Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Светкавица PENTAX AF360 FGZ
Автор: The_old_man   
Дата:   16-10-07 13:36

Моля за съвет за горната светкавица - наскоро я закупих за K10D, но никога не съм снимал с външна светкавица и имам следния проблем: недоекспониране при използване с китовия обектив 18-55мм при фокусни разтояния 30-55мм и разстояние до обекта между 1.5-2.5 метра.
Някакви идеи? (простете, но съм лаик при използването на светкавица от такъв тип)
Предварително благодаря за всеки съвет.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица PENTAX AF360 FGZ
Автор: stoyan_5   
Дата:   16-10-07 13:49

The_old_man,
Може би трябва да поясниш на какъв режим си снимал, как ти е настроено меренето /централно, чентрално-претеглено или по цялостно/, ползвал ли си корекция на експозицията и др ...

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица PENTAX AF360 FGZ
Автор: The_old_man   
Дата:   16-10-07 14:00

Като за начало всичко на стандартните настройки - автоматичен режим(Green), многоточков фокус(Auto, AF.S, мерене на екпозицията (Multi-segment metering)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица PENTAX AF360 FGZ
Автор: bxmarkov   
Дата:   16-10-07 14:12

Не си снимал с външна светкавица, то и К10 май ти идва в повечко като начинаещ. Я по-добре вземи и двете упътвания на апарата и светкавицата и си ги изчети,доста ясно са написани и всичко ще си дойде на мястото [beer] Ако не помогне снимай си с вградената светкавица и с китовия а AF360 я продай. След време пак ще си купиш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица PENTAX AF360 FGZ
Автор: The_old_man   
Дата:   16-10-07 14:26

Благодаря за съвета. В интерес на истината изч1етох всичко (не, че има толкова какво да се чете). Даже експериментирах - например при увеличаване на EV s 0.5 до 1.0 снимките се получават горе-долу нормални. Не мисля обаче, че една все пак P-TTL светкавица може да "бърка" толкова.
Други идеи, освен продажбата? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица PENTAX AF360 FGZ
Автор: mike74   
Дата:   16-10-07 14:36

това което казваш при директна светкавица ли се получава или при отразена?

При директна вероятността да сбърка е по-малка.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица PENTAX AF360 FGZ
Автор: The_old_man   
Дата:   16-10-07 14:37

Директна, когато искам да хвана в кадър по "на-едро"

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица PENTAX AF360 FGZ
Автор: mimiron3   
Дата:   16-10-07 14:38

отърви се от нея ,явно проблема е в светкавицата ,ако си сигурен ,че ти не бъркаш,пробвай на друг пентакс ,аз например си снимам с тиристорни ,на всички апарати,които имам [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица PENTAX AF360 FGZ
Автор: doca   
Дата:   16-10-07 15:11

Само си прочети упътването на български за апарата, там всичко е написано. Режим Р и си готов, освен това регулирай баланса на бялото в този режим като го поставиш на светкавица. Това е. Гледай скоростта на затвора /показва се при измерване на експозицията в прозорчето/ да е по-малка от 180.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица PENTAX AF360 FGZ
Автор: stoyan_5   
Дата:   16-10-07 16:24

The_old_man,
Дигни исото и опитай пак!
Моят К100Д работи коректно на 400 ИСО с външна светкавица ...

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица PENTAX AF360 FGZ
Автор: The_old_man   
Дата:   16-10-07 17:49

Благодаря на всички за съветите. Явно ще трябва да поекспериментирам (май така е с всички нови неща, даже и с гаджетата .... [smilie4]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица PENTAX AF360 FGZ
Автор: Bumerang   
Дата:   09-08-09 19:11

Някой може ли да каже нещо по точно по тоя въпрос?-[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица PENTAX AF360 FGZ
Автор: pefoto01   
Дата:   09-08-09 21:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »