Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Обективчето на fz18 е наистина много добро...
Автор: boni   
Дата:   19-10-07 16:35

Тъкмо получих една продукшън бройка и не се стърпях да пробвам 2 кадъра през балкона. Нищо че е мрачно... Снимах в РОУ. Пише го за 2 сек.
100iso
Въпреки че снимах от ръка и има вятър, който доста люлее клоните, мисля че може да се придобие представа. Блендата е макс. отворена.

Ето и 400исо:

400iso

Снимките разбира се са в пълен размер.

Утре ще направя повече при различни условия.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективчето на fz18 е наистина много добро...
Автор: doca   
Дата:   19-10-07 17:23

boni голяма шумотевица на това 400 ISO, но е разбираемо поради малката матричка



Публикацията е редактирана (19-10-07 17:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективчето на fz18 е наистина много добро...
Автор: didesignbg   
Дата:   19-10-07 17:25

файловете прекарвани ли са през шумоподтискане?

Отговори на това съобщение
 Re: Обективчето на fz18 е наистина много добро...
Автор: The_Melon   
Дата:   19-10-07 17:29

Тръпнем в очакване [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективчето на fz18 е наистина много добро...
Автор: vetinari   
Дата:   19-10-07 17:56

автоматично премахване на шума в Neat Image - 3 clicks тук (файлът на 400 ISO)



Публикацията е редактирана (19-10-07 17:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективчето на fz18 е наистина много добро...
Автор: pmartinov   
Дата:   19-10-07 18:01

Panasonic Lumix DMC-FZ18


Panasonic DMC-FZ18


Отговори на това съобщение
 Re: Обективчето на fz18 е наистина много добро...
Автор: cicomanco   
Дата:   19-10-07 18:05

явно само с обектив не става...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективчето на fz18 е наистина много добро...
Автор: doca   
Дата:   19-10-07 18:47

Трябва да се отчетат и условията при които е снимано, но както се и очакваше, от малка матричка, не може да се очаква повече, какъвто и обектив и шумоподтискащ софтуер да сложиш.
С нашите 23.5 x 15.7 mm пък не можем да се мерим с матрици 36 x 24 mm. и т.н
Има си закономерности и диалектични закони.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективчето на fz18 е наистина много добро...
Автор: boni   
Дата:   19-10-07 18:51

Да не би да искате да кажете, че този шум на 400исо ще се вижда при 30х40см???Или пък че е повече от зърното на филм 400исо???[smilie18] [smilie18] Защото така както го гледате е все едно на метър и двадесет.
Много ясно че е повече от ДСЛР, но си е напълно използваемо 400исо поне до 30х40см.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективчето на fz18 е наистина много добро...
Автор: navy   
Дата:   19-10-07 18:59

Що са квадратни кадрите [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективчето на fz18 е наистина много добро...
Автор: boni   
Дата:   19-10-07 19:03

Нейви, формата е 4:3 , или 3264х2448.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективчето на fz18 е наистина много добро...
Автор: navy   
Дата:   19-10-07 19:07

Да, верно, малееее... аз съм свикнал с уайд формата, като се прибера в къщи гледам уайд телевизор, като си отворя нотбука, уайт формат пак, снимките ми са що годе правоъгълни... и като видях това и ми замяза на кропнат квадрат [beer]
Така съм свикнал с широкоекранното, че вече другото ми изглежда малко терсене...

И какво любопитно открих наскоро. Някои филми по ТВ ги пускат леееко свити встрани, така че като ги пуснеш на уайд телевизор да изглеждат що годе добре. Хм, или си въобразявам... макар че моя ТВ има панорамик функция, обектите в центъра на екрана са с нормална пропорция и колкото по встрани отиват и се разширяват.
Иначе аз основно гледам висока резолюция от ПС, а там нещата са си човешки 16:9...
Имам 7 гига на блурей спайдърмен3, оргазъм за визуалните сетива... направо влизаш в матрицата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективчето на fz18 е наистина много добро...
Автор: doca   
Дата:   19-10-07 19:09

Не разбрах, ще сравняваме лента с дигиталка ли, или ще се коментираме новата за българския пазар стока.
Големия 504 mm (18 x) zoom е предизвикателство породило използването на малката матрица на FZ18, иначе физически не е възможно да се постигне някакво качество с това обективче.
Всяко предизвикателство към законите за разпространение на светлината носи след себе последствията.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективчето на fz18 е наистина много добро...
Автор: boni   
Дата:   19-10-07 19:12

Ами не, просто казах, че при 400исо, няма да видиш шум до формат 30х40. Ако искаш пробвай да разпечаташ кадъра 30х40 и ще видиш. Физически при снимане в роу, е възможно за постигане на много добро качество до формат 30х40см при 100 и 200исо, добро качество при 400исо.
При 800исо е възможно да получиш добро качество при малки формати на печат.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективчето на fz18 е наистина много добро...
Автор: didesignbg   
Дата:   19-10-07 19:15

бони, аз пак да си попитам, шумоподтискал ли си файловете в шопа, виждам при роу конвертацията си на цветен на 25, друго?

Отговори на това съобщение
 Re: Обективчето на fz18 е наистина много добро...
Автор: boni   
Дата:   19-10-07 19:18

Нищо друго. Стандартни настройки на шопа. Луминансния на 0, цветния 25 при 100исо и 35 при 400исо.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективчето на fz18 е наистина много добро...
Автор: doca   
Дата:   19-10-07 19:20

Сигурно е така и едва ли ненабито око ще забележи разлики в качеството, още повече че примерно кадъра, който се показва е обикновено един, а не няколко, че останалите да има с какво да го сравняват, както правим ние.
Дано се приеме на пазара, аз лично не, но всеки си има собствено мнение. Просто съм предубеден към тази марка освен към Никон и Канон и прохождащия в дигиталния пазар Pentax, с какъвто съм и аз.



Публикацията е редактирана (19-10-07 19:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективчето на fz18 е наистина много добро...
Автор: didesignbg   
Дата:   19-10-07 19:24

пак старите номера със шумоподтиснати роу файлове.
иначе не виждам защо мрънкат за шум, притеснителното е че го няма...

Отговори на това съобщение
 Re: Обективчето на fz18 е наистина много добро...
Автор: doca   
Дата:   19-10-07 19:27

Зависи на какъв монитор се гледа

Отговори на това съобщение
 Re: Обективчето на fz18 е наистина много добро...
Автор: boni   
Дата:   19-10-07 19:29

Както казах, файловете са конвертирани при стандартни настройки. Гледаме има ли детайл, няма ли и т.н. Кое те притеснява? Има ли детайл???Казах ясно - луминансно шумоподтискане няма.
Или ти предпочиташ шумоподтиснати джепези директно от камерата, вместо правилно конвертирани роу файлове:)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективчето на fz18 е наистина много добро...
Автор: didesignbg   
Дата:   19-10-07 19:51

да разбрах те, ти може и да не си махал луминансен шум, но отстраняването му е на лице. по това си направих извода че както и при предходните камери лх2 и фз50 и тук роу файлът се филтрира предварително.
шумът в снимките които показваш е действително нисък за роу без луминансно шумоподтискане.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективчето на fz18 е наистина много добро...
Автор: boni   
Дата:   19-10-07 19:57

Ок, а детайл има ли???

Отговори на това съобщение
 Re: Обективчето на fz18 е наистина много добро...
Автор: didesignbg   
Дата:   19-10-07 20:05

имаш детайл, но е мазан от луминансно шумоподтискане и в двата случая.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективчето на fz18 е наистина много добро...
Автор: mitku   
Дата:   19-10-07 20:08

Най-после някой специалист да напише нещо непредубедено за FZ18 и тук [smilie24] ... вместо типичните мнения в стил "по-убаво от моето гардже, нема" (които също се налюдават и тук естествено). Не че туй е "важно" за мен де, но взе да ми писва да споря с "радиото" [smilie5] А аз вече си се кефя на това страхотно "сапунче", но е хубаво други хора, дето четат из форума да не остават с грешни впечатления [smilie3]
Както и тук се вижда - FZ18 е горе-долу на едно ниво по шум с най-добрите "сапунки" и е доста над "масата" (и разбира се е над всички останали Панасоници), въпреки малката матрица. А по някой от останалите си възможности, на практика няма равен (например обектива и произтичащите от това качества на снимките).
Разбира се - FZ18 не е "идеален" "сапунер" и си има своите "кусури" (например - липса на варио по време на видеоклиповете), но просто е най-добър, сравнен с останалите [ezik] ... а сравнение с DSLR е некоректно.


Отговори на това съобщение
 Re: Обективчето на fz18 е наистина много добро...
Автор: boni   
Дата:   19-10-07 20:10

Това, което аз виждам е много добър детайл от край до край по целия кадър, както в центъра, така и в средата. Пак подчертавам че съм снимал привечер от ръка. Ще видим как ще е от статив и на добра светлина[smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: