Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мазохизъм плюс садизъм...
Автор: Spartan   
Дата:   21-10-07 15:48

Предварително уточнявам,че казаното по-долу се отнася и за двата вида поклонници - и на цифраците и на лентаците!Абе или аз съм невероятен примитив или много от пишещите във форума изпадат в екстаз да описват свръхсложни настройки на дигиталки и скенери на ленти,край тях и на програмни продукти.Зрението ми е все още горе долу нормално,не съм далтонист,но много често разликите в показаните кадри и кропове с различна настройка са никакви или почти никакви!!!Не мога да разбера свъхпрецизност и свъхкачество ли се гони с тези демонстрации или свръхкомплексарство?И дали ако значи в горния десен ъгъл има три точки от шум това ще направи добрия кадър на боклук?Не са ли по-важни сюжета,идеята,ракурса,дълбочината,акцента...и т.н. а не тези дребнави свръхподробности в качеството,които ни замътват главата и ни превръщат в празни драскачи?Че запълваме със "сив" шум и форума!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Мазохизъм плюс садизъм...
Автор: navy   
Дата:   21-10-07 15:50

Я кажи каква техника имаш за да знаем как да говорим с теб [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мазохизъм плюс садизъм...
Автор: джъмбо   
Дата:   21-10-07 15:52

аз стм извратен
искам лентов с вграден барабанен скенер

Отговори на това съобщение
 Re: Мазохизъм плюс садизъм...
Автор: doca   
Дата:   21-10-07 15:58

Към Spartan
"Свръхсложните" настройки са за по-сложни хора, които търсят прецизност и качество.
Написаното във форума не задължава никого, снимай си на "аutо" и каквото се получи, но няма да сърдиш на критиката след това.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мазохизъм плюс садизъм...
Автор: Снежанка   
Дата:   21-10-07 16:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мазохизъм плюс садизъм...
Автор: doca   
Дата:   21-10-07 16:06

Може би грешно съм разбрал, но така го приех.
Фото форума е едно истинско училище от което може да придобиеш знания в определена област на човешкото познание.
Никой обаче не е задължен да учи.
Изборът е индивидуален.



Публикацията е редактирана (21-10-07 16:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Мазохизъм плюс садизъм...
Автор: Снежанка   
Дата:   21-10-07 16:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мазохизъм плюс садизъм...
Автор: stingray   
Дата:   21-10-07 16:15

Според мен, ако една снимка има стойност като композиция, идея, внушение и т.н. никой няма да седне да се заяжда за трите точки шум в единия ъгъл, ако ме разбирате правилно. Подкрепям Автора на темата изцяло[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]



Публикацията е редактирана (21-10-07 16:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Мазохизъм плюс садизъм...
Автор: didesignbg   
Дата:   21-10-07 16:15

Фото форума е едно истинско училище от което може да придобиеш знания в определена област на човешкото познание.

да за доста психоаналитици има хляб във форума...

Отговори на това съобщение
 Re: Мазохизъм плюс садизъм...
Автор: Orlin   
Дата:   21-10-07 22:58

Автор: stingray
Дата: 21-10-07 16:15
Според мен, ако една снимка има стойност като композиция, идея, внушение и т.н. никой няма да седне да се заяжда за ...

Да, но ако няма фокус... цветовете са нереални... и т.н. почваш да се ядосваш за недостатъците.
С две думи - техниката не снима сама, но ти дава повече творческа свобода.

Отговори на това съобщение
 Re: Мазохизъм плюс садизъм...
Автор: n1x0n   
Дата:   21-10-07 23:10

Не са ли по-важни сюжета,идеята,ракурса,дълбочината,акцента...и т.н. а не тези дребнави свръхподробности в качеството,които ни замътват главата и ни превръщат в празни драскачи?

По-важни са, но считам немарливата работа за неуважение към гореизброените неща.

Човек трябва да дава най-доброто от себе си - по всички фронтове. Не смятам това нито за "замътване на главата", нито за дребнавост.

Отговори на това съобщение
 Re: Мазохизъм плюс садизъм...
Автор: j_mironski   
Дата:   21-10-07 23:18

Важното според мен е .......... бе като я гледаш да ти харесва, зарежи там разните подробности[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Мазохизъм плюс садизъм...
Автор: tofo   
Дата:   22-10-07 09:02

Ми те ония теми си бяха за техническото качество и възможностите на техниката, а не за художествената стойност на дадена снимка. За тези, които се интересуват. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Мазохизъм плюс садизъм...
Автор: 6traka4a   
Дата:   22-10-07 10:57

Orlin написа:


> Да, но ако няма фокус... цветовете са нереални...

[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (22-10-07 11:01)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »