектив нямаше да ми се размине. готиното е че ти дават избор-или това или това, ако си пестелив като този от темата в линка ще спестиш някой лев и ще получиш оптическо качество. но ще ти липсва всякакво друго [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sell 17-40 F4L to get 18-55 IS? Should I do it?
Автор: apollo   
Дата:   28-11-07 20:16

Аз пък все повече се убеждавам че най важните характеристики са цветопредаването и контрастта и нататък следват другите [smilie3]

/последния път цъках с език на страхотна гледка, която обаче трябваше да заснема под малък ъгъл спрямо слънцето и по висока влажност... е точно горните две неща бяха под всякаква критика[smilie23] [smilie23] [smilie23] - а оттук и кадрите/[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Sell 17-40 F4L to get 18-55 IS? Should I do it?
Автор: itilien   
Дата:   28-11-07 20:26

в някои ситуации изработката, влаго и прахозащитеността на техниката са изключително важни. Много ми се щеше да имам влаго и прахозащитен апарат и обективи, ама много пара...

Отговори на това съобщение
 Re: Sell 17-40 F4L to get 18-55 IS? Should I do it?
Автор: abdon   
Дата:   28-11-07 22:22

Експерти всякакви се намират. [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Гледат резолюцията и "О, чудо!"...Такива неща като кривене, хроматични аберации, flare, цветопредаване и контраст са им непознати...
На тоя обектив освен резолюцията не виждам какво друго са му подобрили...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Sell 17-40 F4L to get 18-55 IS? Should I do it?
Автор: Svsvet   
Дата:   29-11-07 10:32

Не е задължително да си продавате 17-40L, разбира се! Но все пак е очевидно и от многото кадри изснимани вече с 18-55 IS, че слага много по-скъпи обективи в джоба(в бокето) си![smilie25] Са съжаление никой не обяснявя как стоят нещата с по-големия събрат 55-250 IS??? И също така кога най-после ще им се дивим в българия![smilie2]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »