Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Хубав Принтер?
Автор: bmafiaw   
Дата:   30-10-07 17:40

Търся мнение за хубав принтер за снимки , с възможно най евтини консумативи, цената на принтера не ме интересува стига да не надхвърля 1000лв, важно е консумативите да са евтини.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав Принтер?
Автор: rorus   
Дата:   30-10-07 17:56

Най-евтин консуматив имаха Canon като фирмени хартии + мастила, без пълнене и други глупости. Смятал съм го преди година и нещо... Под 1 лев за А4 с матова хартия.
Не мисля, че нещата са се променили.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав Принтер?
Автор: zizomir   
Дата:   30-10-07 18:06

предоволен съм от canon i905D 6цата му е 25кинта кононската идва на 1 1/2 мес. според печатанеро по 6 = 150лв,но пук се сменят на 1200 листа...(образно казано),с оригиналните му мастила и точна настройка си ги печата добре за непретинциозно око...много по добре от нов canon iP1700..лично съм ги сравнявал..нищо общо няма...Успех нека и други да споделят...и аз се интересувам от наблюденя върху други марки...[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Хубав Принтер?
Автор: 3DFEN   
Дата:   30-10-07 19:22

Епсон[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав Принтер?
Автор: 3DFEN   
Дата:   30-10-07 19:26

чети тук:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=683446&t=630965&phorum_uriauth=#reply_683446


Отговори на това съобщение
 Re: Хубав Принтер?
Автор: praetorian   
Дата:   30-10-07 19:27

Epson R1800 ако те интересува печат до А3.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав Принтер?
Автор: 3DFEN   
Дата:   30-10-07 19:28

и тук
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=698419&t=667498&phorum_uriauth=#reply_698419

А сега има и Епсон 1400 на доста добра цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав Принтер?
Автор: dimi2007   
Дата:   30-10-07 19:50

сублимационен .........[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав Принтер?
Автор: svilen66   
Дата:   31-10-07 10:55

ФУДЖИ ФРОНТИЕР-НАЙ ЕВТИНИ КОНСУМАТИВИ,НАЙ-ДОБРО КАЧЕСТВО!!!![smile] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Хубав Принтер?
Автор: n1x0n   
Дата:   31-10-07 11:01

Ми дай един Фронтиер за 1000 лева. Даже 2 прати!
Кога да ги чакам? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав Принтер?
Автор: kadar   
Дата:   31-10-07 11:06

svilen66-защо най евтини консумативи ???

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав Принтер?
Автор: rlk   
Дата:   31-10-07 23:43

Някой като спомена Епсън Р1800 ...и аз съм решил да си взема този модел (сега са и в промоция), но реших първо да видя как се действа със системката за постоянно подаване на мастило на сестриния принтер. Та нещата вървяха добре до към третата седмица и после се задръсти тотално. То хубаво ще го прочиста, но все така ли е по принцип? То и цветовете вярно се различават, но то си има как да го калибрираш (само където се запуши преди да успея да пробвам калибратора). Дайте мнения и по тези проблеми моля. Мастилата ... останах с впечатление, че трябва да си взимам пигментни, но не ми става ясно дали мога да ги мешам като ги купя от различни продавачи (марки да не говорим). Всичките продавачи убеждават, че няма проблем да засъхват главите и били 1:1 като оригиналните..бля бля бля. Та....какво да правя? Този малкия принтер с 4 мастилници прави проблеми , а онзи с 8 такива не ми си мисли как ще го подкарам!? Ще съм благодарен за коструктивни препоръки!....


Отговори на това съобщение
 Re: Хубав Принтер?
Автор: n1x0n   
Дата:   31-10-07 23:47

Оригинални консумативи и тва е...

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав Принтер?
Автор: rlk   
Дата:   01-11-07 00:00

Добре казано, но къде ще му излезе края.... Разбрах, че издържа между 10 и 20 разпечатки с един комплект от около 80$ + хартията = ?? За направата на едно събитие с албум и премиални допълнителни принтове ... незнам какво ще ми остане!!! Имам предвид да го ползвам за повечко печатане (сватби), а за единични принтове е наистина по-добре да се ползва с оригинални консумативи.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав Принтер?
Автор: asahi   
Дата:   01-11-07 00:04

Ти фотограф ли си или печетар?

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав Принтер?
Автор: rlk   
Дата:   01-11-07 00:15

Как да пратя нещата за изработка без да съм видял какво става на практика!? А ако стане грешка недай си две, то цялата работа отива на вятъра и разходите са неоправдани. Поне това което зам до момента е, че всеки си има печат и до каква степен ще го докара до крайния продукт е друг въпрос...все още съм далеч от това.


Отговори на това съобщение
 Re: Хубав Принтер?
Автор: asahi   
Дата:   01-11-07 00:18

С преглед на заснетия материал на калибриран монитор ще си спестиш неизвестностите.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав Принтер?
Автор: praetorian   
Дата:   01-11-07 00:26

Това за 10 - 20 разпечатки е пълна измишльотина [smilie23] За Фотосалона във Варна сам си печатах нещата - 10 копия А3 формат на максимално качество, на премиум глоси хартия. Нивата на мастилата паднаха с 1/3 , но не всички. За формат А4 нещата стоят още по добре, правил съм си до 50-60 разпечатки преди да свърши някое от мастилата.
Както Никсъна е казал, само оригинални мастила ако гониш качество, другото си е компромис. Този принтер не е да си печаташ снимките от морето, но за формат А4, копието ми излиза 5 лв. с оригинални мастила и качествена премиум глоси хартия на Канон, което ме устройва. А3 излиза към 8 лв.
Качеството е безкомпромисно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав Принтер?
Автор: rlk   
Дата:   01-11-07 00:35

А дали мога да разчитам на калибрирани монитори при изпълнителите както е калибровката на моя. Или да си правя експерименти (струващи ми приблизително 500-600$) с това какво ще получа!? Не е ли по-добре да дам парите да имам с какво да пробвам нещата и като дам заявката да бъде придружена с мостри (на някои от моментите на събитието за сверка от тях) за да няма разминавки и после неприятни ситуации (до някъде се подсигурявам по този начин).

П.П. Айде де asahi няма ли да ме насърчиш някак!?

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав Принтер?
Автор: asahi   
Дата:   01-11-07 00:44

Няма да те насърчавам. Има система за управление на цвета - color management. Когато ти подадеш коректен файл и принтерът е калибриран по стандарта не срещаш никакви проблеми.

Представи си какво ще стане ако печатарите започнат да снимат.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »