Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 филтър за FZ18
Автор: checho   
Дата:   16-11-07 18:35

Здравейте, от скоро щракам с Panasonic FZ18

днеска в едно фото-студио ми препоръчаха да си взема УВ филтър, можете ли да ме посъветвате от къде мога да си поръчам(не съм от софия) и какъв точно, понеже нямам грам идея от тези работи

Отговори на това съобщение
 Re: филтър за FZ18
Автор: xborox   
Дата:   16-11-07 18:52

http://www.photopavilion.com/
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: филтър за FZ18
Автор: mitku   
Дата:   16-11-07 22:34

Първо да те "светна", че за FZ18, размерът на филтрите е 46mm... което меко казано е доста "екзотичен" размер и всъщност не е наличен никъде (включително и в "павилиона").

Второ - има "надежда" да стане наличен, защото АЗ си поръчах таквиз филтри (пак в павилиона, пак за FZ18) и може да докарат и някоя и друга бройка в повече и да станат налични и да останат и за други кандидати (като теб) [smilie5]

Трето - най-"важен" всъщност е поляризиращият филтър, а UV не върши някаква особено съществена работа на надморска височина под 2000 метра, освен да пази лещите от надраскване.

И четвърто - да кажа малко цени за тези филтри, които аз поръчах:
1) Hoya CPL (multi-coat) - 85 лв. с ДДС
2) Hoya UV (multi-coat) - 27 лв. с ДДС
3) Hoya ND8 - 34 лв. с ДДС

Отговори на това съобщение
 Re: филтър за FZ18
Автор: SilIvan   
Дата:   17-11-07 11:15

И на мен ми трябват филтри за FZ18.Освен UV-то, другите два за какво точно се употребяват?

Отговори на това съобщение
 Re: филтър за FZ18
Автор: ss22   
Дата:   17-11-07 11:23

Автор: SilIvan
Дата: 17-11-07 11:15

И на мен ми трябват филтри за FZ18.Освен UV-то, другите два за какво точно се употребяват?


И как разбра, че ти трябват, след като не знаеш за какво се употребяват? [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: филтър за FZ18
Автор: SilIvan   
Дата:   17-11-07 11:35

Мога да си ги поръчам заедно с FZ18, за да не ги търся после от тук. А и цената предполагам, че ще е различна от тука.

Отговори на това съобщение
 Re: филтър за FZ18
Автор: mitku   
Дата:   17-11-07 12:18

SilIvan написа:
> ... за какво точно се употребяват?


Прочети например тази тема:
http://www.hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=109942

... и по-точно - специално за филтрите, например това мнение:
http://www.hardwarebg.com/forum/showpost.php?p=1289857&postcount=14

... и горе-долу ще ти се поизяснят нещата с филтрите.

Отговори на това съобщение
 Re: филтър за FZ18
Автор: djogata   
Дата:   17-11-07 13:34

CPL филтър поляризира светлината (пропуска само светлина с определена поляризация - пространствена ориентация на светлинните лъчи - дълго за обяснение, има го по книгите).

Крайният ефект е че такъв филтър премахва светлината отразена от разни повърхности. По този начин се постигат по-плътни и наситени цветове на тези повърхности. По същия начин и небето може да стане плътно, наситено синьо.

УВ филтър при дигиталната камера е само капачка за обектива доколкото знам

SKY филтъра е УВ филтър с лек розово-жълт оттенък, който се ползва при снимане на хора на открито (стопля цветовете на кожата, премахва синкавостта на сенките)

Градиентен филтър се ползва най-често при пейзажи когато небето е твърде ярко (затова тъмната част на филтъра затъмнява небето)

ND филтър е просто сив филтър който забавя скоростта на снимане (пропуска по-малко светлина). Ползва се точно за да забави скоростта на снимане (ако се търси някакъв ефект)

Ех, как не ме домързя [smilie5] [smilie7]

Дано съм помогнал [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »