Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Има ли тук дизайнери на Flash
Автор: sas   
Дата:   18-10-07 17:54

Интересува ме дали има тук флаш дизайнери, които могат да поемат още малко работа.

Става въпрос да се направи един флаш проект за CD, като ще включва карта на БГ, малко снимки и други неща, но това ще обясня на хората, които се интересуват.

Пишете ми тук само общи въпроси, а по-конкретни на sas[smile]dir.bg или на лично съобщение тук.

Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли тук дизайнери на Flash
Автор: sas   
Дата:   18-10-07 23:46

бут нагоре [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли тук дизайнери на Flash
Автор: n1x0n   
Дата:   19-10-07 00:03

дизайнер или програмист търсиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли тук дизайнери на Flash
Автор: pixel_s3m   
Дата:   19-10-07 10:06

никсън - Флаш включва и двете.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли тук дизайнери на Flash
Автор: d256h   
Дата:   19-10-07 10:32

Флаша е едно недоразумение, толкова да граби от ресурсите на машината, че направо не е за вярване. С гордост мога да кажа, че всички рутери които управялвам са с пълна забрана за пропускане на Флаш. Офлайн проектите на флашове също са толкова бъгави, че още се чудя защо има хора дето въоще ползват тази безумна среда за визуализация!
[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли тук дизайнери на Flash
Автор: hash   
Дата:   19-10-07 10:37

d256h [smilie18] [smilie21]

sas успех [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли тук дизайнери на Flash
Автор: pixel_s3m   
Дата:   19-10-07 10:56

d256h <<----- [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли тук дизайнери на Flash
Автор: sas   
Дата:   19-10-07 10:56

Абе ползва се, защото мига и светка [smilie25]

Са като се замисля, някои от нещата верно мога да ги изнеса на обикновен HTML

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли тук дизайнери на Flash
Автор: d256h   
Дата:   19-10-07 11:26

pixel_s3m, hash смех голям пада, но напълно разбирам тия дето си вадят хляба с писане на Флаш. Верно е, че може да се направят много ефектни филмчета и презентации, но това е на повърхността само. Аз много обичам програмисти, особено завършили математическия факултет в София, дето са учили програмиране без да са и чували и учили върху каква ОС работи тяхната среда и как тя им осигурява ресурса. Именно за това тези 'специалисти' при възникване на проблем не могат да го поправят, а се извиняват с бъг във версията. Мухахахаха, кофти избор! Сладурите 5-ти курс само са чували за OSI-модела. Резултатите са очаквани, особено при ежегодишния ъпдейт на Флаш средата и липсата на съвместимост към долните версии. Има и търговска уловка на собствениците на сайтове с Флаш код - 'вечно женен' за програмиста дето цица поради постоянното обновяване на Флаш версиите (дори да не се налага никаква промяна на данните в сайта). За разлика от другите начини за изграждане на сайтове и презентации, ако даден потребител не си ъпдейтне добавките към баузера, няма да може да гледа, което пълна шитня. А хайде да не засягам и темата за купчината несъвместимости с драйверите на видеоплатките... после хората защо плачат 'защо ми увисна компа, като само си пусках флашче'. ---- Щото е е недомислица, затова !
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли тук дизайнери на Flash
Автор: hash   
Дата:   19-10-07 11:34

и каква алтернатива предлагаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли тук дизайнери на Flash
Автор: d256h   
Дата:   19-10-07 11:49

Давам отзив (отрицателен за Флаша). Поради липсата на информация няма как да се даде съвет, много зависи от спецификата на проекта, дали е търговски, рекламен, техническо-каталожен, финасова институция, адвокатска кантора... имам много варианти, но за мен определено най дървения избор ще бъде Флаша.
========================================
Без да има връзка със сегашния разговор ще дам за пример ЦД-тата на компютърните списания у нас. Абе тия хора как не се научиха да пишат код и да тестват. Няма диск дето да не забива и да не кара някоя машина да увисва. Напълно съзнавам, че проблемите на Флаша са на ниско ниво и програмистите използващи Високо ниво среда, са безпомощни да отстранят проблем вграден в средата. То затова има Програмисти и Програмисти. Едните само сглобяват кубчета (Високо ниво) по принципа на Лего, другите знаят и могат повечко, но не се занимават с глупости като Флаша!

======================
В края на краищата, важното е САС да си намери изпълнител. Аз се чувствах длужен оплювайки Флаша да го предупредя. Търговската сметка той ще си направи..

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли тук дизайнери на Flash
Автор: dau   
Дата:   19-10-07 11:55

SVG му е майката за уеб [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли тук дизайнери на Flash
Автор: d256h   
Дата:   19-10-07 12:36

САС търси за хора за проект на ЦД !!

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли тук дизайнери на Flash
Автор: sas   
Дата:   19-10-07 15:22

Аз мисля, че си изясних за мен концепцията, която ще следвам.

Ще е на HTML и така.
Пък и да трябва флаш има вече с кого да го направим.

А за съвместимостите си прав.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли тук дизайнери на Flash
Автор: ecobo   
Дата:   19-10-07 15:32

Я да питаме спецовете тук как е най-добре да се направи нещо като презентазия на диск? Флаша - ясно. Навремето имаше някакъв "Директор", ама не съм наясно...
Мнения?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли тук дизайнери на Flash
Автор: didesignbg   
Дата:   19-10-07 15:43

вече са мениджъри [smilie5]
флаш или пдф или прошоу ехе със ауторън

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли тук дизайнери на Flash
Автор: ecobo   
Дата:   19-10-07 16:03

Не става с пдф или прошоу! Ще има меню, 6 езика... Остава флаш [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли тук дизайнери на Flash
Автор: hash   
Дата:   19-10-07 16:10

"ехе" и после мак и линукс юзърите ще те гледат криво [smile]

ПДФ е статично. Флаш върви на всички платформи еднакво. това му е силата. а недостатъци ясно е, че има [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли тук дизайнери на Flash
Автор: didesignbg   
Дата:   19-10-07 16:19

като искаш на всички платформи хтмл. гадно е да искаш някои да си е инсталнал плейър или плъгин за да гледа флаша, които доста често е излишен. презентацията + аудиторията = формат

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли тук дизайнери на Flash
Автор: hash   
Дата:   19-10-07 16:25

всички имат флаш. ако има 1%, които го нямат, могат за 5 минути да си го дръпнат безплатно за всяка платформа.

ХТМЛ е МНОГО статично в сравнение с флаша.

аз спирам да споря. наздраве [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли тук дизайнери на Flash
Автор: n1x0n   
Дата:   19-10-07 16:28

никсън - Флаш включва и двете.

Да, да... и един мармот увива скриптове в станиол! Или си добър дизайнер или си добър програмист. Перфектната комбинация между двете я имат сигурно 10-15 човека в цял свят.

Единствената ми чуденка е дали са по-жалки програмистските напъни да правят дизайн, или дизайнерските да пишат код.

Май първите... че е голяма драма да си признаеш, че не те бива за дизайнер! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли тук дизайнери на Flash
Автор: pressyd   
Дата:   19-10-07 16:30

sas сподели точно какъв ти е проекта, аз се занимавам с flash design и програмиране.
По добре ми пиши на info@pressyd.com

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли тук дизайнери на Flash
Автор: insight   
Дата:   19-10-07 16:45

... не съм специалист, но да питам, на Макромедия флаш програмата какво не и достига за да се правят флашове на нея, без да се пише директно код??

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли тук дизайнери на Flash
Автор: ellisaveta   
Дата:   19-10-07 16:47

учене му е майката [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли тук дизайнери на Flash
Автор: ss_sgp   
Дата:   19-10-07 17:05

това за Flasha че бил толкова бъгъв - няма да коментирам, само ще кажа че цял свят основно ползва само това за WEB анимации. Flash може и без ActionScript да върви...

Това че старите версии на Flash сайтовете трябвало да се упдейтват, за да вървят в новия плеър също досега не ми се е случвало...
Не казвам, че няма и такива случаи, но явно са рядкост, а това че имало хора дето си вадили хляба с пренаписване на съществуващи сайтове за новите версии - отново, както се казва "No Comment"

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »